CHP’nin derebeyi gerçek yüzünü gösterdi….

Sarıbay çarşaf diyenleri listesinden çıkardı…..

Meğer CHP yönetim kadroları ulufe dağıtılır gibi dağıtılıyormuş ve karşılığında İl Başkanını taklit etmek gerekiyormuş…..

Pek beyefendi ve yumuşakbaşlı olarak bildiğimiz Sarıbay meğer öyle değilmiş…Şimdi ilk defa seçim kazanacak noktaya gelince dişlerini ve pençelerini gösterdi….

Benim tanıdığım Sarıbay değildi bu… Hoşgörülü olarak bilirdim ve kimseye düşmanlık yapacağına inanmazdım ve benim davranışımın bir suç olduğunu düşünmüyorum, kimsede söyleyemez eğer ruhunda bir nebze solculuk varsa….

Kent yeni bir diktatör kazandı….

Bana çarşaf diyen 5 kişiyi listesinden çıkardığını söyleyen Sarıbay bu demokrasi anlayışı ile CHP’yi yönetecek…

Demokrasi adını ağzından düşürmeyen ama, kendisini desteklediği halde çarşaf liste için oy kullananları yönetiminden silen bir il Başkanı olarak Sarıbay, ilk defa seçim kazandı ve bir derebeyi olarak tarihe geçti….

Sarıbay’ın 400 oy alacağını söylemiştim, ben çarşafı destekleyeceğimi de söylemiştim….

Salonun havasından belliydi, zaten blok çıkacaktı ve ben başından beri siyasi anlayışımdan ve inancımdan dolayı çarşaf dedim.

Çarşaf dememek için salondan kaçanlar oldu, önceden çarşaf diyenler

Önceki yazılarımda Bekir Yurdagül’ü neden desteklemediğimizi de yazmıştık. Eğer onu destekliyor olsaydık gider listesinde yer alırdık. Bunun içinde kimseden çekinmeyeceğimi herkes bilir…

Başında ne söylediysek sonunda da onu söyledik….

Alacağı oyu 30 oy farkla bildik zaten, bunu bile bile kendini inkar edecek bir anlayışla hareket etmedik….Ben her zaman koşullar ne olursa olsun çarşaf dedim, partinin tüzüğünün uygulanmasını istedim….

Yani Cengiz Sarıbay’ı destekliyorduk ve hatta Yurdagül’ün silah olarak kullandığı çarşafı sen öner  demiştik.

Ama hiç bir zaman cesur bir siyaset yolu izlemeyen Sarıbay buna cesaret edemedi…

Şimdi şu anlam çıkıyor Sarıbay’ın davranışından:

1- Bu kongrede çarşaf diyen herkes Sarıbay’ın düşmanı…Partide hiç bir görev alamaz….

2-Sarıbay’ın listesinde olan herkes blok liste demek zorunda…Demek ki yönetimine giren herkes onun dediğine uymak zorunda…

3-Sarıbay bir derebeyi ve demokrasi denen şeyi hiç bir şekilde özümsememiş…

4-Şimdi Çarşaf diyenler Sarıbay’a verdikleri oyları geri mi istesinler?…

5-Bunun yanında yine çarşaf diyen bazıları listede kaldığı halde özellikle beni bu bahane ile  liste dışı bırakması hangi demokrasi ile bağdaşabilir?

6-Kendi partilisini böyle ayrıştıran bir anlayış ve zihniyetle yöneteceğin bu süreç seni sırtından atacaktır.

7-Amacın milletvekili olmak ve daha önce eğer il Başkanı olursam milletvekili adayı olmayacağım diye halka söz vermişti şimdi anlıyoruz ki amacı vekil olmak, bakalım sözünü tutacak mı? Yada buna nasıl bir kulp uyduracak?

8-Önemli olan yönetimde olmak değil, böyle bir anlayışla liste dışı bırakılmak yani özürü kabahatinden büyük….Demokrasi ve Sarıbay….Çarşaf dedin seni listeden çıkardım….Senide bu parti listeden çıkaracak göreceksin yakındır…

9-Bundan sonraki tüm yaşamımı bu derebeylerinden ülkemi ve partimi kurtarmak için adayacağım.. Her zaman olduğu gibi partimde çalışmaya devam edeceğim, ama bu hak, hukuk ve adalet tanımayan, demokrasi ile uzaktan yakından alakası dahi olmayanlar tarafından yönetilmekten utanıyorum….

Bunları da sevebilirsiniz

CHP’nin derebeyi gerçek yüzünü gösterdi….” için bir yorum

  1. Ağzınıza sağlık Bülent bey ne güzel de söylemişsiniz..Yalnız dikkatinizi bir noktaya da çekmek istiyorum..Her daim Devrimci Solcu diye methiyeler düzdüğünüz Körfez İlçe Başkanı da Blok Listeyi destekleyip Cengiz beyin listesinde yer almıştır..Demekki her yakın can dostunuzun konuşmalarına güvenmiceksiniz..selamlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close