Konumunuz
Ana Sayfa > Dünya > Trump mı yalan söylüyor? yoksa Dünya lideri mi?

Trump mı yalan söylüyor? yoksa Dünya lideri mi? 

 

  

 

Konu ile ilgili olarak Erdoğan, Trump’ın telefonla arayarak üzüntülerini dile getirdiğini söylemesinin hemen ardından Beyaz Saray’dan bir yetkilinin çıkıp özür dilenmedi diyerek açıklama yapması ortada birinin yalan söylediğini gösteriyor.

Uluslararası bir yalan olduğu ortada ama kim yalan söylüyor?

Trump mı? Erdoğan mı?

 Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı için ABD’de bulunan Tayyip Erdoğan’ın Trump’la temasları ABD basınında yakından izleniyor. Dün New York merkezli PBS televizyonunda NewsHour programında yayınlanan röportajında Erdoğan, korumalarına yönelik suçlamalardan dolayı Trump’ın kendisine üzüntüsünü bildirdiğini iddia etti.

PBS NewsHour’daki o haber:

PBS kayıtlarına göre programcı Judy Woodruff’ın “Siz bu suçlamalara katılmıyorsunuz. ABD yargı sisteminin çürümüş olduğunu da söylediniz. Bu da çok temel bir görüş ayrılığı. Başkan Trump’la nasıl anlaşabileceksiniz, o gün olanlarla ilgili bu kadar temel bir görüş ayrılığı varken Başkan Trump’la nasıl iş yapacaksınız?” sorusuna Erdoğan şöyle yanıt verdi:

“Aslında Başkan Trump bir hafta önce bu konuyla ilgili beni aradı. Üzgün olduğunu belirtti, ABD’ye geldiğimizde resmi ziyaret kapsamında olayı takip edeceğini söyledi.”

Bu açıklama ABD basınında Trump’ın Erdoğan’dan özür mü dilediği sorularına neden olurken Erdoğan’ın iddiasıyla ilgili Axios haber sitesinden Dave Lawler’a açıklama yapan bir Beyaz Saray kaynağı ise, “Yorumlar doğru değil, Başkan özür dilemedi” dedi.

İşte Dave Lawler’in o tweeti:

Odatv.com

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top
Close