Konumunuz
Ana Sayfa > Köşe Yazarları > Bedriye Yıldızeli > YETMEDİ Mİ ARTIK!

YETMEDİ Mİ ARTIK!

 

Ülkemiz geçtiğimiz haftalarda NATO tarafından küçük düşürüldü diyenlere yanıt vermekle başlamak lazım. Ülkemizin asıl sömürü düzeni ve emperyalizmle kurduğu ilişkiler nedeniyle küçük düşürülmektedir.

Onurlu ve başı dik bir ülke olmanın ancak eşitlik üzerine kurulu bir düzenden, yani sosyalizmden geçtiğini bilmemiz gerek.

Bu tartışma uzar gider. Geçtiğimiz haftanın konusu bu başlıktı bu hafta Rıza Sarraf’ın itiraflarıyla yürüyen ABD’deki dava ve hırsızlığı herkesin malumu olmuş AKP’lilerin ortaya çıkan yeni kepazelikleri.

Kim bilir önümzdeki günlerde neyle karşı karşıya kalacağız.

Türkiye her geçen gün bir başka utanç verici olayla karşı karşıya kalıyor. Rüşvet, yolsuzluk, hırsızlık, sömürü, emperyalizmin aşağılamaları, rezalet bir boyalı basın…

Bunlar yetmezmiş gibi önümüze ikide birde, her gündemde yerlilik, millilik safsataları konup, bizden buna göre taraf olmamız isteniyor.

AKP’li olmayan, onun pisliklerine rıza göstermeyen, muhalefet eden herkes ya FETÖ’cü, ya terörist ya da emperyalizmin maşası!

İyi de bu kırk yıllık hikaye. ABD’nin arkasından ittirdiği, iktidara getirdiği, desteklediği herkes için bir de karanlık defter tuttuğu, yeri geldiğinde kullanmak için sakladığı bilinir. AKP’liler ABD’yle sonsuza kadar mutlu mesut çarklarını döndüreceklerini mi sanıyorlardı! Dün yedikleri rüşvetlerin bir gün acı acı davaları olacağını bilmiyorlar mıydı? Gericilik ve sonradan görmüşlük biraxda cahil cesareti demek değil midir, önlerine altın tepside sunulan iktidarın özgüveni ve sarhoşluğu buna neden olmuş olabilir…

Bilemeyiz ve ligilenmeyelim de..

Şimdi olan da bundan başka bir şey değil. Erdoğan ya da ABD ikilemi gibi sunulan şey bu basit gerçekten ibaret.

Emekçiler bu gidişata dur diyemediği sürece bu ikilemle karşı karşıya kalınacağını, Erdoğan’ın tüm kişisel davalarını memleket meselesi gibi sunmaya devam edeceğini bilmek gerek. Diğer taraftan onlar o makamları işgal ettikleri sürece buna hakları da olacaktır.

Türkiye tarihinin en utanç verici dönemlerinden biri yaşanıyor. Emperyalizmle hırsız talancı bir çetenin arasında sıkıştırılıyor ülkenin emekçileri.

Bu durumu durup izlemek yarine, örgütlenlenmeli bu ülkenin emekçileri.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close