HALKIN SESI HAKLININ SESI
HDP Dilovası kongre hazırlığında…

HDP Dilovası kongre hazırlığında…

Bir lokma yemek istedi, öldürüldü

Bir lokma yemek istedi, öldürüldü

IŞİD terör örgütünün üstlendi

IŞİD terör örgütünün üstlendi

Türkiye Maarif Vakfı’na Bakanlar Kurulu kararı ile 241 milyon TL aktarıldı.

Türkiye Maarif Vakfı’na Bakanlar Kurulu kararı ile 241 milyon TL aktarıldı.

söz konusu yapılara örnek olarak ‘Osmanlı Ocakları’ zikredildi.

söz konusu yapılara örnek olarak ‘Osmanlı Ocakları’ zikredildi.

BÖBREK TAŞI ”FETÖ”
  • Ali AytaçMehmetoğlu
    • Ali Aytaç Mehmetoğlu
    • aliaytac41@gmail.com
    • 9 Ağustos 2017 - 13:39:57

 

Birkaç gündür böbrek sıkıntısı çekiyorum ve doktora gittiğimde “böbreğimde taş olduğunu” söyledi. Bu yazımı yazarken de düşürmeye çalışıyorum, umarım siz okurken düşmüş olur. Peki yazının başlığı neden böyle oldu diye düşünebilirsiniz. Rahatsızlığımı konuştuğum bir arkadaşıma espri olarak ‘’ Bu taş yapılanmasını FETÖ yapılanmasına benzetip bir köşe yazısı yazacağım ve başlığı da, BÖBREK TAŞI FETÖ olacak” demiştim, güldükten sonra düşündüm ve aslında biyolojik olarak taşın oluşumu ardından kanlı düşüş serüveniyle FETÖ yapılanması arasında güzel bağlantı kurulabileceğini fark ettim.

 

BÖBREK TAŞI NEDEN OLUŞUR

Bu kısım tıp alanına giriyor fakat olaya birde farklı açıdan bakmak gerekir. Böbrekte oluşan taş, insan vücudunda normal olarak bulunan bazı kimyasal maddelerin atımı sırasında katılaşması sonucu oluşur. Yani varolanın fazlalık olması sonucu diyebiliriz buna, tabi yanında ırsi vb. etkenlerde bulunmaktadır.Konunun siyaset tarafını ilgilendiren kısım ise FETÖ yapılanmasıdır. FETÖ yapılanması artık 7’den 70’e herkesin hakim olduğu bir konudur. Bu kısımda ülkenin böbrek taşı olan FETÖ’nün nasıl geliştiğini anlatmak istiyorum:

Fethullah Gülen Cemaat’inin geçmişi o çok meşhur yapılanma olan ‘’Komünizmle Mücadele Derneğine’’ kadar dayanmaktadır. 1950 yıllında kurulan bu dernek emperyalizmin ülkeye girişi için kapıları sonuna dek açan Menderes Hükümeti’nin marifetidir. Aynı zamanda SSCB karşıtı ABD Politikası’nın da yılmaz bekçisidir. Örnek vermek gerekirse, ABD filosunu kıble yapıp namaz kılan zihniyetin buluştuğu noktadır da diyebiliriz. Gülen ise, derneğin Erzurum şubesi kurucularındandır. Bu yapılanma daha sonra ismi ‘’FETÖ’’ davalarında da çok duyulan, “İlim Yayma Cemiyeti” adı altında faaliyetlerine devam etmiştir. Uzun soluklu mücadele sonucunda AKP iktidarıyla birlikte devletin bütün aygıtlarına yerleşen bu yapılanma kendi çocuğu tarafından boğulmuştur. İktidar mücadelesi sonucunda anlaşmazlığa düşen parti ve cemaat kanatları resmen ayrılmış, herkes tarafını belirtmiş ve taraflar birbiri içerisinde ajanlar bırakarak kavgaya tutuşmuşlardır. FETÖ yapılanması ülke içerisinde öyle bir durumdadır ki, devlet işlerinde dahi yöneteme krizi baş göstermiştir. ABD’nin de iznini alarak, meczup liderinin emriyle 15 Temmuz 2016 akşamı herkesin malumunca darbe kalkışması yapılmış fakat başarısız olunmuştur. İşte Türkiye’nin böbrek taşı olan FETÖ’nün taş olma süreci ve kanlı/sancılı bir şekilde düşmesinin özeti budur.

 

 

AKP KRONİK HASTA

FETÖ taşının düşmesi böbreklerin temizlendiği anlamına gelmesin. Kapitalizm yüzünden her bir tarafı çürükler içerisinde olan Türkiye’nin böbrekleri şimdi de başka bir yapıyı barındırıyor. AKP’nin kronik hasta olması dolayısıyla sürekli taş üreten böbreklerde artık Nakşibendi Tarikatı bulunmaktadır. Böylesi bir taşı üretmeden ülkeyi yönetemeyeceğini bilen iktidar için, bu taş son derece önemli bir konumdadır. Geçen günler içerisinde çıkan bir haberde, “Tarikat yurtlarının giderlerinin devlet tarafından karşılanacağı” iddia edilmişti. Bu hamlenin Türkiye siyasetine çok tanıdık geliyor diyebiliriz.

 

 

BÖBREKLER NASIL TEMİZLENİR

Bu sorunun cevabının en azından tarihsel olarak çok açık olduğunu düşünüyorum. Behçet Necati Çağlar’ın, Süleyman Çelebi’nin, Hz.Muhammed için yazdığı Mevlid’i; Mustafa Kemal için uyarlaması ve kendisi de CHP milletvekili olan Kemalettin Kamu’nun, Çankaya’yı dinsel simge haline getirmesiyle geçmişte bazı kişilerce Fethullah Gülen  ve Tayyip Erdoğan için ilahlaştırıcı dinsel söylemlerde bulunulması arasında bir fark göremiyorum.Mustafa Kemal’in bu tarz söylemler karşısında riyakarlıktan hiç hoşlanmadığını fakat diğer iki isim için aynı durumun geçerli olduğunu söyleyemem.Temizlik ise çok basit. Din kavramı insanların vicdanları ile kendileri arasına bırakılmalı,düzen siyasetinden çıkılmalı ve kesinlikle işçi sınıfı aydınlanmacılığı savunulmalıdır.

  • Yorumla
Döviz
BIST
106025
USD/EUR
1,1748
Amerikan Doları
3,553
Euro
4,1741
İngiliz Sterlini
4,5837
Japon Yeni
3,2551
Rus Rublesi
0,06098
SA Riyali
0,95131
Altın
146,205
Son Güncelleme: 19.08.2017 19:18
Üye Giriþi
  • Kullanýcý Adýnýz
  • Þifreniz
69 Sorgu Yapıldı. 1,202 Saniyede Oluşturuldu.