Bizi şaşırtmayı başardılar

Erdoğan’dan İnce itirafı: Bizi şaşırtmayı başardılar

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan, Muharrem İnce için “Bizi çıldırtacaklarını söyleyerek yola çıkmışlardı haklarını vermek lazım. Çıldırtmasalar da şaşırtmayı başardılar. Bu karikatür tipi seçimlere kadar izlemeye devam edeceğiz. En büyük hayıflanmam sikletimize uygun bir ana muhalefet adayı bulamayışımızdır” dedi.

Ana muhalefet partisi lideri kendisi aday olmaktansa başka bir ismi öne sürdü. Bir türlü Genel Başkan olarak seçilemeyen bir ismi önerdiler. Demek ki Genel Başkanlığı Cumhurbaşkanlığından üstün görüyor. CHP pek çok vasıf saymıştı. İsim açıklandığında bu adayda belirtilen vasıflarla pek ilişki kurabilen olmadı. Dün de 15 vekilini ağlata ağlata başka partiye göndermişlerdi. Dünyanın hiç bir yerinde siyaset mühendisliği hesapları için milletvekili ve seçmen pazarlama yoktur. Korkarım bu işin sonu CHP’nin toptan satışına kadar gider. Bunu da demokrasiyle açıklıyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde milletvekili pazarlanın demokraside yeri yoktur. Bunun sonu CHP’nin satışına kadar gider.

Bizi çıldırtacaklarını söyleyerek yola çıkmışlardı haklarını vermek lazım. Çıldırtmasalar da şaşırtmayı başardılar. Bu karikatür tipi seçimlere kadar izlemeye devam edeceğiz. En büyük hayıflanmam sikletimize uygun bir ana muhalefet adayı bulamayışımızdır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close