Sorunlar belli, çözümde belli…

CHP İzmit İlçe Başkanlığı tarafından yaklaşan tüzük kurultayına hazırlık yapmak amaçlı kurulan komisyonda, ilçe sekreteri Mehmet Nazım Gençtürk yönetiminde Bilişim Sorumlusu Dilşad Hasret Haczeyni ile Bekir Yurdagül, Rıdvan Alkan, Fikret Toker, Keramettin Gençtürk, Mustafa Okçu, Osman İlhan Cebeli, Veli Beyaztaş, Başar Değer, Bülent Karagöz, Remzi Özkan görev almıştı.

Komisyonun hazırladığı taslak davet edilen partililerinde önerileri alınarak şekillendirildi.

Genelde söz alan katılımcıların önerileri şunu gösterdi ki;

Sorunlar belli, aksaklıklar belli, ihtiyacı karşılamayan maddeler belli…

Aktif üyelik başta olmak üzere daha demokratik ve bağımsız örgütlerin oluşması yönünde çözüm önerileri alındı. Katılımın gayet iyi olduğunu gören İl Başkanı memnuniyetini gizleyemedi.

Gençlerin ve kadınlarında gösterdiği ilgiyi önemli bir gelişme olarak değerlendiren İlçe Başkanı Küçükkaya yapılan çalışmanında verimli olmasından dolayı iyi iş başardıklarını söyledi.

Mehmet Nazım Gençtürk ve Fikret Toker’inde önemli katkılarının olduğu toplantıdan aldığım izlenim taban her şeyin farkında..

Memleketin içinde olduğu durumun bilincinde ve bir an önce tüzükteki aksaklıkların giderilerek partinin sağlıklı bir yapıya kavuşmasını bekliyor.

Parti içi kavgaların, aday belirleme yöntemlerinin ve örgüt seçimlerinin artık kişilerin egemenliği üzerinde olmaması yönünde talepleri ve demokratikleşme sürecinin tamamlanması için yöntem önerileri dikkat çekiciydi.

Sonuç olarak örgütün buna benzer tartışmaların yapıldığı toplantılara ihtiyaç duyduğu açık. Derlenip toplanıp barış sağlayarak iktidara yürümek için bunun sağlanması gerek…

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close