Konumunuz
Ana Sayfa > Türkiye > Fetö mesajlarını bu yolla mı iletiyor?

Fetö mesajlarını bu yolla mı iletiyor?  

Mahkemede bir fetö zanlısının giydiği Hero tişörtü, ardından bir kaç yerde daha yaşanan tişört olayları, yine THY’nın dağıttığı Hero çantaları, TRT’de fetö simgelerine sehven oldu yanıtları ve en son Samsunda Fetö’nün eli çıktı ortaya.

Hemde biri kentin doğusunda diğeri batısında.

Birileri bir şeyin işaretini veriyor. Bu işler özellikle gündeme taşınıyor ve Fetö konusu ülkede halâ gündem oluşturuyor.

Tüm basında yer alan bu haberler aslında farkına varmadan Fetö’nün amacına mı hizmet ediyor olabilir mi? Yandaşlarına gönderdiği gizemli işaretlerin ve zamanlamanın bir anlamı mı var?.

İktidar bu sansasyonel haberlerle gündemi dolduruyor da olabilir. Kimsenin hayat pahalılığı, işsizlik falan konuştuğu yok.

Ama şu bir gerçek Samsunda bu heykeller boşuna dikilmedi adam resmen meydan okuyor. Gelecek çok şeylere gebe gözüküyor.

Her iki durumda da kazığı yiyen yine halk oluyor, her zamanki gibi.

 Samsun’da Fethullah Gülen’in “eli” krizi

büyüyor

Samsun merkezdeki “Batı Park” içinde havuza yerleştirilen Fethullah Gülen elinin benzeri heykel tartışmalara neden olurken, kentin “Doğu Park” diye bilinen bölgesindeki bir heykelin kaidesinde aynı el figüründen bulunulduğu görüldü.

Samsun merkezdeki “Batı Park” içinde havuza yerleştirilen Fethullah Gülen elinin benzeri heykel tartışmalara neden olurken, kentin “Doğu Park” diye bilinen bölgesindeki bir heykelin kaidesinde aynı el figüründen bulunulduğu görüldü.

İzmir Yamanlar Koleji’nin gizli bir odasında ortaya çıkartılan Fettullah Gülen’in birebir el ölçülerinden yapılmış el figürü gündem yaratmıştı. Bu el figürünün örgüt elamanlarınca öptürülüp alnına götürüldükten sonra Gülen’e bağlılık yemini ettirildiği ileri sürülmüştü.

Halkınsesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre, o el figürünün benzerinin AKP’li Samsun Büyükşehir Belediye tarafından ilin “Batı Park” diye anılan bölgesinde havuz içerisine de konduğu iddia edilmişti. Odatv’nin konuyu dün tekrar gündeme getirmesinin ardından Samsun’da heykel tartışması yaşandı.

“Batı Park”taki Fethullah Gülen’nin olduğu iddia edilen el figürü heykel eleştirilere neden olurken, bu kez ilin “Doğu Park” diye tabir edilen bölgesinde de bir heykel kaidesinin kenarları aynı el figürünün olduğu görüldü.

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top