Konumunuz
Ana Sayfa > Gündem > Ey Görme Engelli, Yolu Takip Et, Gel Bu Çukura Düş ve Öl….

Ey Görme Engelli, Yolu Takip Et, Gel Bu Çukura Düş ve Öl….

CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Bilgi Dehmen ve İlçe yöneticisi aynı zamanda İzmit Belediye meclis üyesi Aliye Hale Meriç ve İzmit Kadın Kolları Yöneticilerinden Mediha Satıcı bugün Dünya Engelliler günü nedeniyle 6 Nokta Körler Derneğini ziyaret etti.

Daha önce bu kadın arkadaşlarımla birlikte bir çok projede ve parti çalışmalarında birlikte çalıştık. Fedakarca, özveriyle ve samimi olarak bu çalışmaların içinde yer aldılar.

Engellilerin sorunlarını bir çok platformda tartışarak dile getirdik, kamuoyunu bilgilendirdik ve iktidarın bu konudaki samimiyetsizliğinin en büyük örneği Yahya Kaptan ışıklarında görme engelliler için yapılan yolun sonunun bir çukurda bitmesi haberini Bilgi Dehmen haftalar önce basına servis etmişti.

Engelli arkadaşlara yapılan bu ziyaretin sonucunda tespit edilen ve acil çözülmesi gereken sorunlar, Aliye hanım tarafından mecliste yeniden gündeme getirilecek.

Bu sadece engelliler gününde göstermelik mesaj yayınlayanlar gibi yapmacık olmayan, tüm samimiyetleri ile toplumsal sorunlara eğilen ve çözüm arayan kadın arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum…

Kenti yönetenlerin engellilere bakışını en güzel bu fotoğraf anlatıyor.

“Ey görme engelli vatandaş, senin için yaptığımız bu yolu takip et ve sana özel hazırladığımız çukura düş ve öl”….

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close