Konumunuz
Ana Sayfa > Gündem > CHP Kandıra’da yine o devrimci kadın Başkan…

CHP Kandıra’da yine o devrimci kadın Başkan…

Kandıra CHP Olağan kongresinde Başkan Gülay Eyisabuncular, verdiği iktidar mücadelesinde gösterdiği farklı siyaset yapma tarzını, kongrede yaptığı konuşma ile ortaya koydu.

Yaptıklarına karşı çıkanlar oldu, onu yıldırmaya çalışanlar oldu, dövmeye kalkanlar oldu, ama o onurlu mücadelesinden hiç vaz geçmedi. İnatla direndi ve halâ direniyor….Kandıra’da CHP’yi iktidara taşıyana kadar devam diyor…

 

Bir Cumhuriyet kadını olarak Mustafa Kemal’in ona verdiği sorumluluğu omuzlayıp köy, köy dolaştı, her eve girdi, her insanla ayrı, ayrı konuştu, her kadına ve erkeğe Cumhuriyeti anlattı.

 

Gülay hanım göreve geldiği günden bu yana sık, sık yaptığımız ziyaretlerle, katıldığımız çalışmalarla bize hep umut verdi.

Hiç yılgın görmedim onu, eşi Tamer için zordu ama hep hayat arkadaşının yanında oldu. Çünkü onunda bir derdi vardı elimizden kayıp giden Cumhuriyet.

 

Ama direndi tek başına kaldı ama yine de köylünün fındık bahçesine yardım etmeye gitti. Memleketinden her gelişinde getirdiği havlu ve çorapları, gittiği köylerde çam sakızı çoban armağanı diye hemcinslerine verirken, yüreğindeki sevgiden de bir parça kopartıp verdi.

 

Karşısındaki insanlar bu sevgiyi hissetti. Kandıra’da CHP kronikleşmiş hastalıklarından kurtulurken, yeni bir sayfa açtı. Dinamik ve savaşçı bir CHP ekibi ortaya çıktı.

Umut vaad ediyor yönetimiyle, gençleriyle ve vefakar, cefakar kadınlarıyla İktidara yürüyor Gülay Eyisabuncular.

 

Konuşmasının sonunda herkese teşekkür ederken unutulmuş olsak da, tüm devrimci duygularımızla onun, Cumhuriyet adına çıktığı iktidar yolunda  hep yanında olacağız.

Sana ve yoldaşlarına selam olsun yiğit kadın, iktidar yolun açık olsun….

 

Kongre ile ilgili ayrıntılar ise şöyle…

CHP Kandıra İlçe Örgütü Kongresi Turan Güneş Kültür Merkezi’nde yapıldı. Mevcut başkan Gülay Vurmaz Eyisabuncular, kongreye tek aday olarak girdi. 155 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede . 15 kişilik yönetim kurulu ve 17 il delegesi belirlenecek.. Kongrede divan başkanlığını il yöneticisi Hüseyin Acurman yaparken yardımcılıklarını ise Esen Çelebi ve Kerim İpek üstlendi.

 

KÖYLERE AĞIRLIK VERDİK
Gülay Vurmaz Eyisabuncular, görev geldiklerinden itibaren köylere ağırlık verdiklerini ifade ederek şöyle dedi: “Göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar bu zor bölgede gerek örgütlenme, gerek yerel sorunlar ve çözümü gerekse tabana inebilmek adına çalışmalarda bulunduk. Özellikle köylere ağırlık verdik ve bu konuda eleştiri aldık.

 

Yerel seçimlerde ve taban politikasının gerçeğini ve köydeki seçmenin önemini yok sayamazdık. Köyde özellikle kadın toplantıları yapmaya, onların içinde, hayatlarının her anında paylaşımda bulunmaya ve günlük gelişmeler üzerinden evcil siyaset yapmaya çalıştık.

Ve birkaç köyümüzden kadın köy temsilcisi oluşturduk. Bu dönemde de yetki aldığımız takdirde köy kadın temsilcisi sayısı artacaktır. Bununla ilgili çalışmalar devam etmektedir.”

 

GENİŞ KATILIM
kongreye CHP Genel Başkan Danışmanı Cuma Karavar’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, eski milletvekilleri Hurşit Güneş, Bekir Yurdagül ve Hikmet Erenkaya, eski İl Başkanları Rıdvan Alkan ve Cihat Altunyuva, Fahri Örengül, Kandıra eski Belediye Başkanı Kenan Evin, Bekirpaşa eski Belediye Başkanı Fikret Toker, il yöneticileri ve partililer katıldı.

 

GÜLAY VURMAZ EYİSABUNCULAR’IN LİSTESİ
İlçe yönetimi
Gülay Vurmaz Eyisabuncular, İsmail Açıkgöz, Ayhan Alkar, Filiz Ay, Volkan Bulgurcu, Sedat Çetinkaya, Mehmet Durmuş, Sebahattin Güngör, Murat İlk, Kerim İpek, Birten Kaya, Ayhan Özcan, Reşat Tunç, Selami Yıldız, Belgin Yüksel
İl delegeleri
Sevim Deren, Hurşit Güneş, Kenan Evin, Recep Şenol, Gülay Eyisabuncular, Nezih Altınbay, Hüseyin Okumuş, murat İlk, Ayhan Alkan, Yılmaz Arık, Esen Çelebi, Hüseyin Seyrek, Aysel Şen, Kerim İpek, Yunus Karagöz, Erhan Sert, Barış Onur

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close