… En İğrenç Skandal

SKANDALLAR ÜLKESİNDE EN İĞRENÇ SKANDAL

 

Hastanede 6 yıldır görev yapan N.İ.Ş., 18 yaşından küçük çocuklara ilişkin bilgilerin adli mercilerden saklandığını, 1 Temmuz 2001 doğumlu bir çocuğun hamileliğine ilişkin kayıtların hastane sisteminde ”gizlendiğini” ve sosyal hizmet biriminde tutulmadığını fark ederek bir suç duyurusunda bulundu.
Bu suç duyurusundan sonra olay zorunlu olarak işleme tabi tutuldu. Tabii N.İ.Ş. bu gizlenen pis olayı açığa çıkarttığı için ödül olarak sürgün aldı.
Resmi makamlar; İstanbul Valisi ve Sosyal Politikalar Bakanı, olayı ortaya çıkartan N.İ.Ş’ye teşekkür edeceğine ve bu çocuklarımıza tecavüz edenleri açığa çıkartacağına, Vali yasal prosedürü anlatarak olaya ne kadar ilgisi olduğunu gösterdi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ise çocuklara tecavüz olayına ve bu olayı gizleyenlere yönelik herhangi bir açıklama yapmadığı gibi bu iğrenç çocuk tecavüzü olayını ise ”erken evlilik” olarak lanse etti.
Bu iğrenç olayın Savcılığa intikal etmesine rağmen, İstanbul Valisi, Başhekim Yardımcısı A.A. ve Sosyal Hizmet uzmanı için istenilen soruşturma iznini vermedi. Olayın buraya kadar olanını medyadan izlemişsinizdir.
Peki soru ne? Hükümet yetkilileri ve 9 yaşındaki çocukların evlenebileceğini söyleyen, her bir işe karışan, her konuda fetvalar veren Diyanet İşleri bu konu hakkında neden doyurucu açıklamalar yapmamaktadırlar?
Kamuoyu doyurucu ve tatmin edici bir açıklama beklemektedir. Ülkemizde bu iğrenç olay yaşanırken Diyanet İşleri 9 yaşındaki çocukların evlenebileceğini söyleyen fetvalar vermektedir. Verdiği fetvalar toplumda tepki bulunca yine bizim vergilerimizle beslenen, altlarında milyonluk arabalarıyla gezen bu insanlar tecavüzler karşısında başını kuma gömmektedirler.
Kadın dernekleri, yurttaşlar, tecavüzcüleri değil çocukları koruyun diye bas bas bağırırken yetkili makamlar sanki önemsiz bir olaymış gibi geçiştirmekle yetinmekteler. Ensar Vakfı gibi, Süleymancılar Vakfı da dahil tecavüz edilen onlarca çocuk hakkında hiç bir işlem yapmayan yetkililer, tecavüzcülere ödül olsun diye Ensar Vakfı’nı resmi protokole alabilmekteler.
Türkiye’de bir çok hastanede adölesen(10-17) yaş arası gebelik polikinlikleri bulunmaktadır. Ülkemiz çocuklar için adeta bir cehenneme çevirilmektedir. Yapılan resmi açıklamalar nasıl bir kabusun içinde olduğumuzu gözler önüne serer biçimdedir. Çocuklarımızın yerlerinin doğum evi salonları değil okul sıraları olması gerekmez mi?
Bu açığa çıkan iğrenç olay, gizlenemediği için haberimiz oldu. Kim bilir ne kadarı gizlenmektedir? Bu konuda resmi açıklamalar ya da resmi yalanlar bizleri tatmin etmemektedir.
Sosyolog N.İ.Ş olmasaydı bu iğrenç olaydan haberimiz olmayacaktı. Buradan kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Kamuoyunu bilgilendirdiği için ödül olarak sürgüne gönderilen N.İ.Ş’ye geçmiş olsun diyorum.
Resmi makamlar yandaş gazeteler aracılığıyla tecavüze uğrayan çocuklarımızın, utanmadan sıkılmadan kendi tecavüzcüleriyle evlendirelim önerisini getirmektedirler. Çocuklarımızı bir kez daha yaşadıkları iğrenç olayla yüz yüze getirerek ömür boyu tecavüzcüsüyle yaşamayı önermektedirler.
Kadın dernekleri 115 çocuğun hamileliğinin ve bunun yetkili makamlara bildirilmemesinin nedenini bakanlara sordular.
Ve sorulan soru ne yazık ki cevapsız kaldı. İslami yazarlar ve kendilerine din adamı diyen bu insanlar analarının dizinden bile tahrik olurken bu iğrençliğe din adına toplumu ikna etmeye çalışmaktadırlar.
115 çocuğun hamile kalmasından sonra oluşan toplumsal baskılar Sağlık Bakanlığını hamile çocuk listesi inceleyeceğiz diye açıklama yapmaya mecbur bıraktılar. Resmi yetkililerin aymazlıkları saymakla bitmez.
Önlem almak yerine olayı geçiştirmek gibi görevleri var! Sonuç olarak bu karanlıktan çıkmanın yolu laik ve bilimsel eğitimin uygulanması için mücadele etmektedir. Toplumun üyeleri olarak, çocuklarımızı ve tecavüzcülere teslim etmeyelim. Hem Savaşa hem tecavüzcülere hayır diyelim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close