Emek ve Hürriyet Kazanacak.

Bugün Kocaeli CHP İl Başkanlığına misafir olan Gebze Emek ve Hürriyet mahallesi rantsal dönüşüm mağdurları CHP eski Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun ile birlikte dertlerini ve uğradıkları haksızlığı dile getirerek tüm kamuoyundan destek istediler.

Recep Dursun yıllardır halkın bu haklı talebini çeşitli platformlara taşımış ve mahalle sakinleri ile birlikte mücadelenin her adımını örgütlemiş bir hak savunucusu olarak AKP’nin sınır tanımayan rant seviciliğine karşı bir direnç oluşturdu.

Daha doğrusu tüm Türkiye’ye şunu gösterdi halkın haklı taleplerini, mazlumların hakkını savunarak sorunlar üzerinden bir muhalefetin örgütlenebileceğini gösterdi. Bu doğrultuda onunla beraber yol yürüyen tüm yoldaşlara teşekkür ediyor ve selam olsun diyorum….

CHP İl Başkanı Sarıbay böyle kalabalık bir grubun ziyaretinden ve onların hak arayışı için kendilerine gelmelerinden büyük bir onur duyduğunu söyleyerek şöyle devam etti;

Bu ziyaretten çok memnun olduğunu ancak bundan sonra onları kendilerinin ziyaret edeceklerini, Gebze’den İzmit’e sizi yorduğumuz için kusura bakmayın ancak bunu sizin sesinizi kamuoyuna daha yüksek olarak duyurmak için yaptık.

CHP’nin temel prensiplerinden olan haksızlığa ve hukuksuzluğa uğrayan kim olursa olsun yanında olmaktır. Tüm imkanlarımızla ve gücümüzle sizin yanınızdayız ve olmaya devam edeceğiz dedi…

 

HAKLI MÜCADELEMİZ BU ÜLKEDEKİ HARAMİLERİN SALTANATINI YIKANA KADAR SÜRECEK…

Emek ve Hürriyet mahallesi mağdurlarının yılladır uğradıkları haksızlıkları, verilen sözlerin hiç birinin tutulmasını anlatan Recep Dursun haklı mücadelemiz kazanana kadar, bu ülkedeki tüm haksızlıkları bitirene kadar sürecektir diyerek şöyle devam etti;

BAŞKAN AYAĞINI DENK ALSIN

Daha sonra Gebze eski İlçe Başkanı Recep Dursun, “3 yıldır biliyorsunuz vatandaşların hak sahibi olduğu tapularına sahip olmasıdır. Büyükşehirin ranta dönük planları vatandaşı çileden çıkarmaktadır. AKP iktidara geldikten sonra vatandaşlara tapularını vereceklerini söylediler fakat sürekli çözüm yerine çözümsüzlüğü sağlıyorlar.

Yerel seçimlerden önce belediye başkanı tapuları vereceklerini açıkladı fakat vatandaşa tapuları verilmedi. Tam tersine tapularının verilemeyeceğini söylediler.

Oradaki vatandaşlar ne işgalcidir ne de rantçıdır onlar hak sahibidir. O bölgeyi rezerv etmek vatandaşların arasına nifak sokmaktır. Bizim beklentimiz oradaki vatandaşın başka bölgeye sürülmesini ve o bölgede vatandaşların müşteri olarak kabul etmesini istemiyoruz.

Ranttan yana çözüm değil haktan yana çözüm kullansınlar.

Enkaz bedeli karşılığında insanları müşteri olarak görüp, onlara ev satıp birde üzerlerinden para kazanma derdindeler. Yani rant üstüne rant yaratacaklar…

Kartal Belediyesi bu işi doğru bir şekilde yaptı demek ki, istenince oluyormuş, Ancak bu durumlar merkezi hükümetin, Bakanlığın baskıları sonucunda yapılmaya çalışılan büyük rant operasyonlarıdır.

Vatandaş onlara oy verende olsa, onları iktidar yapanda olsa hiç kimseyi tanımayacak derecede gözlerini rant hırsı bürümüştür.

Aralarında bir saadet zinciri oluşturmuşlar, yıllardır süren bu hukuksuzluklar ülkenin dört bir yanında devam etmektedir. Halk artık yeter diyecek noktaya gelmiştir, sonuna kadar direnecek ve halkın hakkını teslim etmeyeceğiz…..

Belediye başkanı ayağını denk alsın” ifadelerini kullandı.

 

TAPULARIMIZI İSTİYORUZ

Rantsal Dönüşümle Mücadele Platformu Başkanı Sebahattin Günel,

“Biz 2013 yıllarından itibaren mahallelerimizde mücadele veriyoruz. Belediye ve yetkililerle defalarca bir araya gelmemize rağmen somut bir sonuç elde edemedik.

Her seçimde bize tapular çekmecede  dediler.

Biz burada öncelikle tapularımızı istiyoruz ve sonrasında yapılaşma konuşmak istiyoruz. Bunu her toplantıda her yerde söyledik ve yine söylemeye devam edeceğiz. Biz hakkımızı alana kadar her platformda her toplantıda bunu söylemeye devam edeceğiz” dedi.

Son olarak ise Hürriyet Mahallesi Dayanışma ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Adnan Civil,

Bizim 2012 ve 2013 yılından itibaren mahallelerde mücadelimiz devam ettiriyoruz. Belediye ve yetkililerle bir araya gelmemize rağmen sorunu çözemedik. Tapuları vereceğiz demelerine rağmen hala vermediler. Tapuları verin ve imar konularını daha sonra halledin istiyoruz ifadelerine yer verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close