Konumunuz
Ana Sayfa > Kadin > Takdir toplayan bir yürüyüş oldu

Takdir toplayan bir yürüyüş oldu  

Gazetemizi ziyarete gelen Çayırova Cumhuriyet Kadınları Derneği Emine Özcan ile uzun bir sohbetimiz oldu.

Aktif siyasi bir geçmişi olan Özcan hem SHP’de hem CHP’de çeşitli kademelerde görev yapmış.

Bir kadın olarak bir çok konuda şikayetlerini dile getirirken, önümüzdeki süreçte Çayırova Belediye Başkanlığına potansiyel olarak aday olduğunu ve atandığı takdirde genel merkezin en doğru kararı vereceğini söylüyor.

Derneklerinde  öğrecilere burs, kadınlara folklor kursları verdiklerini ve çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını böylelikle kadınları evlenme programlarından kurtardıklarını anlattı.

Şöyle devam etti Özcan;

Adalet yürüyüşünü çok değerli buluyorum. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tek başına çıktığı yoldan halkın lideri olarak çıktı.

100 km. beraber yürüdük. Takdir toplayan bir yürüyüş oldu. tek kelime ile harika diyebilirim.

Yakın bir zamanda randevu alıp Genel Başkanı ziyarete gideceğim ve Çayırova hakkında gerekli bilgileri vererek aday olmak istediğimi anlatacağım.

CHP ile hem duygusal hemde kimyasal bir bağım var. Aileden gelen bir sol kimliğim var zaten. kendi bölgemde kabul gören birisiyim. Kente atılmış imzam diyeceğim Rahmetli Moğultay’ın Bakan olduğu dönemde eski adı Gebze SSK yeni adı Fatih devlet Hastanesinin temelinin atılmasında katkım büyüktür.

Bugün kadın adayların avantaj olacağını düşünüyorum. Çayırova benim bölgem ve her kesimden oy alacağımı düşünüyorum. Gittiğim her yerde farklı partilerden de olsalar insanlarımız bana tevazu gösteriyorlar. Bunun nedeni onlarla bütünleşmem ve yaşadığım kentin kimyasını iyi bilmemden kaynaklanıyor. Ve iddialı olduğumu kendime güvendiğimi özellikle belirtiyorum.

Çok daha uzun konuştuk ama buraya yazabileceğim bu kadar. Kendine inancı olan bir kadın olarak çıktığı yolda başarılar diliyorum.

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top
Close