Konumunuz
Ana Sayfa > Dünya > İşte Yeni Türkiye’miz, işte Dünya Liderimiz….

İşte Yeni Türkiye’miz, işte Dünya Liderimiz….

Yani Irak hükümeti muhatap olmuyor, mesajı müttefiki Haşdi Şabi veriyor.
Uluslar arası düzeyde karşılığımız bu hale geldi.
Irak hükümeti ile ilişki kurmayan Erdoğan, Kuzey Irak’la yürüttüğü diplomatik muhataplığın ve Kuzey Irak bayrağını göndere çekmesinin bedeli olarak bunu yaşıyoruz.
Dünya liderliği bu kadar büyük. İran destekli Haşdi Şabi Erdoğan’a tehditler savururken, Erdoğan şimdi İran ile müttefik olma çabasında.
Gerçi İran’a daha yakın bir zamanda savaş açmaya kadar söylemlerde bulunmuşken, bugün İran’ın onu ciddiye alacağı düşünülmüyor.
İşte Yeni Türkiyemiz, işte Dünya Liderimiz….
Erdoğan’ın başarılı Ortadoğu politikaları meyvelerini vermeye devam ediyor. Tam bir bereketin içine düştük..

Haşdi Şabi’den Erdoğan’a videolu tehdit: Eğer

bunu yapmazsan yanıtımız çok sert olacak

Haşdi Şabi’nin Ensarullah Hareketi grubu sorumlusu AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert tehditlerde bulundu. Haşdi Şabi sorumlusu Erdoğan’a Türk askerlerini Irak’tan çekme uyarısında bulunarak, “Eğer bunu yapmazsan Iraklı kahramanlar olarak sana ölümcül bir darbe indireceğiz” dedi.

Kerkük’e giren Haşdi Şabi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tehdit eden bir video yayınladı. Haşdi Şabi’nin Ensarullah Hareketi grubu sorumlusunun videoda Irak topraklarındaki Türk güçlerinin çekilmesini, aksi takdirde “ölümcül darbe indirecekleri” tehdidinde bulunduğu görülüyor.

Rudaw’ın aktardığına göre işte o videoda söylenenler:

“Bismillahirrahmanirrahim wessalatu wesselamu ala seyyidina we ala ali Muhammed

Kendi adıma, bütün Iraklılar adına ve özellikle de Haşdi Şabi kahramanları adına bu mesajı Türkiye Başkanı Erdoğan’a gönderiyorum. Irak topraklarındaki güçlerini hemen geri çekmeliler. Tekrarlıyorum, Erdoğan güçlerini Irak topraklarından derhal çekmelisin. Eğer bunu yapmazsan, vallahi de billahi de yanıtımız çok çok sert olacaktır. Bu yüzden bu kutsal topraktan güçlerini derhal çekmelisin.

Büyük Allah’a yemin ediyorum, eğer bunu yapmazsan Iraklı kahramanlar olarak sana ölümcül bir darbe indireceğiz. Özellikle de Heşdi Şabi’nin kutsal kahramanları sana ölümcül bir darbe indirecektir. Sorumluğunu almıyoruz çünkü seni uyardık. Bu yüzden güçlerini geri çek.

Mücahit kardeşiniz, patlayıcı uzmanı Hasan Plays, Ensarullah Hareketi Askeri Ofisi. Esselamu aleykum we rahmetullah we berekatuhu.”

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top