O konuştukça aklıma Fesli Deli Kadri Ağabeyi Geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün 24 Haziran seçim manifestosunu İstanbul’da duyurdu.

O konuştukça aklıma 2 sarhoş ve 90 yıllık reklam arası geldi….

Söyledikleri sözleri duyunca aklıma Atatürk Düşmanı abi dediği meclis Başkanı Kahraman geldi, söylediklerini duyunca aklıma yine ağabey dediği Atatürk düşmanı Fesli Kadir geldi, söylediklerini duyunca Cumhuriyete reklam arası diyen Bakanı geldi.

O konuştukça Atatürk düşmanı Milli eğitim Müdürleri, sözde öğretmenler, yine Atatürk düşmanı cemaatlere peşkeş çekilen makamlar ve devlet malları geldi, o konuştukça aklıma Atatürk’e Selanik pi..i diyen gençlik kolları başkanı geldi, o konuştukça aklıma daha dün atadığı Belediye Başkanının makamında indirdiği Atatürk resmi geldi ve acı acı güldüm…Daha yüzlerce örnek verebilirim…

Seçime kadar sürecek bir Atatürk sevgisi gelmiş yine Erdoğan’a, her sıkıştığında geldiği gibi…

Hiç inandırıcı değil dimi…
******************

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla AKP 6. Olağan Kongresi bugün yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP 6. Olağan İl Kongresinde AKP’nin seçim manifestosunu açıkladı. Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan kongrede, salona giriş çıkışlarda herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için kongre alanının çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

“1923’TE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÖNCÜLÜĞÜNDE…” !!!
“1071 Malazgirt zaferinden beri bu topraklar bize yurt oldu, vatan oldu. Bizi biz yaptı. Bizim devletimiz Söğüt’te yörük çadırlarında kuruldu. Dedem Osmangazi’nin rüyası hakikat oldu. Devletimiz adalet sevdasıyla büyüdü.

Bursa ve Edirne’de zamana kök saldı. İstanbul’da yeni bir çağın kapısını açan müjdelenmiş ordu bizim ordumuzdu. Sultan Fatih bizim ceddimizdi. Süleymaniye’nin kubbelerinde bizim tekbirlerimiz yankılandı.

Kudüs’ü alan Selahaddin Eyyubi bizdik. Kan ile alınan toprak parayla satılmaz diyen Abdülhamid bizdik. Çanakkale’de 7 düvele meydan okuyan, canını veren ama düşmana geçit vermeyen bizdik. Sırtladığı top mermisiyle kahramanlık destanı yazan Seyit Onbaşı bizdik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘size ölmeyi emrediyorum’ dediğinde ok gibi siperlerinden fırlayan aslanlar bizdik.

Maraş’ta Sütçü İmam, İzmir’de Hasan Tahsin, Erzurum’da Nene Hatun, Antep’te Şahin Bey bizdik. Bu yurdun namusunu işgalcilere çiğnetmeyen bizdik. 1920’de Meclisimizi açarken dua dua yakaran bizim ellerimiz, bizim kalbimizdi.

1923’te Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde devletimizin yönetim şeklini cumhuriyet olarak ilan eden bizim irademizdi.”

“BU SES 24 HAZİRAN’I BİTİRMEZ”

Seçim vaatlerini açıklayan Erdoğan, konuşmasının sonuna doğru AKP’lilere rabia yaptırdı. Salondan istediği tepkiyi alamayan Erdoğan, “Bu ses 24 Haziran’ı bitirmez” diye tepki gösterdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close