Konumunuz
Ana Sayfa > Türkiye > Sen misin yerli ve milli, ben miyim?

Sen misin yerli ve milli, ben miyim?

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a zor sorular: Yerli ve milliysen bunun cevabını vereceksin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Sevgili Erdoğan, çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün, yurt dışında, vergi cennetinde bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyorum.
Sen misin yerli ve milli, ben miyim?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Taşeron işçilerin sorunlarına değinen Kılıçdaroğlu, “Taşeron işçiler kadro alana kadar takipçisi olacağız. Taşeron işçilik modern kölelik sistemi. Taşeron işçilik sistemi çalışma yaşamını kuralsızlaştırmaktadır.

Tıpkı bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yaşadığı gibi. Taşeron işçilik sistemi iş cinayetlerini arttırmaktadır. Son Taşeron işçi kadro alana kadar mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Kadro vereceğiz diye söz veriyorlar ortada daha bir şey yok. Ama kadro verilirken kişinin kimliğine, inancına, yaşam tarzına, siyasi görüşüne bakılarak kadro verilmeyecek kim olursa taşeron olarak çalışıyorsa kadro almayı hak ediyor demektir.

Aylardır çalışma yapıyorlar nasıl kadro vereceğiz diye? Çok basit ararsın Türk-İş Genel Başkanının, Hak-İş Genel Başkanı’na, DİSK-İş Genel Başkanı’na ‘ben bunlara kadro vermek istiyorum ne dersin?’ ne diyorsun dersin. Onlar sana 10 saniyede anlatır. Ama oyalıyor, kandırıyorlar nasıl uyuturuz arayışı içindeler.

Kapalı kapılar ardına bir şeyler yapıyorlar. Sandık gelecek ‘kadro bekledim vermedin’ şimdi ben hakkımı arıyorum diyeceksiniz” diye konuştu.

“ASGARİ ÜCRET, ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE EN AZ NET 2 BİN LİRA OLMALI”
Kılıçdaroğlu, “Asgari ücret net bin 500 lira olsun dediğimde kıyameti koparmışlardı. Şimdi 2 bin lira olsun diyorum. Asgari Ücret, önümüzdeki dönemde en az net 2 bin lira olmalı. Faiz lobisinden, ranttan alacağız Asgari Ücretliye vereceğiz. Bu rota Türkiye’yi felakete götürür. Bunların yatacak yeri yok. Milleti perişan ettiler. Bu milletin yakasından düşmek zorundalar düşmüyorlar milleti felakete sürüklüyorlar” dedi.

“DEMOKRASİ ASKIDA EKONOMİ TAM BİR FELAKET. EĞİTİM POLİTİKASINDAN HİÇ KİMSE MEMNUN DEĞİL”
Kılıçdaroğlu, “Rayından çıkmış bir Türkiye var. İç politikada, dış politikada felaket bir tablo var. Ekonomi tam bir felaket. Eğitim politikasından hiç kimse memnun değil. Yürütme, yasma, yargı askıya alınmış durumda. Bir anlamda Demokrasi askıya alınmış durumda” dedi.

“MEMLEKET, KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELER İLE BİR KİŞİNİN İRADESİ İLE YÖNETİLİYOR”
Kılıçdaroğlu, “Memleket, Kanun Hükmünde Kararnameler ile bir kişinin iradesi ile yönetiliyor. Bu anlayış, yapı Türkiye’yi taşıyamaz. Hukuk da askıda” dedi.

“GÜCÜNÜ SARAYDAN ALAN YARGI YARGI DEĞİLDİR. SARAYIN KÖLESİDİR”
Kılıçdaroğlu, “Aşağıdaki mahkemeler yani siyasi otoritenin emrinde olan mahkemeler, ne AYM ne Yargıtay’ı hiç kimseyi dinlemiyor. Güçlerini hukuktan değil saraydan alıyorlar. Gücünü saraydan alan yargı, yargı değildir. Sarayın kölesidir. Bunlar bu ülkeye hakkı hukuku adaleti getiremezler” dedi.

“AĞAN, DAYIN, PAŞAN, PARAN VARSA TAMAM BİR DE KAYINPEDERİN VARSA DIŞARDASIN”
Kılıçdaroğlu, “‘FETÖ ile mücadele ediyoruz’ diyorlar. Hangi FETÖ ile mücadele ediyorsun? Gazeteciler, milletvekilleri, öğretim üyeleri, askeri öğrenciler hapiste. Asıl darbe girişiminde bulunanlar keyif içinde yaşıyorlar. Ağan, dayın, paşan, paran varsa tamam bir de kayınpederin varsa dışardasın” dedi.

“GAZETECİLER 3 KEZ MÜEBBETLE YARGILANIYORKEN MECLİS’İ BOMBALAMA EMRİ VEREN BİR KEZ MÜEBBETLE YARGILANIYOR”
Kılıçdaroğlu, “Gazeteciler 3 kez müebbetle yargılanıyorken Meclis’i bombalama emri veren bir kez müebbetle yargılanıyor. Böyle adalet olur mu?” dedi.

“BÜTÜN GÖÇMEN KARDEŞLERİM SONUNA KADAR SİZİN YANINIZDAYIZ”
Kılıçdaroğlu, “Geçenlerde birisi göçmenler için çok ağır bir ifade kullandı yandaş bir televizyon kanalında. İster Türkiye’de ister Bosna’da olsun, Yunanistan’da Bulgaristan’da olsun bütün göçmen kardeşlerime ve soydaşlarımıza buradan selam sevgi ve dostluklarımızı gönderiyorum. Sonuna kadar sizin yanınızdayız. Ve onlara Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü ile seslenmek istiyorum: Muhacir diye küçümsenenler tarihin yazdığı savaşta en geriye kalanlar, düşmanla sonuna kadar dövüşenlerdir. Muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır” diye konuştu.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close