Konumunuz
Ana Sayfa > Dünya > İdlib kurtarır mı Erdoğan’ı?…

İdlib kurtarır mı Erdoğan’ı?… 

  

Erdoğansız Türkiye için düğmeye basıldı. Ve Erdoğan köşeye sıkıştığından, gündemi değiştirmek için çareyi  İdlib’e çıkarma yaptı ve tüm basın oraya odaklanmış durumda. Dolayısıyla Türkiye halkı’da İdlib’e odaklandı aradan vergi tartışmaları, yeşil yol, meraların yok edilmesi tartışmaları bitti.

Kuzey ırak referandumu soğutuldu, ama giderek daralan bir çember var…

Ancak Erdoğan ABD’ye gittiğinde bu konunun gündeme geldiği iddia ediliyor.

Peki bundan sonra ne olur?

Sarraf davası hızlanır ve piyasaya biraz daha bilgi sürülür.

Diploma gündeme sürülür, ekonomik baskılar artar, 450 ton altın ve iç kargaşa çıkması için ABD ajanları harekete geçebilir.

Daha önce dediğim gibi şimdi düğmeye basıldı gibi….

 

Erdoğansız Türkiye ve 2019’da sıra Türkiye’de… 

İşte ABD’nin daha önce vize başvurusunu

durdurduğu ülkeler

ABD’den bu akşam yapılan açıklamada, Libya, Suriye gibi ülkelere olduğu gibi Türkiye’nin de vize başvurularının durdurulduğu ifade edildi.

ABD Büyükelçiliği’nden bu akşam  yapılan açıklamada Türkiye’den başvuruların süresiz durdurulduğu açıklandı. ABD’nin halihazırda vize başvurusunu durdurduğu ülkelerin arasında İran, Libya, Suriye, Yemen, kısmen  Belarus, ve Kamboçya bulunmakta.

Trump’ın 18 Ekim’de uygulanmaya başlayacak  “vize yasağı kararnamesi” ile birlikte seyahat kısıtlamaları ve sıkı güvenlik kontrolleri getirilen ülkeler İran, Libya, Somali, Suriye, Yemen, Çad, Kuzey Kore ve Venezuela oldu.

Başkan Trump, seçimlerden hemen sonra 7 ülkeye yönelik seyahat yasağını içeren bir kararname imzalamıştı.


Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top