Konumunuz
Ana Sayfa > Gündem > Bugünün kaybedeni Cengiz sarıbay oldu…..

Bugünün kaybedeni Cengiz sarıbay oldu…..

CHP Kandıra İlçe Başkanlığında bugün çok hareketli bir gün yaşandı.Mevcut İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular, yeni kurduğu yönetimi ile birlikte 6 Aralık’ta yapılacak kongrede yeniden aday olacağını bir basın açıklaması ile duyurdu.

 

 

Değerli arkadaşlar bugün yaptığımız bu açıklama ile birlikte geçirdiğimiz iki yıl boyunca hep ezilen, köylümüzün, işçimizin esnafımızın, gencimizin yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Memleketin her geçen gün, giderek daha kötü bir noktaya doğru gittiğinin farkındayız. İktidar ülkeyi bir yağma alanına çevirmiş, ekonomi, tarım, hayvancılık dibe vurmuş, gıdamızla, enerjimizle, iletişimimizle tamamen yabancı sermaye sahiplerine muhtaç bırakılmış durumdayız.

 

Bir diğer deyişle tarumar edilen bir ülkede, hak ve adalet mücadelesi veriyoruz. Cumhuriyet hiç bu kadar yıpratılmamış, hiç bu kadar itibarsızlaştırılmamıştı.

İnsanlarımız yoksullaştırılmış, iş güvenceleri kalmamış, adeta birer köle vaziyetine düşürülmüştür.

önümüzde çok zor bir süreç bizi bekliyor. Memleketin kanını emenlerin, halkın sırtından indirilmesi gerekmektedir.

Kandıra örgütümüz bugüne kadar her türlü imkansızlığa rağmen büyük bir özveriyle çalıştı. Bu süreçte bize maddi, manevi  destek veren dostlarımız oldu hepsine binlerce kez teşekkür ediyorum.

 

İl Başkanımız, vekillerimiz her çağırdığımızda erinmeden, üşenmeden geldiler.

Köylerde, ve merkezde yaptığımız delegasyon seçimleri ile tamamen yenilenmiş örgütlenmesini tamamlamış enerjik  bir yapıya kavuştuk. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Kandıra’da var olan CHP ailesini dahada genişletmeye ve birbirine kenetlenmesini sağlamaya çalıştık. Elbette bundan rahatsızlık duyanlar oldu. Kendi ikballerini partiden ve halkın varlığından üstün tutanlarla ters düştüğümüz durumlar oldu.

 

Asıl olan, üstün olan halk ve partidir. Hiç kimsenin kendisini bunlardan üstün görmesine müsade etmedik, etmeyeceğiz. Amacımız halkın iktidarını kurmaktır, Ahmet’in, Mehmet’in değil.

Kandıra halkı bu zor günlerde Cumhuriyetine ve Atatürk’e sahip çıkacağını göstermiştir. O yüzden azimliyiz, kararlıyız ve sonuna kadar Kuvayi milliyeciyiz.

 

Önümüzdeki ay yani 6 Aralık’ta, partimizin kongresini gerçekleştireceğiz. Arkadaşlarımızın ve partililerimizin talepleri doğrultusunda yeniden oluşturduğumuz örgütümüzle birlikte İlçe Başkanlığına aday olduğumu ve partimizin iktidar yürüyüşünde hep birlikte omuz omuza mücadele edeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

 

Açıklama yaptıktan sonra Gülay hanıma bir kaç soru sordum;

 

Kararsız görünüyordunuz adaylık konusunda fikrinizi değiştiren ne oldu?

Evet kararsızdım, arkadaşlarıma danıştım hatta aday olmak isteyen arkadaş var mı diye sordum? Ancak büyük çoğunluk benim yeniden aday olmam konusunda kesin tavır koydu.

O yüzden çok söyleyebileceğim bir şey kalmadı. Arkadaşlarımın genel isteği üzerine adaylığımı açıklıyorum.

Yönetiminizde yeni isimler var, nasıl oluşturdunuz yönetimi, nelere dikkat ettiniz;

Öncelikle tüm zamanını partiye ayırabilecek, çalışma isteği olan, çevrede tanınan ve sayılan isimler üzerinde durduk. Yalnızca benim değil delege arkadaşlarımında fikrini alarak, tüm bölgede etkili olabilecek arkadaşlarımla yolumuza devam etme kararı aldık.

Partide görev almak ve çalışmak isteyen herkese kapımız açık. Parti için çalışmak demek sadece yönetim kadrosunda yer almak demek değildir.

Zaten önümüzdeki dönemi çok dolu yaşayacağız. Yeni proje ve çalışma modelleri geliştirdik. Bölgemizin fiziki ve sosyal, iktisadi gereksinimlerine göre kurmak istediğimiz komisyonlar var.

Bu komisyonlarda çalışacak ve üretim sağlayacak arkadaşlarımıza ihtiyaç var. Kongreden sonra ilk işimiz bunları hayata geçirmek olacak ve bugüne kadar ektiğimizi biçmeye başlayacağız. Çok farklı bir CHP Kandıra örgütü bulacaksınız.

 

Başka aday çıkma olasılığı var mı?

CHP demokratik bir yapıya sahip parti. Üye olan herkesin aday olma hakkı var. Bütün arkadaşlarımız olabilir. Ama çalışmak isteyen yol arkadaşlarımızın hepsine parti çatısı altında yer var, yeter ki gelsinler, fikirlerini, önerilerini ve çözümlerini anlatsınlar. Hep beraber değerlendirelim.

Gün birlik olma günü ve karanlığa, bağnazlığa karşı bir duvar örme günüdür. Makamlar gelir geçer eserler kalır.

Geçmişte bizim parti büyüklerimiz bu kente eserler bırakmış ve hala çağdaş bir Kandıra için ellerinden geleni yapıyorlar. Hepsini saygıyla selamlıyorum.

Sizi zor bir süreç bekliyor, ülkenin durumu malum, yeterli enerjiyi kendinizde buluyor musunuz?

Evet çok uzun ve zor bir süreç olacak. Ama bu Cumhuriyete, Atatürk’e ve ülkemize bir borcumuz var.Şartlar ne kadar ağır olursa olsun, hangi koşullarda olsun bu değerlerimizi savunmak için sonuna kadar mücadele azmim ve enerjim var.

Bu konuda en çok bugüne kadar desteklerini esirgemeyen partili arkadaşlarıma, kadınlara ve gençlere güveniyorum.Hepimiz bu ülke için her şeyi göze almış insanlarız. onlarla beraber, omuz omuza giriştiğimiz mücadelede hep çoğalarak yürüyoruz ve bir kişi gibi hareket ediyoruz.

Yani enerjimiz ve azmimiz çok yüksek, çünkü mevzubahis olan memleket.

Gülay hanımla kısa kesmek zorunda kaldığımız sohbete ilerleyen günlerde devam edeceğiz. Kendisine ve yol arkadaşlarına başarılar diliyorum.

Daha sonra birlikte Çerçili köyüne Cemil ve Nevin Toygar çiftini ziyarete gittik.

Anadolu insanının İyiliğini ve saflığını yüzlerinde görebileceğiniz insanların köyü Çerçili.

Aslında İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve İl Başkan yardımcısı Hüseyin Acurman ile birlikte bu ziyareti gerçekleştirecektik ama Sarıbay’ın duruşma saatlerinin ileri atılmasından doğan bir aksama yüzünden, onlar bu iyi insanların onlar için hazırladığı sofraya oturamadı.

Bu duruma üzülen Sarıbay Nevin hanımı arayarak en centilmen haliyle özür diledi ve en kısa zamanda kendilerini ziyaret etmekten büyük mutluluk duyacağını dile getirdi.

Cennetten kalma bir parça olan bu köyler yaşamalı. Üzerinde oynanan rant projeleri son bulmalı.

Daraldığımızda, kentlerin kirli havasından kaçıp, ferah bir nefes almak istediğimizde, kendimiz yollara vurup, ağaçları, kuşları ve masmavi gökyüzüne bakmayı özlediğimizde ve güneşe gözlerimiz kırpmadan bakabilmeyi düşündüğümüzde gidebileceğimiz, sığınabileceğimiz gül gibi vatan toraklarının yok olmasına seyirci kalmayalım.

Sınırsız ve duvarsız kardeş sofralarında bu tertemiz yoldaşlığın tadını bulamayız hiç bir yerde. Çıkarsız ve riyasız bir duyguyla kurulan dostlukların en güzel resmiydi bugün Çerçili köyünde yaşadıklarım ve bir kez daha insan olduğumu hatırladım.

Teşekkür ederim Nevin abla, teşekkür ederim Cemil ağabey umarım dünya durdukça böyle yaşarsınız.

Teşekkür ederim Gülay Eyisabuncular, teşekkür ederim Sedat Çetinkaya yoldaş olmaktan onur duyduğum arkadaşlarım, sizlerde iyi ki varsınız…

Bugünün kaybedeni Cengiz Sarıbay ve Hüseyin Acurman oldu, çünkü bu sofrada gerçekten en çok ihtiyaçları olan şey vardı…

Hoşçakal yarın….

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close