Konumunuz
Ana Sayfa > Siyaset > Şaban Dişli, Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden istifa etti.

Şaban Dişli, Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden istifa etti. 

 

  

AKP’de İstifa furyası Şaban Dişli ile devam ediyor. Her ne kadar kendi isteği ile dense de, çok inandırıcı değil. AKP kulislerinde sürekli gündeme gelmesi ve Fetö ile ciddi bir mücadele yapılmadığı konusunda ise halkta güvensizlik oluşturduğu nedeniyle istifa ettirildiği düşüncesini doğuruyor.

Parti tabanında ve üst kadrolarda danışman olarak atandığında çok büyük tepki almıştı…

Buna benzer istifaların geleceği aldığımız duyumlar arasında.


AKP’de istifa depremi… Şaban Dişli görevi

bıraktı, gerekçesi: Kardeşi

Şaban Dişli, Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden istifa etti.

AKP Genel Başkan Başdanışmanlı’ğına geçen günlerde atanan Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, görevinden istifa etti.

Dişli, istifa dilekçesinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederken şunları ifade etti:

“Ancak bu şerefli göreve atanmamın ardından gerek basın gerek sosyal medya gerekse parti içinden birçok arkadaşımın yorumları beni son derece rahatsız etti. Etmeye de devam ediyor. Partime ve sayın genel başkanım Recep Tayyip Erdoğan’a her zaman, hangi makam ve mevkide olursa hizmet etmeyi bir onur olarak kabul ediyorum. Partimi ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’ı haksız yere, daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim.”

 KARDEŞİ DARBEDEN YARGILANIYOR

Şaban Dişli’nin kardeşi eski Tümgeneral Mehmet Dişli, 15 Temmuz darbe girişiminin yönetim merkezi olduğu belirtilen Akıncı Üssü davasında tutuklu olarak yargılanıyor. Mehmet Dişli’nin darbe girişimini planladığı ifade edilen ‘Yurtta Sulh Konseyi’nin üyesi olduğundan belirtiliyor.

Öte yandan Şaban Dişli hakkında 2 Mayıs tarihinde dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlanmıştı. Dişli hakkında düzenlenen fezlekenin AKP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Yusuf Erturan’a yönelik tehdidi olduğu ortaya çıkmıştı. Erturan, Dişli’nin kendisine ‘Seni FETÖ’cü ilan ettirip, içeri attıracağım’ dediğini öne sürmüştü. Dişli, Erturan’ın şikayeti üzerine hakkında fezleke düzenlenmesinin bir ‘siyasi itibar operasyonu’ olduğunu iddia etmiş, “Bu kampanyayı yürütenler ile adalet önünde hesaplaşacağız. Ayrıca, değerli basınımızın yargısız infaz yaparcasına 2 gündür yazıp çizdiklerini kamu vicdanına havale ediyorum” dedi.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top