Konumunuz
Ana Sayfa > Köşe Yazarları > Bülent Karagöz > İsterseniz tüm yandaşların çocuklarını sınavsız alın ODTÜ’ye, 4 duvar değildir ODTÜ bilesiniz…

İsterseniz tüm yandaşların çocuklarını sınavsız alın ODTÜ’ye, 4 duvar değildir ODTÜ bilesiniz… 

 

 

  

Daha önce bir yazımda yazmıştım ellerinden gelse üniversitelerde, tüm okullarda öğrencileri de yandaş yapacaklar, yandaş olmayanı almayacaklar.

Herhalde ODTÜ’ye rektör atanması ile ilgili bir yazıydı.

Rektörleri ve yönetici kadroları yandaş ve yandaş olanlarla değiştirmelerine rağmen, istedikleri gibi yönetemiyorlar. Çünkü muhalif öğrenciler var.

Öğretim görevlilerini, zamanla işten el çektirerek, onları Doçent ve Profösör yapmayarak yönetim kadrolarından uzak tutabilirler. Eleyerek bu kadroları tamamen yandaş yapabilirler.

Ama ya öğrenciler?

Onlara da bir çare bulmak lazım değil mi?

Evet ve Kutlu Reis buldu çözümü. Teog kalkacak, yandaş kadroların yönettiği yandaş okullara yandaş olmayanlar alınmayacak, muhalif olanların çocukları ise İmam Hatiplerde  değişime tabi tutulacak.

Toplumun tüm kimyasını değiştirmek için yeni dejenerasyon metodları üretiliyor. Tüm düzen yerle bir ediliyor, baş kaldıranın icabına bakılıyor ve toplum niteliksiz bir koyun sürüsüne dönüştürülmeye çalışılıyor.

Kirletiliyor ve kirleniyoruz. Arsızca ülkenin ırzına geçiliyor ve mahirce kutsal Adem ilan edilmeye  çalışılan bir adam, ülkeyi savrurup duruyor bir o yana, bir bu yana.

Bu adamın etrafında bir sürü dalkavuk ve kral çıplak diyemiyor, ama biliyor ki kral çıplak.

Ve işin ilginci her çöplükte kendini kral zanneden küçük saray soytarıları var ya, onlarda çıplak ve birbirlerinin çıplak olduğunu gördükleri halde diyorlar ki, ne güzel kaftanın varmış senin, kumaşı da bulunmaz Hint kumaşından ve eşsiz bir güzellikteyiz hepimiz.

Ama aslında hepsi çıplak….

Atatürk ve Cumhuriyet değerleri zaman içinde tamamen içinden çıkarılacak eğitim sisteminin. Çağdaş eğitimin eseri dahi kalmayacak. Mursi, İskilipli Atıf hoca, Kadri Mısırlıoğlu gibi adamlar büyük devlet adamları olarak tanıtılırken Atatürk ve silah arkadaşlarının adı bile anılmayacak.

Yani Cumhuriyet tüketilecek yerine hep söylediğimiz gibi hanedan ve yandaşları olacak, birde devşirdikleri Katar emiri ve ışidçi mülteciler, diğerlerine yer yok onların dünyasında.

Yani çağdaşlığa, yani bilime, yani demokrasiye inanan insanlara yer yok, hurafelere ve karanlığa inanan yandaşlar topluluğu istedikleri.

Yani aslında Mursi’nin karanlık dünyasını, Türk halkına dayatıyorlar.

Müfredat öyle, atamaları öyle, Milli Eğitim öyle, yönettikleri tüm kurumlar böyle.

Karanlıktan geldiler ve ağlayarak, din imandan bahis ederek, ele geçirdikleri ülkeyi, yine karanlığa götürüyorlar.

İşin ilginç yanı şu ki, kendilerini Osmanlı torunu olmakla tanımlayıp, sadece lale ve çöküş devrini yaşamaları, ayrıca Arap gericiliğine duydukları hayranlığı Osmanlı olmakla bağdaştırmaları ise takdire şayan….

Yani Osmanlıcılığı da dejenere ediyorlar. Yahu illa çöküşü mü örnek alacaksınız? Biraz da yükselişi örnek alsanıza.

Adaları veriyorlar Osmanlı oluyorlar, Şah İsmail türbesini kaçırıyorlar Osmanlı oluyorlar, BOP eş başkanı oluyorlar Osmanlı oluyorlar, Oslo’ya gidiyorlar Osmanlı oluyorlar, Katar’a asker gönderip Katarlıya toprak satarak Osmanlı oluyorlar, ormanları yakarak Osmanlı oluyorlar…

Türkiye’nin madenlerini üretim araçlarının tamamını yabancılara satarak Osmanlı oluyorlar,…..gibi.

Türkiye’de, bir mehter marşı, iki ilahi, bir baş örtüsü ile Osmanlı olmaya benzemez bu işler.

Siz kapitülasyonların Osmanlısı oluyorsunuz, çöküşün Osmanlısı oluyorsunuz.

Sizin Osmanlıcılık anlayışınız ihanet edenlere itibar kazandırırken, onların savaşmadığı cephelerde hayatını ortaya koyarak vatan toprağı için vuruşan insanları değersizleştirmektir.

Sizin Osmanlıcılık anlayışınız, çöküşe neden olan gericilik anlayışını yıkan ve bilime ülkenin kapılarını açanlara duyduğunuz öfkedir.

Sizin Osmanlıcılık anlayışınız, ihanete ortak olarak zenginleşmek isteyen dedelerinizin uğradığı yenilgiyi hazım edemediğinizdendir.

Sizin hocanız Kadri Mısırlıoğlu ve onun gibi bir çok hain demedi mi? keşke İngilizler, yunanlılar galip gelseydi dinimizi daha iyi yaşardık.

Bende onlara soruyorum size kazık mı çaktılar Türkiye Cumhuriyetin de? namaz kıldığınız için, oruç tuttuğunuz için, müslümanlığın yüz karaları.

Sizin asıl derdiniz halkına ihanet eden Arap aşiretlerinin reisleri gibi İngiliz’in, Amerikalının boyunduruğu altında halkını satarak ve onların vereceği payelerle ihanet içinde yaşamak.

Halk yoksul, halk cahil ama yandaş olacak….

Sizin yaptığınız yağmaları, talanları ve ihanetleri sorgulamayacak bir millet yaratmak.

İşte bu yüzden size biat edecek bir teba lazım, okuyan yazan değil, düşünen değil, koyun gibi her dediğinize, Padişahım çok yaşa diyecek bir sürü lazım size, işte bundandır devletin tüm değerleriyle oynamanız.

Ama şu kadarını söyleyeyim, Türkiye Cumhuriyeti’nin değerleriyle oynamak ve onu yok etmeye çalışmakla,(aslında başından beri amacınız bu, çabanız bu) çok tehlikeli bir oyunun içindesiniz.

Bundan sonra gün be gün eriyeceksiniz….

Geri zekalı çocukları, hiç okula göndermeden (Suriyelileri yaptığınız gibi) ODTÜ’ye doldursanız da nafile, olmaz bu sizin dediğiniz iş….

Kral çıplak ve küçük saray soytarıları da öyle…..Türkiye’nin halâ %75’i biliyor bunu…..

Ne yapmaya çalıştığınızı biliyoruz ve görüyoruz, sizde bunu bilin emi…….

Hoşçakal yarın….

 

 

 

 

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top
Close