Konumunuz
Ana Sayfa > Köşe Yazarları > Bülent Karagöz > Film Bitti – AKP Tükendi…

Film Bitti – AKP Tükendi…

21 Ağustosta yazıp yayınladığım bu yazımı sesli okuyarak engelli arkadaşlarımıza ulaşabileceğimi umuyorum.

 

 

AKP ve Erdoğan tükenmişlik sendromu yaşıyor.

Artık söylenen her şeyin koca bir yalandan öteye gitmediğini ve yapılan tüm işlerin rant ile doğru orantılı olduğunu ve bu yolsuzlukları, usulsüzlükleri artık sahte bir din örtüsünün dahi örtmediğini AKP’liler dahil herkes biliyor.

Çok önceden miadını doldurmuş olan AKP’yi Erdoğan toparlayamıyor.

Çünkü hiç kimse de inanç kalmadı. AKP kadroları ve destekçileri yolun sonuna gelindiğinin farkında.

Yanlış yöneterek ya da bilinçli olarak ülkenin uçuruma düşürülmüş olması, tüm devlet kurumlarının ve kamu mallarının sürat ile yağmalanması halk tarafından net bir şekilde görülüyor.

Yani artık AKP gemisi tamamen yitirdiği güvenilirliğini ve itibarını kazanması mümkün değildir. Devletin ve milletin kimyasına müdahale ederek, hiç bir demokratik norma uymayan bir sistem getirmiş ve uygulamaya çalışmıştır.

Tüm Dünya tarafından reddedilen ilkel ve saldırgan politikalar ile yönetilen tutarsız bir Türkiye, bölgedeki tüm etkinliğini ve ciddiyetini kaybetmiştir. Bakanların dahi bazı ülkeler tarafından istenmeyen adam olarak ilan ediliyorsa ve ülkelere sokulmuyorsa ne demek gerekir?

Dünya liderliği böyle mi oluyor ?

Devlet tüm kurumları ile iflas ettirilmiş ve hala Cumhuriyet ve Atatürk’e olan kinlerini kusmaya devam etmekteler. Böylelikle ülkeyi tekrar Osmanlı’nın dağılma döneminde olduğu gibi bir parçalanmış, dağılmış ve bozguna uğratılmış bir halk ve devlet konumuna getirdiler.

Suçlular, suç işlemeye devam ederken AKP yöneticileri artık despot bir yönetim anlayışı içerisinde bir yandan sıranın ne zaman kendilerine geleceğini düşünürken, yalanlarında bittiğini görüyorlar.

İstikrarsız bir ülke yarattılar ve yalanla yönettiler. Ülkeyi açıkça yağmaya açtılar, tüm değerler ahlaksızca yok ediliyor. Aynı zamanda ahlaksız bir anlayışın egemen olduğu sistem hızla çökmekte, çünkü yarının hesabını yapmadan ”Bugün ne çalabilirsem o” anlayışı, ülkeyi uçurumun dibinin dibine götürdü.

Şu an ellerinden gelse inanın tüm tarikat liderlerini orduya komutan olarak atama yaparlar.

Terör bitmedi çünkü uyguladıkları politikalar terörü azdırdı, teröristi güçlendirdi. Türkiye, terör hamisi oldu.

Bir devlet bir teröristin başka ülkelerden çaldığı petrolü alır, satar mı?

Bir devlet altın kaçakçılığı yapar mı?

Bir devletin Bakanı bir kaçakçının önüne yatar mı?

Bir banka müdürünün evinde yatak odasında ayakkabı kutularında milyon dolarlar olur mu?

Bu müdür efendi dolarla mı sex yapıyor?

Ve bir kaçakçının el konulan paraları faiziyle birlikte geri ödenir mi?

Bir ülkeyi yöneten kişi çocuğuna ”Evdeki paraları sıfırla” der mi? Ne oldu o paralar? Nereden gelmişti? Nereye gitti?

Bir devlet sınav sorularını çalıp bir cemaatin devlete sızması için, yüz binlerce çocuğun hakkını yiyerek, devletin tüm kadrolarını CİA ajanlarına teslim eder mi?

Evet ancak geldiği yer orası ise, iktidarın kudretini oradan almış ise eder…

Bir devlet kendi çiftçisini, kendi köylüsünü uyguladığı bilinçli tarım politikaları ile bitirir, halkını açlığa mahkum eder mi?

Bir devlet, teröristlerin açıkça çağrı yaparak militan topladığı, cihad için asker topluyorum diyen bir yapının kentlerinde bunları yapmasına izin verir mi?

Daha o kadar çok iddia ve gerçek var ki…

Ortaya çıkan mit tırları mesela, yapılan ve işlenen suç o kadar büyük ve korkunç ki, kendileri duyduklarında tüyleri ürperiyor ve ağzına alanı içeriye atıyorlar ama örtemiyorlar çünkü yalan bitti.

Tükenmişlerdi şimdi iyice dibe vurdular, artık Erdoğan dahil hiç bir güç AKP’yi kurtaramaz. Tabi AKP tükendiği içinde Erdoğan’ın Sultanlık Ülküsü de tükendi, gemi karaya oturdu.

Bu tükenmişliğin en büyük nedenlerinden biri memleketin her noktasında kamu mallarına ve vatandaşın zeytini gibi değerlere uzanan yandaş ve kirli eller. Toroslar’ın en tepesinde bile yapılan yağma gibi, her bölge halkının gözleri önünde açık,açık gerçekleştirilen vurgunlar, peş keşler, gittikçe fakirleşen halkın gözünden kaçmıyor.

Camilere yapılan cömertçe yardımlar da bu işleri kapatmıyor.

Gittikçe zenginleşen AKP kadroları, yandaşları ve fakirleşen halk büyük bir tezat doğuruyor.

Tabi sadece bununla bitmiyor.

Çökmüş orduya bir darbe daha vurdu, şimdi Generaller istifa ediyor, emniyete sürekli yandaş alıyor ama kontrolü sağlayamıyor. Görünürde reis ama darmadağın ettiği devlet kurumları görev yapmıyor ve beceremiyorlar çünkü tüm teamüller yok oldu.

Tüm kadroları imam ve cemaatçilerden oluşan iktidar devleti kabile gibi yönetmeye çalışıyor. İnsan hiç otel yapmak için ormanları yakanlara göz yumar, onu teşvik eder mi? Bunu yapacak insanın bir cani olması lazım. Yakıyorlar, yerleri zaptediyorlar ve kendilerine rant alanı yaratıyorlar işte.

Devleti de o hale getirdiler ülkeyi yaktılar, hep birlikte bu yangından nemalandılar, gözleri doymadı ve saldırdıkça saldırdılar. Yargılanmamak için yargıyı bitirdiler, Onların emirlerini dinlemeyecek orduyu bitirdiler, onları yakalayacak emniyeti bitirdiler, kendilerini koruyacak mafya yarattılar bunlarda yetmedi alternatif milis kuvvetler kurdular.

Neden? Çünkü suçlular biliyorlar ve yapılanların ağır bedeli var.

Devleti suç işleyen bir hale getirip ve işledikleri suçları gizlemek için yandaşlarının yağmaladığı bir alan haline getiren bu zihniyet ne millidir ne de dinidir. Kendi uydurmaları halkı kandırma masalıdır.

Devlet terbiyesi, devlet ahlakı ve ciddi devlet anlayışından eser yoktur. Doğunun kirli gericiliğini Türkiye’ye gerici çetecilerle beraber ithal eden bu CİA projesinin bittiğini, tükendiğini görüyoruz.

Erdoğan ve yandaşları artık yolun sonundadır.

Halk inanmıyor ve oy vermeyecek ama yarattıkları tahribat ve yaratacakları kaos öyle kolayca bertaraf edilemeyecek.

Hep yazdım ülkeyi bir kaosun içine atarak kurtulma yoluna gidecekler.

O yüzden bugün saldırı başlattılar Atatürk’e, o yüzden saldırıyorlar açık giyinen kadınlara, o yüzden saldırıyorlar cumhuriyete ama nafile.

Tüm okulları İmam Hatip’te yapsan, devletin tüm kurumlarını onlara teslim etsen de, ahlaksızlığı hırsızlığı meşrulaştırsan da, ki öyle yaptınız görülüyor ki tehlikede iktidarınız. Yetmiyor yeni destanlar uydurmanız, yetmiyor sahte kahramanlıklar uydurmanız bir şeyler eksik sizde farkındasınız.

Eksik olan şey ne biliyor musunuz? Çok kullandınız ama söyleminizin içi boş olduğu için mayasını tutturamıyorsunuz.

Örneğin Başbakan ”Bitmeyecek bizim memleket sevdamız” derken, ben ”Bitmeyecek offshore hesaplarına aktardığım milyon dolarlara olan sevdamız” diye anlıyorum nedense.

Ben böyle anlıyorsam vatandaş din, iman anlamıyor herhalde… Başkaları da vardır benim gibi algılayan.

İnanç eksik, yurtseverlik eksik, yurtsever ruh eksik, memleket sevdası eksik paraya tapanlar da bunların hiçbiri olmaz, ülkesini satanlarda bunların hiçbiri olmaz, o yüzden sizin bu maya tutmaz….

Yol yaptık deyip yollarını bulanlarda, memleketi Araplara satanlar da, ormanlarını yakıp otel yapanlarda, kaçakçıların önüne yatanlarda, hırsızı tecavüzcüyü koruyanlarda, memleketi ve insanlarını emperyalistlere pazarlayanlar da, din satıp halkını cehaletin kucağına itenler de bu meziyetler olmaz kardeşim.

Boşuna uğraşmayın sahte destanlar yazdırmaya, halkı kandırmaya eğer gerçekten memleketi sevseydiniz destanlar kendiliğinden yazılırdı, ısmarlama destan olmaz.

Unutuldu bile bakın, bir sürü para harcayıp ilahi kudrete sahip kahraman bir lider yarattığınız Reis filmi. Oluyor muymuş ısmarlama destan?

Başaramadınız çünkü daha yurtseverleri bitiremediniz, bitiremeyeceksiniz….Çünkü film bitti… Erdoğan ve AKP tükendiiiiii….

Tükenmişliğin çaresiz çırpınışları içinde çok daha büyük yaralar açacak belki, tahrip gücü yüksek bir bomba gibi ama ülke yeniden Cumhuriyet’in kuruluş ayarlarına dönmek zorundadır ve dönecektir.

Hoşçakal yarın……

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close