Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > Örgütümün doğru kararlar vereceğine inanıyorum.

Örgütümün doğru kararlar vereceğine inanıyorum. 

  

CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun ile yaptığımız kısa bir söyleşi arasında, tüm ilçe Başkanlarımıza sorduğum soruyu yönelttim kongreler yaklaşıyor yeniden aday olmayı düşünüyor musunuz? 

 

Gebze ilçemiz zor bir bölge olmasına rağmen geldiğimiz günden beri gözle görülür bir ilerleme sağladık. Ülke çok zor bir süreçten geçiyor. Bu durumda hepimizin üzerine büyük tarihsel sorumluluk düşmektedir.

Benci bir anlayış içerisinde olmadım. Örgütümü de kimsenin  güdümüne sokmadım. Bu tür oluşumlara izin vermedim dün karşısında olduğum bu tür olguların yarın da karşısında olurum.

Partimizin iktidara taşınması için arkadaşlarımla beraber çok iyi çalışmalar yaptık. Reklamcı anlayıştan uzak olarak Gebzelilerle birebir ev ziyaretlerinde buluştuk, etkileşim alanımız genişledi. Referandum sürecini başarılı olarak geçirdik.

Bundan sonraki sürecide bu temeller üzerinden kuruyoruz ve seçimlerde mutlak başarı kazanacağımıza inanıyorum. Hayır bileşenleri ile daha da genişleyen çerçeve bizi yeni ufuklara taşıyacaktır. Bu yönde hızla yol alıyoruz.

Bizim yönetimlerde olup olmamamız önemli değil, önemli olan patiyi daha büyük başarılara taşıyacak devrimci bir ruhla ülkeye sahip çıkacak, birilerini vekilliğe veya farklı makamlara taşımak için değil, halkın iktidarını kuracak kadroların örgütlerde söz sahibi olması gerektiğini düşünüyorum.

Eğer bu yapıda genç arkadaşlarımız yönetime talip olurlarsa onların bu taleplerini bende desteklerim. Ancak böyle bir yapı çıkmazsa ve partiyi kişilerin hakimiyeti altına sokacak bir anlayışla hareket edecek bir yapı oluşursa bunun karşısında elbette tarihsel sorumluluğumun bilinci ile aday olurum. Örgütümün doğru kararlar vereceğine inanıyorum.

Bu nedenle şartlar neyi gerektirirse ona göre hareket edeceğim diyerek sorumuzu cevaplamış oldu. Bu çalışkan ve idealist İlçe Başkanımıza çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum ve bundan sonraki sürecide doğru yöneteceğine inanıyorum.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close