Konumunuz
Ana Sayfa > Dünya > Şimdilik Rusya Erdoğan’a destek oluyor…Ya sonrası?…

Şimdilik Rusya Erdoğan’a destek oluyor…Ya sonrası?… 

 

 Siyasete atılmadan önce ve sonrası Erdoğan ABD ile beraber hareket etmiş, onun tüm isteklerini yerine getirmiş ancak ABD’nin onunla işi bittiğinde çekilmeyi kabul etmediği için bir çatışma içine girmiş durumda.

Rusya parlamentosunun üst kanadı eski üyesi de, bizim yıllardır yazdığımız bu durumdan yola çıkarak yaptığı değerlendirmede bunu söylemiş ve Erdoğan’ı ortadan kaldırmak için elinden geleni yapacağını belirtmiş.

ABD’nin elinde Erdoğan hakkında bir çok belge ve kanıt var.

Sistematik bir şekilde bunları değerlendirecek ve bu süre içinde Türkiye’deki yerini sağlamlaştıracak. Atatürk Orman Çiftliğinde yaptığı Pentagon binası ve İncirliğe yaptığı ek masraflar, ilaveler bunu gösteriyor.

Öyle görünüyor ki şimdilik Erdoğan’a Rusya destek oluyor ama ilerleyen süreçte ne olacak? bu bir soru işareti…..

 


“ABD Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için

elinden gelen her şeyi yapacak”

Yevgeni Tarlo, “ABD, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapacak” dedi.

 

Rusya Parlamentosu’nun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin eski üyesi ve ünlü siyasi uzman Yevgeni Tarlo, ABD’nin Türkiye’nin bağımsız politikalarından rahatsız olduğunu belirterek, “ABD, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapacak” iddiada bulundu.

Kafkassam’ın haberine göre, Rus devlet kanalı 1.Kanal’da canlı yayın programında konuşan Tarlo şu ifadeleri kullandı: “Batı’nın Rusya ve Türkiye’ye yönelik politikaları Moskova ve Ankara’yı birleştirdi. 15 Temmuz başarısız darbe girişiminde Amerikan izi vardı. Amerika’nın her zaman böyle olaylarda doğrudan bir bağlantısı bulunmakta. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iktidar olduğu sürece Washimgton’un o bölgede “sorunları” olacak. Dolayısıyla ABD Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapıacak. Erdoğan’a karşı protesto eylemleri, Ukrayna’daki benzer Meydan gösterileri, ekonomik yaptırımlar ve başka baskılar bekleniyor. Bu arada ABD’nin bölgede Kürdistan projesi de Türkiye’yi hedef alıyor.”

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top