Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > Okul müdüründen gerici ataklar, ya sonrası….

Okul müdüründen gerici ataklar, ya sonrası…. 

 Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, İlimizde sözüm ona çağdaş eğitim verecek kurumların, medreseye dönüştürülmesini ve Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı yetiştirmek için artık açıktan, açığa bir yol tutturmalarını hayretle izliyoruz.

Başiskelede faaliyet gösteren bu okulun, İnkilap Tarihi dersini de, seçmeli yapması  takdire şayandır.

Bu okulların neye hizmet edeceği, ettiği ortadadır.

Ve bilimsel eğitimden uzak, laik eğitim anlayışından uzak olarak bilim adamı değil bağnaz bir nesil yetiştirmek amaçlı olarak birilerine hizmet için ve din istismarı üzerinden para kazanmaya çalışan, yandaş yetiştirme amaçlı kurulmuş okullardır.

Elbette Cumhuriyet bu saldırıları bertaraf edecektir.


 

Eğitimde gericilik yarışı… Müdür İnkılap Tarihi’ni ‘seçti’

19 Ekim 2017, Perşembe
Haber görseli
1
Yeni müfredatla eğitimin gericileştirilmesine kamuoyunda tepkiler sürerken, birçok okul yönetiminin, fiiliyatta müfredattan bile ‘hızlı’ olduğu ortaya çıkıyor.

Medrese’nin kibarcası 

Gazetemiz, İzmir Karabağlar Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilerin okula ayakkabılarını çıkarmadan giremediğini, fiziki yapısı camiye benzetilen okulda, cuma günleri eğitim verilmediğini ortaya koymuştu.

Kocaeli’ndeki Özel Sultan Anne Okulları yönetimi, bu manşetimizi okumamış olacak ki, belediyenin billboardlarında “Türkiye’de bir ilk olarak” ayakkabısız okul projesini hayata geçirdiklerini müjdeledi.

 

Haber görseli
2
İnkılap Tarihi seçmeli oldu! 

Birçok okulda seçmeli olan din dersleri de öğrencilere zorunlu hale getirilirken, olmazsa olmaz derslerin de seçmeli hale getirilmeye başlandığı ortaya çıktı. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü’nün tüm ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği fotoğraftaki talimatta, İnkılap Tarihi dersinin tüm okullarda sosyal bilgiler alanındaki bir seçmeli ders olarak kategorilendirilmesi emredildi. Mail’deki “norm kadro güncellemeleri” ifadesi ise, söz konusu uygulama ortaya çıkarsa, öğretmen eksikliği bahanesinin önüne sürülebilmesinin zeminini hazırlıyor.

Haber görseli
3
İHH kumbaraları

İzmir Balçova’da Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi’nde sınıflara üstünde “Sınıfça birlik olduk, bir yetime kardeş olduk” yazan İnsani Yardım Vakfı’nın kumbaraları dağıtıldı.

Okul müdürü ile kumbaralara itiraz eden öğretmenler arasında tartışma çıktığı, tartışma sonunda müdürün öğretmenlere “Provokatörlük yapmayın” dediği öğrenildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim-İş 1 No’lu Şube Başkanı Adem Yıldırım, “Bu kumbaralara müsaade eden MEB protokollerini yargıya taşıdık. Öğretmenlerimiz bu kumbaraları sınıflarına sokmayacak” dedi.

 

Haber görseli
4
15 Temmuz koridoru!

Bursa Orhangazi’deki Cargill İlköğretim Okulu, AKP’nin okullara “15 Temmuz Şehitleri panosu” koyulması isteğini, fazlasıyla yerine getirdi. Küçücük öğrencilerin koştuğu koridor duvarını 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu anlardan fotoğraflar ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarıyla donatan yönetim, bonus olarak da Bakara suresinden şu kısmı koydu: “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Bilakis; dirildiler, lakin siz anlayamazsınız.”

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top