Konumunuz
Ana Sayfa > Eğitim > Nasıl olsa boşanmak kolay, bıktın mı;  ”boş ol” demek yetiyor.

Nasıl olsa boşanmak kolay, bıktın mı;  ”boş ol” demek yetiyor. 

 

 


Kim demiş şeriatı yaşayan kadınların özgürlüğü yok diye?

Daha cemaat evlerinde, yurtlarında kalan bazı kızların, abiler ve ablalar vasıtasıyla nikah ile birlikte olmayı şeriata uydurduklarını biliyorduk.

Yani ailelerinin haberi olmadan, inançlarını özel yaşamlarına uydurarak vicdan rahatlatmak yolunu seçiyor ve cinselliklerini islama uygun şekilde yaşıyorlar.

Nasıl olsa boşanmak kolay, bıktın mı;  ”boş ol” demek yetiyor.

Çocuk olmaz ise sorun yok, peki çocuk olmasını nasıl önlüyorlar?

Doğum kontrolü dinen caiz değilken bunu nasıl sağlıyorlar?

Okuyarak, üfleyerek mi?

Yani imam nikahı ile beraberliklerin islama uydururken diğer yandan doğum kontrolü ile bir başka günah işliyorlar.

Demek ki;  zinanın günahı, doğum kontrolünden çokmuş.

Ailesi islami eğitim alıyor, öyle aşna fişna ile ‘benim kızımın işi olmaz’ diye düşünen aile, işin rengi ortaya çıksa ne diyebilir ki?

Her şey islama uygun değil mi?

 


İmam hatipli gençler kendi aralarında

ailelerinden habersiz imam nikahı kıyıyor

Hürriyet İnternet yazarı Ayşe Baykal, son günlerde büyük tartışmalara neden olan müftülere verilen nikah yetkisini yazdı…

Önce size bir şey söyleyeyim, boşuna müftülerin günahını almayın. Bugün İmam Hatip’e gidip dini bilgi sahibi olan gençler kendi aralarında dini nikâhlarını kendileri kıyıyor; değil müftülerin, ailelerin bile haberi olmuyor.

Hatırlarsanız bugünün tartışmalarını 2015 yılında resmi nikâh olmadan dini nikâh kıydıran ve kıyanlara yönelik hapis cezasının iptalinde yaşamıştık.

‘Yetişkin olan kadın ve erkeğin cinsel birlikteliklerini ‘özgürlük’ olarak tanımlayalım ama bu birlikteliği dini nikâhla yapanlara hapis cezası verelim.’ mantığını korku üzerinden savunanlar bugün yine aynı korkuyla kişilerin tercih hakkına karşı çıkıyorlar.

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top