‘ALIŞMAYACAĞIZ, KANIKSAMAYACAĞIZ’

KESK Kocaeli: Elif Çuhadar serbest bırakılmalıdır

KESK Kocaeli Şubeler Platformu, yaptığı açıklamayla MYK üyeleri Elif Çuhadar’ın serbest bırakılmasını istedi.

Eğitim-Sen Kocaeli Şubesinde yapılan açıklamayı KESK Kocaeli Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Etem Kartal okudu. Gözaltı ve tutuklama furyası kınadıklarını belirten Kartal, “KESK’in kuruluş sürecinde de yer alan, yaşamı emek ve demokrasi mücadelesi içerisinde geçen üyemiz Elif Çuhadar derhal serbest bırakılmalı, hukuku tanımaz saldırılara son verilmelidir” dedi.

KESK MYK üyesi Elif Çuhadar’ın 6 Şubat Salı sabahı evine yapılan baskınla gözaltına alındığını aktaran Kartal, “2014 yılında izin verilen, tamamen düşünce ve ifade özgürlüğü, barışçıl gösteri ve toplanma hakkı kapsamında yapılan bir etkinliğin gerekçe gösterilerek MYK üyemizin sabah saatlerinde evinin basılarak, bakmakla yükümlü olduğu kanser tedavisi gören annesinin gözleri önünde gözaltına alınması ne, hukuki ne insanidir” diye konuştu.

‘ALIŞMAYACAĞIZ, KANIKSAMAYACAĞIZ’
Bu yaşananlara alışmayacaklarını vurgulayan Kartal, “Biat etme ya da faşizme karşı mücadele etmek dışında bir seçeneğin olmadığı bir dönemdeyiz. Gerekçe ne olursa olsun düşünce ve ifade özgürlüğümüzün ortadan kaldırılmasını, bu hakkımızı kullandık diye göz altına alınmayı, tutuklanmayı kabul etmiyoruz. Bu duruma alışmayacağız, kanıksamayacağız” dedi. (Kocaeli/EVRENSEL)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close