Konumunuz
Ana Sayfa > Köşe Yazarları > Bülent Karagöz > Çaldığının Zekatını Vererek Allah’ıda Kandırmak

Çaldığının Zekatını Vererek Allah’ıda Kandırmak

Süleyman Aslan’ın evinde yapılan aramada ayakkabı kutularına ve iki adet banyo lifine tıkıştırılmış şekilde 2 milyon 445 bin dolar, 950 bin İngiliz Sterlini ve 520 bin TL çıkmıştı.

Saygıdeğer rüşvetçi, saygıdeğer dini bütün hırsız, Süleyman Aslan, bu paraların İmam hatip yapmak için toplandığını söylemişti.

Yani Zarrab’tan rüşvet alan bu adam ve diğerleri suç unsurlarıyla beraber yakalandıkları halde, bugün Zarrab bunu itiraf ettiği halde, Türkiye’de çok itibarlı ve tatlı bir hayat yaşıyorlar.

Çünkü onlar, çok namuslu, vatansever, rüşvetçi ama alnı secdeye değen saygıdeğer hırsız vatandaşlar…

Yani bizim Müslüman hırsızlar, özel olarak hem Allah tarafından, hemde yeryüzündeki Halifemiz tarafından korunuyorlar, Tanrının sevgili kulları onlar …

Bizim toplumun değer yargıları çok değişmiş, eskiden böyle değildi ama, rüşvetle olsun ama İmam Hatip olsun, İslama hizmet olsun, anlayışı oturmuş, hangi İslamsa bu…

Peki ne oldu, bu İmam Hatip paraları?

Hiççç, rüşvet paraları olan milyon dolarlar, hak yemez devletimiz tarafından faiziyle birlikte Müslüman hırsıza teslim edildi…

Zaten can havliyle uydurulmuş bir yalandı, sığınılacak bir limandı, maksat millet yanlış anlamasın, imansız hırsızlardan demesin…

Verse ne olur ki? Bu yakalanan devede kulak misali değil mi?

Yani hırsızların hep sarıldıkları can simidi değil mi bu?

Çaldık ama vallahi Allah için çaldık, o yüzden toplum Allah için çalanlara hırsız gözüyle bakmıyor.

Milyonları çal önemli değil, zekatıyla bir cami yaptırdın mıydı, tamam işte, malın zekatını verdin, para temizlendi…

Şimdi ananın ak sütü gibi helal o para, krallar gibi yaşa….

Bu hırsızlar Allah’ıda kandırıyor. Zekatını verdim ya işte sana diyor….

İşte bu bahane ile rüşvet paraları, Süleyman Aslan’a faiziyle birlikte iade edildi..

Vallahi acayip bir adaletimiz, acayip bir de adalet anlayışımız var. Allah için çalanlara her şey serbest…

Hırsızları suç üstü yakalıyorsun, rüşvet yiyeni yakalıyorsun, her şey ayan beyan ortada ve faiziyle beraber rüşveti iade ediyorsun.

Ve sen bağımsız yargıya, bu ülkeyi yönetenlere güveneceksin, iktidarında masum olduğuna inanacaksın…

İşte o zaman işte namuslu bir vatandaş olacaksın..

Eğer bu rüşveti neden yediniz diye sorarsan eğer, en büyük vatan haini sensin..Adamlar imam Hatip yaptıracaktı, bozguncu,dinsiz, onlar Allah için çalıyor, sen ne anlarsın?

He valla doğru Allah için çalıyorlar, izzeti nefissiz Müslüman insanlar.

Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi, açlıktan ölen çocukların haklarını yediniz, vicdansız ahlaksızlar, bu devleti bitirdiniz…..

Rüşvet yiyenler serbest, gazeteciler tutuklu…insanlar işsiz, ama bir rüyamız var Osmancık’ta İmam Hatip Okulu…

Milyon dolarları iç ederken asgari ücretli vatandaşlardan fedakarlık bekliyoruz diyor, sülalesi devletin ihaleleriyle ihya olmuş Bakan hanımefendi.

Sen hiç ihalelerden fedakarlık yapmıyorsun amma. Sırça saraylardan, kuş sütü eksik sofralardan, bir elin yağda bir elin balda yaşamaktan taviz vermiyorsun.

Ama temel esas şudur; halk ezilmek içindir….

Onlarda bu düzenin işlemesinde bir dişli, o dişlilerin görevi ise halkı ezim ezim ezmektir. Malı götürenlerle işbirliği içinde olmaktır…

Şimdi size sormak istiyorum;

İktidarın tariflediği namuslu, vatansever rüşvetçi vatandaşlardan mısınız, yoksa yoksa onların vatan haini ilan ettiği olanlardan mısınız?

Hızla değişiyor dünya ama, Türkiye bir acayip,

Hayırsever iş adamı Zarrab, şimdi namussuz bir casus, mallarına el koyuluyor…

İyide kardeşim ondan rüşvet alanlar halâ vatansever dini bütün, alnı secdeye değen namuslu vatandaşlar…

Veren şimdi suçlu oldu, alanların belki bir kaçı yarın….

MAN adası bu arada biraz ikinci plana düşüyor, orada da var alnı secdeye değen ve çaldıklarının zekâtını veren dini bütün Müslümanlar…

Hoşçakal yarın…

********

 

Sarraf itiraflarında 3. gün: ‘Süleyman Aslan’a daha fazla rüşvet vermemek için imzasını taklit ettik’

ABD’de gerçekleştirilen Hakan Atilla davasında 3’üncü gün oturumu bugün yapıldı. Bugünkü oturumda Sarraf’ın ifadeleri üzerine eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ve eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın fotoğrafları dosyaya delil olarak eklendi.

Eski Halkbank Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın, ABD’nin İran yaptırımlarının ihlal edilmesiyle suçlandığı davada tanık olmayı kabul eden Türk ve İranlı iş adamı Rıza Sarraf New York’ta devam eden duruşmada ifade vermeye devam ediyor.

Sarraf, üçüncü gün ifadesine dönemin Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ile gıda ticaretini konuştuklarını anlatarak başladı. Diğer yandan gazeteci Adam Klasfeld, kamuoyuna açıklanan ses kayıtlarını paylaştı.

Burada Sarraf ve Halkbank eski yöneticisi Hakan Atilla arasında Dubai’deki gıda ticaretinin nasıl yapılacağına dair bir konuşma geçti.

Duruşmada gösterilen resmi belgeler ve kanıt dosyasına eklendi. Duruşmanın ardından “basının erişimi hakkı” kapsamında tümü kamuoyuyla paylaşılacak.

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın fotoğrafları dosyaya delil olarak eklendi.

Duruşmada ifade veren Zarrab ifadesinde “Süleyman Aslan’ı her aradığımda borçlu hâlde oluyordum. Aslan’a rüşvet vermek zorunda kalmamak için photoshop ile onun imzasını taklit etme emri verdim” dedi.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close