Mongolistan’damıyım diye bir baktım ama pekte ayırt edemedim….

Kocaeli Kadın Platformu, bir avuç duyarlı ve yiğit kadın, ülkenin giderek nasıl bir ahlaki dejenerasyona uğradığını ve devleti yönetenlerin bu ahlaksızlıkları nasıl gizlemeye çalıştıklarını, ortaya çıkartanları ise cezalandıran gerici anlayışı protesto etti.

Devlet suç işleyen ve ahlaksızlığı yaratanları cezalandırmayı, sorgulamayı düşünmüyor. Çünkü anlayış, doğunun kirli ve gerici anlayışı ve ülkeye egemen kılınmaya çalışılıyor….

Devlet suçu ve ahlaksızlığı ortaya çıkartanları cezalandırıyor, yani bize diyor ki, tecavüzleri görmezden geleceksiniz, çocuklara ve kadınlara yapılanlara kulaklarınızı tıkayacaksınız….

İyi vatandaş olun, kirli gericiliği kabul edin…Diyanetin fetvasına kulak verin, 9 yaşında kız çocukların evlendirilmesini kabul edin, gericiliğin yaygınlaşması bu ülkeyi bu hale getirenlerin bekası içindir, o yüzden devletin tüm imkanlarını bu yönde kullanmak ve toplumun ahlak anlayışını değiştirerek her tür ahlaksızlığı din örtüsüyle normal hale getirmek…

Yani her türlü ahlaksızlığı normalleştiren ve kabullenen tepkisiz, cahil bir toplum yaratmak amaçları…

Konuşurken Kadın Platformunun sözcüsü olan Sibel Yılmaz Yurdagül  bunları düşündüm, oda zaten buna benzer bir şeyleri anlattı ama insanın içini donduran açıklamaları okurken, yoldan geçen vatandaşın duyarsızlığı ise ondan daha acıydı…

Ellerinden tuttukları çocukları ile hiç umursamadan, başlarını bile çevirmeden geçip gitti birçoğu…

Mongolistan’damıyım diye bir baktım ama pekte ayırt edemedim….

Hepsi 10 tane olan memleketini, halkını ve hele ki çocukları çok seven iyi yürekli, yurtsever kadınlar size selam olsun, size selam olsun ülkemin kızıl saçlı bacıları binlerce kez selam olsun…. 

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 aylık süreçte gelen, yaşları 18’in altında 39’u Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğunun ortaya çıkmasının ardından Kocaeli Kadın Platformu üyeleri Belediye İş Hanı önünde bu durumu protesto etti. Kadın platformu üyeleri adına açıklamayı okuyan Eğitim-Sen Şube Kadın Sekreteri Sibel Yılmaz Yurdakul, “Her gün bir yurttan, okuldan, kurstan, hastaneden yuvadan, mahalleden çocuk istismarı haberleri duymak istemiyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close