Çocuk basketbol takımında cinsel istismar skandalı: Türk Telekom’dan açıklama

Türk Telekom çocuk basketbol takımında 11-14 yaş arasındaki erkek çocukların taciz edildiği ileri sürüldü. Türk Telekom, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Aydınlık’ta “Spor kulübünde çocuklara toplu taciz” başlığıyla yayımlanan haberde, Türk Telekom ‘a bağlı spor kulübünün basketbol bölümünde koç M.E ve yardımcısı A.Ş’nin, 11-14 yaş arasındaki erkek çocukları taciz ettiği ileri sürüldü. Gazete yöneticileri, habere düştüğü notta taciz anına ilişkin görüntüleri ve olaya karışın kişilerin isimlerini yetkililere ulaştıracaklarını belirtti.

TÜRK TELEKOM’DAN AÇIKLAMA: SORUMLULAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Söz konusu iddiayla ilgili olarak Türk Telekom ‘dan yapılan açıklamada, habere konu olan okulun isim hakkı kullanımına ilişkin sözleşmesinin derhal feshedildiği ve sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, ” Türk Telekom Spor Kulübü olarak sorumluların tespit edilmesi ve cezalandırılması için ayrıca bir soruşturma başlattığımızı, konuyla ilgili tüm süreçlerin yakından ve tavizsiz takipçisi olacağımızı ve bu süreçte mağdurların yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz” ifadesine yer verildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Çocuk basketbol takımında cinsel istismar skandalı: Türk Telekom’dan açıklama” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close