Nisan ayında erkekler 30 kadın öldürdü

Artık kanıksandı bu durum, yani kadın öldürülmesi, kadın ve çocuk istismarı toplumda her hangi bir refleks uyandırmıyor neden? Bu ay 30 kadın öldürülmüş ve susuyoruz…Çocukların ırzına geçiliyor susuyoruz…Tecavüzcüler serbest bırakılıyor susuyoruz… NEDEN?

Kadın ve çocuk istismarlarının normalleştirilmesi ile diğer ahlaksızlıklar yani hırsızlıklar, yolsuzluklar, memleketin rant alanına çevrilip doğanın ve çevrenin katledilmesi normalleşti artık…

Zaten amaçta buydu…Çocuğa ve kadına istismar karşısında sessiz kalan toplum, doğanın ve memleketin ırzına geçilirken ses çıkarır mı? Evet çıkarmıyor zaten…

Kahraman kadın vekillerimizin çoğu reklam peşinde koşarak kendilerini yeniden seçtirmek için çabaları ise çok takdire şayandır.

Bombaların üzerine yazılan isimlerinden dolayı duygu patlaması yaşayanların bu ölümlerde duygu patlaması yaşamamaları ne kadar samimi olduklarını gösteriyor.

Ve duyarsızlıklarını, ilgisizlikleri gösteriyor ki, düzene uyum sağlamış, düzenden geçinen bu kitlenin artık halkın sırtından atılma zamanı gelmiştir.
******************

Nisan ayı içinde kadınlar yine kendi yaşamlarına dair karar almak istediği için öldürüldü. Bu ayda öldürülen 30 kadından 10’u bu sebeple katledildi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Nisan 2018 raporuna göre, geçen ay erkekler 30 kadını öldürdü. Raporda, 30 kadından 10’unun kendi hayatlarına dair karar almak istediği için öldürüldüğü belirtildi.

Çarpıcı veriler

»Kadınların 11’i evli olduğu erkek, 6’sı birlikte olduğu erkek, 1’i imam nikahlı olduğu erkek, 2’si oğlu ve 2’si akrabası tarafından öldürüldü.

»Öldürülen kadınların 10’u 35-65 yaş arasındayken, 7’si 25-35 yaş arasındaydı. 6’sının yaşı tespit edilemedi.

»Bu ay kadınların 14’ü erkekler tarafından ateşli silah kullanılarak öldürüldü.

3 kadın yaşam mücadelesi veriyor

»Adana’da barda oturan 19 yaşındaki Dilek K., kimliği belirlenemeyen bir erkek ile tartışmaya başladı. Aynı kişi tarafından pompalı tüfekle saldırıya uğrayan Dilek K. ağır yaralandı, kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

»Tekirdağ’da evli olduğu erkeğe boşanma davası açan Hediye B., hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı bulunan aynı şahıs Eyüp B. tarafından delici aletle ağır yaralandı.

»Kayseri’de Sibel İ., ayrıldığı erkek Fuat Duygulu tarafından kesici aletle ağır yaralandı. Sibel İ.’nin hastanedeki tedavisi sürerken sanık Duygulu tutuklandı.

Cinsel şiddet sürüyor

2018 nisan ayında 15 kadına cinsel şiddet uygulandı. Kadınların 5’i tanımadığı erkek, 7’si öz babası, 2’si öğretmeni ve 1’i akrabası tarafından cinsel şiddete maruz kaldı.

»Adana’da 27 yaşındaki D.B, evli olduğu kişinin kardeşi tarafından evinde cinsel saldırıya uğradı. Sanık tutuklandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close