Katiller savaştan beslenir..

Hep söylüyoruz bu gerçekleri ve Recep Dursun ile aynı pencereden baktığımızı görmek beni mutlu ediyor. Evet AKP müthiş bir dejenarasyona sürüklediği ülkeyi, aslında gerçek amacını saklamaya çalışsa da en son hamlesi olan Afrin hareketi ile ABD politikaları doğrultusunda hareket ettiğini bir kez daha tescillemiştir.

ABD ile tezat bir görüntü vererek, sanki ABD’ye karşı bir hareket başlatmış gibi yaparak Rusya’yı ve İran’ı kandırabileceğini ve bu yolla yanında taşıdığı ÖSO’ya provake edecek alan yaratarak savaş çıkartabilecek bir mecraya taşımaya çalışıyorlar…Yazılarımda bunu hep belirtmiştim zaten.

Recep Dursun AKP’nin ve Erdoğan’ın ülkeyi getirdikleri noktada, iktidarda kalabilmesinin artık savaş ve kargaşa ile mümkün olabileceğini, normal yollardan iktidarın sahibi olamayacaklarının bilincinde olarak ülkeyi kasten savaşa sürüklemek durumunda olduklarından bahseden yazısını yayınlamayı uygun buldum.

Vatanseverlik adı altında provakasyonlarla savaş sevicilik yaparak,iktidarda kalınmaz. Ve elbet açlığa ve yoksulluğa mahkum edilen halk kendisini sürekli ölüme sürükleyen bir iktidarı sırtında taşımaz.

Zaten Erdoğan bunun bilincinde olarak kaybettiği halk desteğinin yerini ayak oyunları, seçim hileleri ve kirli ittifaklarla tamamlamaya çalışıyor ve zafer kazanacağını düşünüyor. Ama yemeyecek artık hayvan terli…

Ölüm istemiyoruz, yoksulluk istemiyoruz, kirli Arap gericiliğini değil çağdaş ve uygar bir dünyanın parçası olmak istiyoruz. Yaşasın tam bağımsız ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti diye haykırıyor ve Recep Dursun yoldaşada selam olsun dost diyoruz.
******************

BU TABLODAN AKP,SAVAŞ İLE ÇIKAR!..

Son günlerdeki savaş severlik,emperyalist ABD ile kayıkçı kavgaları,aslında toplumu kendi gündeminden uzaklaştırmak için.

C.Başkanlık seçimini MHP ittifakı ile garanti etmek,partneri MHP’nin erimesini durdurmak için Suriye hamlesi önemli.

Vatandaş,işsizlik,yoksulluk ve açlık ile karşı karşıya iken;OHAL sopası ile tüm muhalefet kesimlerini susturmak için izlenen yol,hukuk katliamı,TTB ,Barolar ve TMMOB gibi kurumları düşmanlaştırması, aslında 2019 seçimlerini herne pahasına olursa olsun kazanmak için olduğu gerçeğini göstermektedir.

Zira CHP’li Osman Budak’ın raporundaki;

1-16 yılda kişi başına 2 bin 677 TL olan kamu borcu, 10 bin 981 TL’ye ulaştığı,

2- 52 yılda verilen cari açık toplamda 43.7 milyar dolar iken, AKP’nin 16 yılında cari açığın 561,6 dolar ile 52 yılın toplam açığını 13’e katladığı gerçeği,

3 – 80 yıllık dış ticaret açığı 247 milyar dolardan, 960.6 milyar dolara fırlaması,

4 – Karşılıksız çeklerin 8 kat artması,bu yüzden 8 yılda 929 bin kişinin ceza alması ve hapse düşmesi gerçeği,

5 – Su, elektrik ve doğalgaz fiyatların yaklaşık 3 kat artarken, 12 kilogramlık tüpün 4 kat artması,

6 – 2002’de 1 kilogram ekmeğin fiyatı 1.03 TL iken ,2017’de aynı ekmek 4.19 TL olması,

7 – Halk yoksullaşırken,son 6 yılda milyonerlerin sayısının 32 binden 127 bine çıkması,

8 – Satılmadık kamu arazisi,kamu işletmeleri,yol,köprü,dağ,taş,orman,nehir,dere ve çaylar kalmadı.Özelleştirme ile herşey elden çıkartıldı,ancak ekonomik veriler ve manzara oldukça kötü ve alarm vermekte.

Elbette,bu realite karşısında,vatandaşların güvenini kaybeden iktidar;

A- OHAL’i kaldırmamak,aksine baskı,zulüm ve susturmak için olduğundan daha acımasız kullanacak,

B- Ekonomi ve siyasi çöküşü durdurmak için savaş gibi olağanüstü süreci kullanacaktır…

Çünkü başka çıkar yolu yoktur!..

Erken koalisyaon ve Afrin kurtarmıyor AKP'yihttp://www.kocaelicumhuriyet.com/yollar-tukendi-artik-akp-icin/

Posted by Bülent Karagöz on Tuesday, February 20, 2018

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close