Konumunuz
Ana Sayfa > Kadin > Kadınlar ayağa kalktı, oturmayacaklar, direnişin kıvılcımı olacaklar…

Kadınlar ayağa kalktı, oturmayacaklar, direnişin kıvılcımı olacaklar…

Türkiye’nin her yerinden kadınlar Ankara’ya bir sel olup aktılar.

Posted by Sabriye Şahin on Monday, 4 December 2017

 

Bir düğüne gider gibi özgür birer kadın olarak Cumhuriyet için, Laiklik için, artık huzurlu bir ülkede yaşamak istediklerini haykırmak için, eşit insanlar olarak yaşamın her alanında var olmak ve dertlerinin ne erkeğin kadından üstün, nede kadının üstünlüğü olduğunu, eşit çağdaş yurttaşlar olarak yaşamanın hakları olduğunu duyurmak için yollara düştüler.

Kadınların bu yolculuğu AKP’nin korkusu olmuştur. Kadınlar ayaklandığında biliyorlar ki önlerinde, duramayacak yaratmak istedikleri karanlık, yaratmak istedikleri bağnazlık yıkılıp gidecek.

AKP’nin karanlığını yırtıp atacak olanlar bu alanlara sığmayan, salonlardan taşan yurtsever kadınlar olacak.

 

Posted by Suna Çınar on Monday, 4 December 2017

 

Kadına seçme seçilme hakkını bir lütüf olarak sunmak yetmez, kadını hayatın her alanına kabul etmek, eşitliğini kabul edecek zihniyetin yerleştirilmesi gerekmektedir.

Yani bu eşitliğin içselleştirmiş eğitimli bir toplum yaratmadıkça bunu sağlamak mümkün değildir.

Eşit toplum, eşitlik bilinci oluşmuş bireylerin yani özgür beyinlerin oluşmasıyla yaratılabilir.

 

AKP’nin tüm toplumu köleleştirme politikaları en çokta kadınları etkiliyor olmasına rağmen, beyinlerini kiraya veren iktidarın yönetiminde var olan kadınlar, hemcinslerinin esaret zincirlerini kendi elleriyle takıyorlar.

Kocaeli’den ve ülkenin dört bir yanından Ankara’ya giden kadınlar yeni bir uyanışı, yeni bir seferberliği başlatmak zorundalar.

 

Bu Ankara’ya akan kadın seli bir uyanış türküsü ile ülkeye egemen olacak bir seferberliği başlatmaz ise boş bir girişim olmaktan ileriye geçemez, o salonda sönen bir balon olur.

Kadınlar isyanın ateşini tutuşturacak kıvılcımı kadınlar çakacaktır, ülkenin tüm kadınları tüm CHP örgütlerinde ve tüm kurumlarda savaşçı, direnişçi ve isyancı duygularını bayrak yaparak, itaat ettirilmeyi reddederek harekete geçmelidir.

Kadınlar bu karanlığın yırtılmasında, direnişin en önemli barikatı olacaklardır.

Posted by Sabriye Şahin on Monday, 4 December 2017

 

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close