CHP’den Halk Evlerine ziyaret

CHP İl Başkanı Sarıbay ve yönetim kurulu üyelerinin Halk Evlerini ziyareti laik ve demokratik cumhuriyete karşı yapılan saldırıların önünde bir barikat oluşturma açısından önemli bir adım…

Halk Evleri  verdikleri mücadele ile saldırıları göğüsleyerek bedel ödemeye devam ediyor ve bu gidişin sonu sıra herkese gelecek. İktidarı yönetenler  hukuksuzluklar içinde çıkmaz bir sokakta ve iktidardan indikleri gün veremeyecekleri hesaplar için tüm güçleriyle iktidar koltuğuna sımsıkı sarılmış durumdalar…

Çok can yaktılar, adaletsizliğin hakim olduğu bir ülke yarattılar ve her gün arttırdıkları baskı ve şiddetle kendilerini korumaya çalışıyorlar ama nereye kadar?

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, il yöneticileri Bilgi Dehmen, Metin Düzgün, Suca Omurca, Demet Karaman ve Kadın Kolları İl Başkanı Songül Kaya ile birlikte geçtiğimiz ay kongresini gerçekleştiren Halkevleri Kocaeli Şubesini ziyaret ederek yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

GÖZALTILAR İÇİN GEÇMİŞ OLSUN DEDİ

Yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Yeni dönemde göreve gelen Halkevleri Kocaeli Şube Başkanı Tolga Köse ve yönetimine başarılar diledi. Halkevlerinin laik eğitim ve halkın hakları ile ilgili verdiği mücadelede her zaman yanınızdayız “ dedi. Sarıbay, “Geçtiğimiz hafta Halkevleri Genel Merkez Yöneticileri ve üyelerinin gözaltına alınmaları ile ilgili olarak da geçmiş olsun dileklerini iletti. Kendini yaşatmak için baskı uygulayan bir iktidar var. Bu süreçte Halkevleri ile dayanışma içerisindeyiz, OHAL’in hukuksuzluklarına karşı birlikte hareket etmeliyiz dedi.

HAKLI MÜCADELEMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Halkevleri Kocaeli Şube Başkanı Tolga Köse, “sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi. Ortaklaştığımız birçok konuda beraber dayanışma içinde olmalıyız diyen Köse, “Son zamanlarda AKP iktidarının OHAL bahanesiyle kendisine muhalif gördüğü herkese, her kuruma baskı yapıyor, gözdağı veriyor. Ancak her türlü baskıya, gözdağına rağmen haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close