Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > İ. Karaosmanoğlu halka eziyet etmeye devam ediyor halâ…

İ. Karaosmanoğlu halka eziyet etmeye devam ediyor halâ…  

İzmit her geçen gün sorunları büyüyen, yaşayan vatandaşına işkence haline gelen hele de ulaşım insanları delirtme noktasına getirmiştir.

Bu sıcakta sürekli yol yapımı ve tamiri bahanesiyle önlem alınmadan alternatifi yaratılmadan başlanan çalışmalar insanlarımızı hayatından bezdirdi.

Belediyeler tamamen liyakatsız yöneticilerin elinde oyuncak haline gelmiş durumda.

Bunun yanında şehir içi otobüsleri kooperatifleri başkanlarının bu sorunun üzerine yeterince eğilmediği, sürekli tamirat nedeniyle, otobüslerin o sokaktan, o sokağa çıkış arayarak çarşıya gelmeye çalışmasının kent halkına ve şoförlere de eziyet haline geldiği konusunda baskı yapmadıkları söyleniyor.

5 nolu kooperatif Başkanı Lokman Aydemir hakkında bazı şoför arkadaşlardan ve yolculardan şikayet aldık.

Sevgili Başkan sizde bir kamu hizmeti veriyorsunuz ancak sorumluluklarınız arasında halka ve şöförlere işkence eden Belediyeyi görevlerini ve planlamalarını sağlıklı yapması konusunda sıkıştırmalısınız.

İşinizi size öğretecek değiliz ama yıllardır bu kente kan kusturan Belediye Başkanlarını uyarmalıyız.

Belediyeler her şeyi bir plan dahilinde yapmalı ve bu çalışmaları yaparken vatandaşa huzursuzluk, rahatsızlık ve zarar vermemelidir.

Nedir bu vatandaşın çektiği eğer bir yerde yol yapılacaksa, oraya başlamadan yönlendirilecek alternatif güzergah belirlenir. Tıkanmalara mahal verilmeyecek düzenlemeler yapılır ardından vatandaşı rahatsız etmeden çalışmalara başlanır, en kısa zamanda bitirilir.

Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Karaosmanoğlu’na soruyoruz?

Bu vatandaşa yaptığınız işkence ne zaman bitecek?

Belediyecilik vatandaşa kan kusturmak mıdır?

Tramvay işkence oldu hem vatandaş, hem esnaf zarar gördü, zarar gören esnafın mağduriyetini giderdiniz mi?

Tramvay için bir sürü ağaç söktürdünüz, şimdi tramvayın geçtiği yoldaki taşları yeşile boyuyorsunuz. Bu yeşile boyadığınız taşlar, fotosentez yapar mı?

Bu ağaçların ve zarara uğrayan esnafın, mağdur olan vatandaşın vebalini nasıl ödeyeceğiniz aklınızdan geçiyor mu?

Yuvamdan kalkan şehir içi otobüsleri Yahya Kaptandan itibaren öyle bir trafik içerisine giriyor ki, adım, adım bu sıcakta insanlar pestil haline geliyor. Cumartesi pazarının oraya gelene kadar insanlar dokuz doğuruyor. Yazık değil mi arkadaşlar bu kentin insanına.

Sizler süper lüks klimalı jeepleriniz içinde püfür, püfür giderken dar gelirli insanlarımız otobüslerde bu sıcakta sizin sayenizde pişiyorlar saatlerce. Ama merak etmeyin iyi rahmet okuyorlar diye biliyorum sizlere….

Hiç bir projeye başlanırken ne gibi sorunlarla karşılarız gibi bir çalışma yapılmıyor demek ki çözülen bir sorun göremiyoruz.

Vatandaş artık bıktı sizin yol merakınızdan. Yeter artık işkence çekmek istemiyoruz diyor.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close