Konumunuz
Ana Sayfa > Dünya > Her taraftan saçılıyor pislikler, dünya’yı sardı kokusu….

Her taraftan saçılıyor pislikler, dünya’yı sardı kokusu…. 

  

Çok yakında Sarraf’ın her şeyi itiraf edeceği söyleniyor. Aslında kimin ne yaptığını tüm dünya biliyor. Mahkeme sadece sonucu resmiyete dökecek.

Bakanların dahil oldukları yolsuzluklar Türkiye sınırlarını aştı. Ülke içinde 200 defa değiştirdikleri ihale yasası ile tarihe geçen AKP iktidarı, yolsuzlukları yasallaştırmak için, suistimallere açık hale getirerek yağmayı yurt sathına yaydılar.

Türkiye Cumhuriyeti 15 yıldır her açıdan sosyolojik, kültürel, siyasal saldırılara maruz kaldı. Bu saldırının tek kaynağı ise AKP ve Emperyalizm’dir.

 

 


 

CNBC’den Sarraf davasına ilişkin iddialar

ABD’nin önde gelen yayın kuruluşlarından CNBC, Rıza Sarraf davasının sonunda “birçok kirli çamaşırların ortaya döküleceğini” iddia etti.

ortaya döküleceğini” iddia etti.

CNBC'den Sarraf davasına ilişkin iddialar

ABD’nin önde gelen yayın kuruluşlarından CNBC, Reza Zarrab davasının sonunda “birçok kirli çamaşırların ortaya döküleceğini” iddia etti. CNBC, Zarrab davasını içeriden ve yakından izleyen bir kaynağının davanın seyriyle ilgili görüşlerini yayınladı.Amerikanın Sesi’nden (VOA) Can Kamiloğlu’nun aktardığına göre; CNBC’ye konuşan adı açıklanmayan kaynak, “Mahkeme sonunda muhtemelen çok fazla kirli çamaşır ortaya dökülecek. Bu Türkler için çok yüz kızartıcı olacak” diye konuştu.ABD ve Türkiye arasındaki ilişkilerin zaten gergin olduğunu vurgulayan CNBC, Ankara’nın siyasi seçkinleriyle bağlantılı bir işadamının (Reza Zarrab) New York’ta yapılacak duruşmalarında durumun daha da kötüye gidebileceğinin düşünüldüğünü öne sürdü.
“ZARRAB BILDIKLERINI ITIRAF EDEBİLİR”
Haberde New York’ta kara para aklamakla suçlanan Zarrab’ın, kurduğu suç şebekesiyle ilgili planları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakın çevresinin bildiği yönünde bazı itiraflarda bulunabileceği ihtimalinden söz edildi. Aynı zamanda bir Türk kamu bankasının da Zarrab ile ilişkilendirdiği belirtiliyor.Ayrıca Zarrab’ın avukatlarından eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani’nin, Türkiye’de tutuklu olan bazı Amerikalılarla takas yapılması konusunda Erdoğan’la gizli bir görüşme gerçekleştirdiği yazıyor. “İNCİRLİK ASKERİ HAVA ÜSSÜNÜN GELECEĞİ RİSKLİ”CNBC haberinde iki ülke arasında yaşanan gerginlikle ilgili çeşitli uzmanların görüşlerine de yer verdi.CNBC’ ye konuşan uzmanlar, “Türk-Amerikan ilişkileri Türkiye’nin Kıbrıs’ı işgal etmesinin ardından Kongre’nin silah ambargosu uyguladığı 1974’ten bu yana en düşük noktada” görüşünü savundu.Haberde İncirlik hava üssünün, Afganistan’daki koalisyon güçlerinin operasyonlarına destek verdiği, ABD öncülüğünde IŞİD’ e karşı verilen mücadelede bir merkez oluşturduğu ifade edildi. Ayrıca Avrupa’daki en büyük Amerikan nükleer silah stokunun İncirlik’te olduğu belirtildi. Ancak Türkiye’nin, ocak ayı içerisinde ABD ve İncirlik’teki koalisyon askeri operasyonlarını sorguladığı ve 2016 yılında hava üssünün elektriğinin kesildiği belirtildi. 1950’li yıllardan bu yana ABD tarafından kullanılan stratejik İncirlik hava üssünün, iki NATO müttefiki arasında askeri ilişkilerin geldiği noktadan sonra, geleceğiyle ilgili riskler taşıdığı kaydedildi.

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top