savaş çıkarmak için bahane…

Köşeye sıkıştığında hep başvurduğu yalan ve provakasyon üzerinden savaş çıkartma hesabı yapıyor…Irak’tada aynı taktiği uyguladığını, daha önce ABD’nin BM tarafından provakasyon peşinde olduğunu ortaya koyan açıklamaları var. Zaten daha önce de cihatçı grupların sivil halkı katlederek suçu Suriye’nin üzerine atmaya çalıştı. Rusya’nın da müdahele ettiği bu olayda ABD kuyruğunu sıkıştırmıştı….

Görülüyor ki yine aynı hesap peşinde..Katil ve terörist olan ABD Ortadoğudan tamamen kovulmadıkça huzur gelmesi imkansızdır..
***************

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Daniel Coats, Senato Silahlı Hizmetler Komitesi’nde küresel tehditler konulu bir oturumda senatörlerin sorularını yanıtladı. Coast, Amerikan yönetiminin Beşar Esad rejiminin kimyasal saldırılarına karşı rejime yönelik geçen yıla benzer bir saldırı düzenlenmesini konuştuğunu söyledi.

Senatörlerin sorularını yanıtlayan iki istihbaratçı Suriye’ye bir ABD harekatının da sinyanlerini verdi.
Toplantıya Savunma İstihbarat Direktörü Korgeneral Robert P. Ashley, Jr. da katıldı.

Coast Suriye’de kullanılan klor gazını kitle imha silahı olarak değerlendirdiklerini belirterek “Suriye’de sarinden çok klor kullanılıyor. Son saldırıları hali hazırda değerlendiriyoruz. Bununla ilgili henüz tam bilgi sahibi değiliz. Taraflar birbirini suçluyor. Henüz değerlendirmeyi tamamlamış değiliz ancak bu konuda oldukça kaygılıyız. Başkanın geçen yılki saldırıya verdiği tepkiyi gördünüz. Bu, şu anda biz konuşurken bile ciddi bir şekilde tartışılıyor ancak yine ifade ediyorum bu kapalı bir oturumda konuşulmalı” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close