Konumunuz
Ana Sayfa > Gündem > ONLAR PAŞA OLMUŞ, BİZ MAŞA OLMUŞUZ SADECE …

ONLAR PAŞA OLMUŞ, BİZ MAŞA OLMUŞUZ SADECE …

SİYASETTE KADIN VE SOLDA KADIN KADININ YERİ :
15 yıl aktif siyaset penceresinde o kadar insan tanıdım ki,bunları ortak kriterleri ve ortak özelikleri , hırs , çok bilmiş ama çokça cahil , ben, Ben ve BEN diyen isanlar, bunlara gerçek siyasetin bu olmadığını, o kadar anlatmaya çalıştım ki, ufacık siyasi yaşamımda çokça yordu beni.
Hani şu başa getirdiklerimiz, hadi gitte bizi Devlete anlat dediklerimiz, onlar sadece kendilerinin egolarını bir kat daha artırmak için gitmiş meğerse, PARLAMENTOYA, bizi sadece maşa yapmışlar, Eee kadınız ya, peki onların istedikleri gibi emir eri olduk mu? tabi ki olmuşuz..
Peki ne değilmiş kadın bu çirkin siyasette?
ONLAR PAŞA OLMUŞ BİZ MAŞA OLMUŞUZ SADECE …
Peki ne değişmiş, hiç , sağcısı solcusu beyinlerini kiraya vermiş insanlarla düzelir mi, bu düzen?
Düzelmez elbet…
Peki neden?
Çünkü toplum hiç bir şekilde eğitilmemiş ve daha siyasi, kültürel, ve sosyal yaşamı bile kendinde hak görmeyen toplum. Yani işçi emekçi kesim, alışmış bir kere, biat etmeye, evde kocasına, fabrikada patronuna, siyasi arenada erkek üstünlüğüne, kendine verilen ufak bir makamda, birinin eteğine tutunmuş, sen burada yetin, biz ne dersek onu yap, oyunu şuna kullan, siyasette bizi alkışla, broşür dağıt.
Bir yere aday olma, buna cesaret edeni de, anahtar listelerde öyle bir yere fırlat ki bir daha cesaret edemesin. Haspam diye çiz, sonra çık alanlara kadın olmasa bizler olmayız, onlar bizim her şeyimiz diye nara at.
Yani demem o ki, küçücük makamlarda bile, bunca haksızlık hukuksuzluk, bunca el ense ilişkisi, bunca siyasi bilgisi , dünya görüşü olmayan kim varsa doldurup bir yere haydin,gelin siyaset yapalım, ülkeyi kurtaralım diyen ama daha kendini kurtaramamış sözüm ona, okumuş, yazmış, birazda para kazanmış kim varsa, artık bizim ona anlatacak bir şeyimizin kalmadığını anlıyorum.
BİR TOPLUM BİLİNÇLİ ÖRGÜTLENMİYOR SA, bu cehaletten daha fazla tahribat yaratır?
Siyasette hiç bir zaman bir yere gelemeyen bu arkadaşlar, 13 +0 DA KALAN KOCAELİ gibi debelenip dururlar, birde bu yetmezmiş gibi, üstünlük taslama, bir birine iftira atma, haset kibir ve fitne ve ağır ithamlarla karalayarak, üstünlük kurduklarını sanırlar, umarım ki bu yazımı her kes üzerine alır ve alınır, fakat bu sözüm kıssadan hissedir.
Kendine layık gören alınsın üzerine, özellikle parlamentoya gönderdiklerimiz, siz şimdi okumazsınız belki, ama gelecekte Türkiye’de siyaset değişse de, sizlerin egolarınız yüzünden, 13+3 bile yapamayacaksınız.
Siyaset sizin BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE, yanınıza gelen insanlara sadece, bir kap yemek yedirip, fotoğraf çekilmek değil.
Bulunduğunuz bölgede ilçe teşkilatlarında neler oluyor?
Onlara ne gibi faydam olur, sorunları varsa, gidip yardımcı olayım demek varken, ne şiş yansın, nede kebap diyorlar.
Gerçi şişin ve kebabın tadını sadece kendilerinin bilgini zannediyorlar…
Neyse bunca karanlığın içinde aydınlık günler görelim umudu ile.
Nasıl olsa bu düzen böyle gitmeyecek….
BİZ KADINLAR İSTERSEK GENEL MERKEZİN ÖNÜNE OTURUP PANKART AÇAR GENEL BAŞKANA YİNE SESİMİZİ DUYURURUZ …
Ve biz halkız, ama halk olarak ta kalacağız, makamlar geçicidir , insan kalabilmek en zor olanı .
HAYDİ HANIMLAR SEÇME SEÇİLME HAKKIMIZI KUTLAYALIM.
AMA NASIL BİR KUTLAMA?
SADECE ATATÜRK’Ü KUTLUYORUM BİZE BU HAKKI VERDİĞİ İÇİN….
Satı Bozkurt
Darıca eski CHP kadın kolları başkanı

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close