Yetti artık sömürdüğünüz…

 

 

​B​edeni ​S​ömürülen ​İ​nsanların ​Ü​lkesi​ Olduk!​

Kocaeli Milletvekilimiz Haydar Akar: Faiz lobileri yarattınız, yatırıma gitmesi gereken paraların tümü o faizci, rantçı kesime aktarılıyor. Bir ülkede demokrasi yoksa, adalet yoksa yatırım beklemeyin, böyle ufak tefek şeylerle de kimsenin yatırım yapacağını düşünmeyin.

Posted by Cumhuriyet Halk Partisi – CHP on Thursday, February 15, 2018

Haydar Akar memleketin giderek çözümsüzlükler içine sürüklenirken, devletin gelir getiren tüm araçlarının elden çıkarıldığını, ülkedeki OHAL ve güvensizlik ortamından dolayı yatırımcıların ve iktidarın yarattığı dolar milyonerlerininde memleketi terkettiğini, Mehmet Cengiz’in ve telekomünükosyon şirketlerinin milyon dolarlık borçlarının silindiğine ve acısının vatandaştan çıkarıldığına değindiği konuşmasında, anlatacaklarının bir çoğunu dile getirmeye zamanın yetmeyeceğini söyleyerek, asgari ücretle zaten zor yaşayan insanları dolaylı ve dolaysız vergilerle daha çok sömürmenin bir anlamı olmadığını, insanların hak arayışlarının baskı ve zorbalıkla önüne geçildiğini ve tahammül sınırlarını çoktan aştığını söyledi….

Haydar Akar’ın mecliste gündeme getirdiği konu şöyle…

Zafer Havaalanında Zafer Yine Şirketlerin Fatura Yine Milletin..

Posted by Haydar Akar on Thursday, February 15, 2018

AKAR; BEDENİ SÖMÜRÜLEN İNSANLARIN ÜLKESİ OLDUK

Mecliste Yatırım Ortamının İyileştirilmesine ilişkin Kanun Tasarısı görüşmeleri sürerken söz alan CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar OHAL süreci ile birlikte grevin hak arayışların ve en önemlisi Adalet’in yok edildiğini belirterek AKP’nin Türkiye’yi bedeni sömürülen insanların ülkesi hâline getirdiğini söyledi.

YATIRIM İÇİN GÜVEN ORTAMI YOK

Yapılacak olan değişikliklerin Türkiye’de yatırıma katkı sunmayacağının altını çizen Akar şunları söyledi; İşin gerçeğini konuşalım ve bu gerçeğinden yürüyerek Türkiye’de yatırım yapılmasını sağlayalım. Buna ihtiyacımız var mı? Var. Bir yatırımcının bir ülkeye yatırım yapabilmesi için çeşitli kriterleri vardır. Öncelikli kriterlerini saydığımız zaman; bir tanesi işçilik maliyetidir, diğeri ham madde maliyetidir, enerji maliyetidir, su maliyetedir hatta biraz daha ileriye gideyim, buhar maliyetidir, bakım maliyetidir, yardımcı malzemeler maliyetidir, faiz maliyetidir, Vergiler, dolaylı dolaysız vergiler bu maliyeti, bu yatırımı etkileyen en büyük unsurlardan bir tanesidir, arazidir, teşviktir. Bir yatırımcı bunlara bakar ve gelir. Hepsinin de bağlı olduğu ortak nokta: O ülkede demokrasi var mıdır, o ülkede adalet,var mıdır? Önce yatırımcı yatırım yaptığında kendi haklarını koruyabileceği, dürüst, doğru ve yemin etmiş bir adalet sistemi mensuplarının olması gerektiğine inanır. Bu var mı bugün Türkiye’de? Yok. Herkes adaletten şikâyet ediyor, yatırımcı da adaletten şikâyet ediyor. OHAL’i kaldırmadığınız sürece Türkiye’nin yatırım konusunda önünün açılması mümkün değil’’ dedi.

ADALETİ YOK ETTİNİZ

Yaklaşık 1,5 yıldır devam eden OHAL sürecine değinen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar; sendikacılığın, hak arayışının yok edildiği belirterek OHAL’i getirip sermayaye Selam çakarak’ Bakın güllük gülistanlık bir ortam yarattık, grev yok, işçi hakları yok, kimse sesini çıkarmıyor yani Türkiye’yi bedeni sömürülen bir ülke haline getirdik’ dediniz. Ancak yatırımcının da Adalet istediğini unuttunuz dedi.

Akar, her fırsatta faizden şikayetçi olan Cumhurbaşkanına da seslenerek, ‘’. Hani, bağırıyor ya Recep Erdoğan: “Faiz, faiz, faiz…” diye. Elini tutan mı var? Bu kadar düzenleme yapıyorsunuz, torba kanun çıkartıyorsunuz; niye bir kanun çıkartıp faizleri düşürmüyorsunuz, niye düşürmüyorsunuz? Faiz lobileri yarattınız, yatırıma gitmesi gereken paraların tümü, yatırıma gitmesi gereken her şey o faizci, rantçı kesime aktarılıyor. ‘Bir ülkede demokrasi yoksa, adalet yoksa yatırım beklemeyin, böyle ufak tefek şeylerle de kimsenin yatırım yapacağını düşünmeyin diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close