Konumunuz
Ana Sayfa > Türkiye > gericilerin oyuncağı olmak tarihsel bir suç işlemektir.

gericilerin oyuncağı olmak tarihsel bir suç işlemektir. 

 

  

Perinçek siyasi literatüre yeni bir deyim kazandırdı.

İslami kemalist. Çok ilginç Çıkar ve sömürü zincirinde ülkeyi gericileştiren, kimliğini değiştiren ve işbirlikçilerin kendi aralarındaki kavgalarından doğan ABD karşıtlığı görüntüsünün Kemalizm’le nasıl bağdaştırdığını hayretler içinde kalarak okudum.

ABD eğer Erdoğan’ı tekrar Türkiye politikasında başa tuttursa en büyük müttefik ve ABD dostu Erdoğan olur.

Erdoğan Anti emperyalist değildir ve asla olmamıştır.

Erdoğan’ın ABD karşıtlığı Zarrab’dan dolayı.

Erdoğan’ın ABD karşıtlığı ona verilen rolün bittiğinden ve bunu kabul etmemesinden.

Kemalizm’le Erdoğan’ın kirli gericiliğini İslami Kemalist olarak tanımlayan Perinçek şaşırmış demekten başka bir şey diyemiyorum.

Yazık sol bu ülkede ne hallere düşüyor, gericilerin oyuncağı olmak tarihsel bir suç işlemektir.


 

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek Ulusal Kanal’da bir canlı yayına katıldı. Programda, “Erdoğan İslami Kemalist oldu. Bizim savunduğumuz noktaya geldi” diyen Perinçek sözlerine; “Bunu ben söylemiyorum analiz kurumları söylüyor. Erdoğan için ‘İslami Kemalist oldu’ analizleri yapılıyor. Biz ne demiştik. ‘Bizim bulunduğumuz noktaya geldi’ demiştik.” diye devam etti.

ABD’nin Türkiye’de provokasyonlar yapabileceğini söyleyen Perinçek, “ABD 2018’de Türkiye’ye karşı büyük bir ekonomik müdahale de bulunacak. Amerika iç cephede Türkiye’de suikastlar zincirine başvurabilir. Türkiye ve Amerika bu kadar karşı karşıya geliyorsa Amerika Türkiye’yi bırakmak istemeyecektir. Suikastlar zinciri gündeme gelebilir. Bunlar tabi analizlerim” diye konuştu.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top
Close