Konumunuz
Ana Sayfa > Gündem > Kentin geleceğini pazarlama derdine düşen gazeteci…

Kentin geleceğini pazarlama derdine düşen gazeteci… 

 

 Üniversitemizin değerli hocası Özkürkçügil aslında bilinçli olarak gündem dışına itilmiş bir konuyu sosyal medya üzerinden gündeme taşıyor.

Ancak bir noktasına katılmıyorum, bu kentin babayiğit gazetecilerinden biri olarak bu konuyu defalarca yazdığımı, her fırsatta CHP il ve İlçe Başkanları ile yaptığımız sohbetlerde dile getirdiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.

Yani bu kentte satılmış döneklerin olduğu kadar, senin dediğin gibi babayiğit gazetecilerde var… 

Bazı omurgasız AKP’ye kendini ve gazetesini pazarlamış olan, kent sorunları hakkında AKP’ye karşı hiç bir şeyi kaleme alamayan sözüm ona gazeteci kimliği almış kendini ve aklını kiraya vermiş bir adam,  bu gün CHP adına ne yapacağız dostlar, şimdi barış zamanı gibi yazı yazarak, AKP’nin kaybedeceğini anlayan patronlarıyla, geleceğin Belediye Başkanı olarak gördüğü isimleri yakınlaştırma işine girenlerden değiliz.

Bu çöpçatan gazeteci çıkıyor, Kenti AKP ile birlikte bugüne kadar rantçılığın ağababalığını yaparak sömüren firmanın mali işler müdürü ile muhtemelen belediye Başkanı olacak arkadaşı, milletvekilini bir araya getiriyor.

Orada bulunan arkadaşlarımızın biri ile görüşebildim, o vatandaşın oraya geleceğinden haberim yoktu diyor.

Yani gazetesini AKP’li firmaya satarak, AKP aleyhine bir satır yazamayan vatandaş çıkıp bugün bir filim çeviriyor. Haldızların mali işlerden sorumu müdürünü o yemeğe çağırıyor.

Ne güzel, bu şu mu demek, benim efendim olan firma şimdiye kadar AKP ile bu kenti yönetti, anladık ki şimdi onlar kaybediyor ve biz burada sizinle beraber aynı şekilde devam edelim mi demek istiyorlar.

Yani İsmet Çiğit kentin gelecekteki rantının pazarlamasını mı yapıyor?

Ve şunu mu demek istiyor ben bu kentin rantının kimlere pay edilebileceğini belirleyecek kadar güçlüyüm mü demek istiyor?

Yoksa efendisinin taleplerini yerine en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan bir çöpçatan olarak ilişki mi yaratmaya çalışıyor?

Gazetenin parası bitti her  halde…

İşin komik olan tarafı kardeşim madem hep beraber yemek yediğinizi yazıyorsun da, Haldızların temsilcisinin resmini niye koymuyorsun yazıya?

Yazmaktan çekinmiyorsun ama resmini koymaktan çekiniyorsun öyle mi?

Bu konuyu bilerek gündeme getirdiğini ve kentte silinen itibarını böyle ayak oyunlarıyla gündeme gelmeye çalışarak kazanamazsın kardeşim. Ne yapmaya çalıştığın belli aptal değil bu kentli..

Sermayenin uşakları işlerini yapıyor, efendisine hizmet ederek kendisine madalya taktıracak…

CHP’yi şekillendirmek senin haddin değil bunu sende biliyorsun…

Yani Cüneyt Hocam kendini AKP’ye pazarlamayan, açta kalsa yamulmayan, bizim gibi düşünen ve omurgasız olmayan gazeteciler de var bu kentte…

Ancak gördüğümüz değerde ortadadır.

Umuttepe konusuna gelince,

Umuttepeye yapılacak olan çöp fabrikası bahanesiyle, başlayacak yağmayı, yok edilecek ve ranta dönüştürülecek ormanları defalarca yazmıştım.

Buradan Karadenize kadar uzanan güzelim doğayı AKP iktidarı yandaş şirketlere yağma için hazırlıyor.

Yapılan tüm itirazlara kulak tıkayan Karaosmanoğlu ve dönemin genel sekreteri Tahir Büyükakın bu yağma ve talanı bilinçli olarak başlatmışlardır.

Yaptıkları 1000’lik ve 5000’lik planlar’danda görülüyor ki köylüye ait yerler bölüp, parçalanarak yaşanmaz hale getiriliyor, ellerinde son kalan toprak parçaları da bu yolla alındıktan sonra, kamuya ait yerlerle birlikte üleşilmeye başlanacaktır.

O yüzden merasız, ormansız ve topraksız kalan köylü bölgeyi rantçılara terk etmek zorunda kalacaktır. O yapılan yollar işte bu rant içindir sevgili hocam.

Lojistik ve sanayi alanları bölgeye kaydırılarak, limanları sürekli büyüterek denizi, sanayi ve lojistik firmalarına yer açmak için köyleri, ormanları yok edecekler.

AKP’nin her yerde yaptığı gibi Allah adını ağızlarından düşürmeyerek cinayet işlemeye devam edecekler.

Buna ancak halk dur diyebilir, Halk kendi ormanına, toprağına ve denizine sahip çıkmalıdır.

Bunun adı ülkeye ve kente ihanettir.

 

Hoşçakal yarın….

Cüneyt hocanın sosyal medyada paylaşımı şöyle….


 

SÖZDE EVSEL ATIKLAR İÇİN ÇÖP FABRİKASI ÜZERİNE :

DOĞRU SANILAN YANLIŞLAR

1) Cevre dostu çöp fabrikası henüz keşfedilmedi
2) Çöp fabrikası gerekliliği üzerine yapılan iddia da , bertaraf edilen atıkların miktarı ile çöp fabrikası gerekliliği doğru orantılı değildir: AYRIŞTIRMA VE KOMPOST değerlendirmeye alınmalı…
3) Çöp fabrikası ve yapılacak yer arasındaki ilişki FİLİMSEL DEĞİL BİLİMSEL olmalı( Biatçı kültürün ’emredersiniz efendim diyen bilim etiketli filimciler değil elbette)
4) Umuttepe üzerindeki ormana planlanan ‘SÖZDE evsel atıklar çöp fabrikası’ için, o bölgeye yapılan UÇAK PİSTİ gibi yollar ile yeni yapılacak otoban bağlantısı ne anlama geliyor? BU KENTTE BİR BABAYİĞİT GAZETECİ ÇIKIP DA BUNU BİR SORSA…

SONUÇ: Tartışmanın çöp fabrikası gerekliliği üzerinde olmadığınıı hep vurguluyorum. Ama şark kurnazları dönüp dolaşıp buna itiraz ettiğimiz üzerine algı yaratıyorlar.
SEVGİ VE SAYGIYLA

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top