Konumunuz
Ana Sayfa > Dünya > Netenyahu, Erdoğan’a, Hamas ile cevap verdi

Netenyahu, Erdoğan’a, Hamas ile cevap verdi


 

 

 


Dengesiz ve tutarsız dış politikalarının bir devleti nereye getirdiğini görüyoruz.

Hoş iç politika ondan daha beter ama dışarıya açılan yüzünün de tamamen kirlendiği ve ülkenin itibarının, devlet ciddiyetinin yerlerde süründüğü ortadadır.

İsrail Başbakanı kendisini ve Mossad’ı eleştiren Erdoğan’a cevabı şimdilik Hamas ile sınırlı kaldı ve Hamas’ı destekleyen bir ülkenin böyle iddiaalarla kendilerini suçlayamayackları yönünde oldu.

Daha dökülecek çok kirli çamaşır var ve yakında onlarda sırayla gündeme gelecek.

Örneğin, Barzani’nin satılan Kürt petrollerinin neyle taşındığı ve paralarının nereye gittiğini sporması gibi.

Örneğin ABD’de Reza Zarrab davasında ortaya saçılanlar gibi.

Yakında Radikal İslamcı terör örgütleri ile ilgili iddialar gelecek, yakında uluslar arası petrol kaçakçılığı ile ilgili iddialar gelecek ve daha pek çok şeyle karşılaşacağız.

Giderek uygar bir devlet olma özelliğinin kaybedilerek ve devlet adamlığı niteliklerinden uzaklaşılması, bizim ülkemizi ortaçağ aşiret anlayışı ile yönetilen hukuksuz bir devlete dönüştürüyor.


İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Kuzey Irak’taki bağımsızlık referandumunu İsrail gizli servisi Mossad ile ilişkilendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi.

DW Türkçe’nin haberine göre, Netanyahu Bakanlar Kurulu toplantısında, Gazze’ye hükmeden Hamas’ın Türkiye tarafından desteklendiğini hatırlattı ve Erdoğan’ın Kuzey Irak’taki referandumla ilgili sözlerini geri çevirdi. “Hamas’ı destekleyenlerin kendilerine yarar sağlamayan her şeyde Mossad’ın parmağını aradıklarını” savunan İsrail Başbakanı, “Yahudiler olarak uzun zamandır Kürtlere ve arzularına sempati beslemekle birlikte referanduma karışmadıklarını” söyledi.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top