HALKIN SESI HAKLININ SESI
HDP Dilovası kongre hazırlığında…

HDP Dilovası kongre hazırlığında…

Bir lokma yemek istedi, öldürüldü

Bir lokma yemek istedi, öldürüldü

IŞİD terör örgütünün üstlendi

IŞİD terör örgütünün üstlendi

Türkiye Maarif Vakfı’na Bakanlar Kurulu kararı ile 241 milyon TL aktarıldı.

Türkiye Maarif Vakfı’na Bakanlar Kurulu kararı ile 241 milyon TL aktarıldı.

söz konusu yapılara örnek olarak ‘Osmanlı Ocakları’ zikredildi.

söz konusu yapılara örnek olarak ‘Osmanlı Ocakları’ zikredildi.

Sarıbay; Partide ön seçim mutlak zorunluluktur.
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 8 Ağustos 2017 - 20:20:16
Sarıbay; Partide ön seçim mutlak zorunluluktur.

Kocaeli CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile Kocaeli Cumhuriyet Gazetesi olarak geniş çaplı bir röportajgerçekleştirdik. Röportajımıza çeşitli konular alarak hem Sarıbay’ın düşüncelerini hemde parti içerisinde ve Türkiye de ki gündem hakkında konuştuk.

 


 

 

Bugün CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay epeydir yapamadığımız röportajı gerçekleştirmek için ziyaretimize geldi.

Aslında biraz kırgındım kendisine ama tabi yıllara dayanan dostluğumuzun daim olduğu gerçeğini değiştirmez bu kırgınlıklar.

Zaten birinci nedeni İl Başkanları toplantılarının partiyi oyalama olduğunu düşündüğüm ve Ömer Polat’ın Bilecik ziyaretinde İl Başkanları ile birlikte gitmelerine bir anlam veremediğimden ayrıca kente bir faydası olmadığını düşündüğüm Tahir Büyükakını ziyaretinden dolayı olduğunu söyledim.

O da nedenlerini açıkladı, aramızdaki buzlar erimiş oldu ve röportajımıza başladık

Bülent Karagöz


Gelmesin deseydim gelemezdi.

Geçtiğimiz haftalarda Bilecik’e vali olarak atanan Tahir Büyükakın’a ‘hayırlı olsun’ yolculuğuna Ömer Polat’ın da katılması hakkında ‘Şemsettin bey Polat’ı davet etmiş, bana son anda sordu. Bende gelsin dedim ancak gelmesin deseydim gelmezdi. Yardımcı olmak istediğinden dolayı gelmesine bir şey demedim ve basın danışmanı olarak yanımızda oldu. AKPli olması önemli değil, güle oynaya gittik’ şeklinde konuştu.

Düşman nesil yaratmaya çalışıyorlar.

Ayhan Oğan’ın açıklaması ile ilgili olarak ‘tek kelime ile rezillik ve densizlik, İlçe Başkanımız bugün suç duyurusunda bulundu, duruşmam dolayısıyla katılamadım.

Muhalefetin baskısı ile Recep Tayyip Erdoğan da konuştu. Maalesef ki bu kişilerin hepsi aynı fabrikadan çıkma, kafalarının arkasında hepsinin aynı düşünceler var, amaçlarını biliyoruz, Fetö ile beraber çıktıkları kutlu yol da bu zaten.

Bu saldırıları hep yapıyorlar halk onlara gerekli cevabı veriyor ve geri adım atıyorlar. Türkiye halkının gözünde onların artık saygınlıkları kalmamıştır icraatları ortada.

Sarıbay, madde madde anlattı.

Kocaeli CHP İl Başkanı, Belediye başkan adayı nasıl belirlenmeli diyerek yönelttiğimiz soruyu madde madde açıkladı.

  • Partinin tabanına sorulmalı,
  • Kanaat önderi olarak herkesi toplayıp vasıflar belirlenmeli,
  • Ortak mutabakat sağlamak için geniş kapsamlı bir ön seçim yapılmalı

diyerek atamayı kesinlikle tasvip etmediğini ve onaylamadığını söyledi.

Kandıra ve Kartepe’de 1/1000lik ve 1/5000lik planları ve halkın mağduriyetini Sarıbay’a sorduk.

Araştıracağız…

Planlarla ilgili kesin bir bilgisi olmadığını ancak araştıracağını söyledi. Bu konuyla ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonu’nun çalıştığını ve kendisini bilgilendireceklerini söyleyerek çevre konusunda duyarlı olduklarını ve köylünün yanında olacağız dedi.

Yerel halkın zararına olmasının medyada dile getirilmemesi üzerine gazetemizin bu konuya el atması ile farkındalık yaratacağını düşünüyoruz.

Ormanlarımızı ve Çevreyi korumak birincil görevlerimizden.

Aylık olarak görüşmelerini gerçekleştirdiğimiz 7 partinin il başkanları toplantılarında, çöp fabrikası ile ilgili ‘AKPli kamu yöneticilerinin orman içerisinde yapılmasında diretiyorlar. Ancak halkın sağlığına zararlı olan hiçbir konuyu ve teklifi kabul edemeyiz, bu ormanlar kentimizin akciğerleridir ve onaylayacağımız bir proje değildir.

Ayrıca yaptığımız bu toplantılar AKP’ye boyun eğdiğimiz anlamına gelmiyor. Diyalog içinde olmak sürekli kavga etmekten iyidir.

Biz kentin ve halkın sorunlarını burada tartışıyor onların eksikliklerini ve yanlışlarını söylüyoruz. Eğer o toplantılara katılıyorsak halkımızın zarar göreceği konularda hatalarını ortaya koymak ve yanlıştan vazgeçirmek içindir.

Hırs insanın gözünü kör eder

Milletvekilliği konusunda ‘Daima bir isteğim olmuştur ancak hırsım yok, hırs insanın gözünü kör eder. Çevremizde bunun örnekleri var’diyerek göndermede bulundu.

İl Başkanlığım konusunda ise ilçe seçimlerinden sonra karar vereceğim. Ortak bir talep üzerine aday olmak isterim. Parti içinde uyumlu çalışmalı ve amacımız kendimizi bir yerlere taşımak değil ülkeyi içine düştüğü uçurumdan çıkarmak olmalı.

Kendi iyi olabilir ama kenti iyi yönetemiyor

Kocaeli Belediye Başkanı İ.KARAOSMANOĞLU’nun yönetimi ile ilgili olarak ‘kendi iyi olabilir ancak kenti iyi yönetemiyor ,kentin başına dün geçmedi dün 15 senedir bu kenti yönetiyor.

Kentin her yanı dökülüyor Karaosmanoğlu sınıfta kalmıştır. İnsanları ekmeğe muhtaç bırakıp sonra ufak tefek yardımlarda bulunarak, sadaka kültürü ile minnet oluşturuyorlar. Bu çok ahlaki bir durum değildir.

Görebildiğimiz tek icraatları olarak tramvay onda da zaten halka çektirdiği çile ortada, 14 yıl tramvay üzerinden siyaset yaptılar. Hatta bir seçim öncesi vagonlarını getirip teşhir ettiler, yol yapmak, vatandaşa hizmet götürmek Belediyenin asli görevidir.

Bunları yaptım diye bir Belediye Başkanı övünemez.

Belediye Başkanları Belediyenin mallarını satarak borç ödeyemez. Şimdiye kadar bu kente gelen paraya ve neden borçlanıldığını incelemek gerek.

Tam bağımsız yargı çağrısı

Hukuk ağır bir tahribat görmüştür. Adalet yaralanmış ve itibarsızlaştırılmıştır.

FETÖ ile mücadele için tam bağımsız yargı gerek, bir cumhurbaşkanı işte eğer eylemler şu tarihten önce ise suç değildir diyerek tarih veremez, bu hukukun işidir.

Savcılar ve hakimler eğer bağımsız olarak görevini yapabilse, buna karşı çıkarlar ve  tarihine bakmadan kim varsa bu işin içinde hepsine soruşturma açarlar ama bunu yapmaya kalkan savcı, hakim kendisini fetö suçlaması ile içeride bulur.

Bizler Fetullah Gülen için devlet içinde yapılanma derken onlar yağmurda yürümeye devam ettiler.

Belediyelerde hiç mi Fetöcü yok defalarca söyledik ama bunları duymuyorlar ama hep birlikte kendileri için tehdit teşkil eden, foyalarını ortaya dökecek olanları işlerinden uzaklaştırdılar.

Amaçları fetöyü ayıklamak falan değil.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları toplantısını 15-16 Ağustosta Nevşehir’de yapacağız. Ardından Çanakkale’de bir adalet kurultayı düzenleyeceğiz.

Orada da sadece Türk Bayrakları ve tüm kesimlerin katılımıyla gerçekleştireceğimiz kurultayda yapılacak değerlendirmeler bize yol gösterici olacak.

 

Son olarak KENETLENMELİYİZ.

Türkiye Cumhuriyeti’ nin sancılı dönemi hakkında umutlu olduklarını asla umudun kaybedilmemesi gerektiğini ancak kenetlenmek gerektiğini artık senden-benden siyasetinin olmaması gerektiğini ve Türkiye’de yaratılan Adalet yürüyüşü ruhunun kaybedilmemesi gerektiğini söyleyen Sarıbay, parti içerisinde herkes baltasını gömsün.

Gün birlik ve anlaşma günüdür diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Röportaj; Ayşe Gül Karaalp

  • Yorumla
Döviz
BIST
106025
USD/EUR
1,1748
Amerikan Doları
3,553
Euro
4,1741
İngiliz Sterlini
4,5837
Japon Yeni
3,2551
Rus Rublesi
0,06098
SA Riyali
0,95131
Altın
146,205
Son Güncelleme: 19.08.2017 19:45
Üye Giriþi
  • Kullanýcý Adýnýz
  • Þifreniz
227 Sorgu Yapıldı. 2,311 Saniyede Oluşturuldu.