HALKIN SESI HAKLININ SESI
HDP Dilovası kongre hazırlığında…

HDP Dilovası kongre hazırlığında…

Bir lokma yemek istedi, öldürüldü

Bir lokma yemek istedi, öldürüldü

IŞİD terör örgütünün üstlendi

IŞİD terör örgütünün üstlendi

Türkiye Maarif Vakfı’na Bakanlar Kurulu kararı ile 241 milyon TL aktarıldı.

Türkiye Maarif Vakfı’na Bakanlar Kurulu kararı ile 241 milyon TL aktarıldı.

söz konusu yapılara örnek olarak ‘Osmanlı Ocakları’ zikredildi.

söz konusu yapılara örnek olarak ‘Osmanlı Ocakları’ zikredildi.

Sarıbay’dan jet yanıt; Pastayı sizin önünüze verelim!
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Ağustos 2017 - 12:31:22
Sarıbay’dan jet yanıt; Pastayı sizin önünüze verelim!

AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın , basın arasından bir muhabir arkadaşımızın, doğum günü vasıtasıyla kesilen pastanın CHPli İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın önünde durması üzerine ‘Muhalefet pastayı götürüyor’ şakasına Sarıbay’dan jet yanıt; Pastayı sizin önünüze verelim!

 


Vali Güzeloğlunu ziyarete gideceklerini açıklayan Sarıbay’a orada soramadığımız soruyu buradan yöneltmek istiyoruz;

Genel Sekreterlikten Valiliğe terfi eden tahir Büyükakını ziyarete gittiklerinde yanlarında giden Ömer Polat’ın hangi partinin il Başkanı olarak katıldığını henüz çözemedik ama Güzeloğlu ziyaretinde de yanlarında olup olmayacağını da merak etmiyor değiliz.

 

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay oldu. 14. kez bir araya gelen il başkanları Kocaeli’nin sorunlarına dair görüş alış verişinde bulundu. Sekapark  2. Etap’ta gerçekleşen toplantıya AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu,  BBP İl Başkanı Serhat Duyar, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve SP İl Başkanı Nurettin Çelik katıldı.  Toplantının ardından il başkanları ilk olarak Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettiler. Önümüzdeki ay ki il başkanları toplantısının ev sahipliğini SP İl Başkanı Nurettin Çelik üstlenecek.

 

Toplantı öncesi basın mensupları ile ayrı masalarda kahvaltı yapan il başkanlarının kendi aralarındaki esprili halleri dikkat çekti.

Av. Cengiz Sarıbay kahvaltı sonrası basına  il başkanları ile gündemlerine dair açıklamalarda bulundu.

Sarıbay, Kocaeli için 3. üniversite kurulma fikrine eğitimin ilerlemesi adına bu karara vardıklarını  ve bunu başkanlar arasında oylayarak vali ve büyükşehir belediye başkanına sunacaklarını söyledi.

Kocaeli genelinde düğün ve cemiyetlerde alışkanlık haline gelen silah atma eylemlerinin medeni olmadığını, halkın, valinin ve emniyetin güvenlik önlemlerini ve hassasiyetlerini arttırmaları için hem bir rica hem de girişimde bulundu.

Geçen haftalarda 3. otoban yol çalışması ile ormanlarda büyük bir tahribat yaşandığını kanıtları ile valiye sunacaklarını belirtti.

Arızlı konutlarındaki sıkıntı hakkında 17 Temmuz’ a kadar süregelen direnişi engellediklerini bu konu hakkında çözüm önerilerini düşünecekleri söyleyerek son olarak sağlık yatırımları hakkında brifing temin edeceklerini söyledi.

Toplantının ana başlıkları ise şöyle:

 

 

BU TOPLANTININ FAYDASINA İNANIYORUM

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Bu toplantının faydasına inanıyorum. Her ne kadar eleştiri alıyorsak da doğru şeyi yaptığımıza inanıyorum. Bu toplantılar kentimiz için yararlı olduğunu düşünüyorum” dedi.  DSP İl başkanının önerisi ile Kocaeli’ne 3. Üniversite kurulması gerektiğini görüştüklerini dile getiren Sarıbay, “ Kocaeli’de 3. Üniversitenin kurulması ile eğitimin ilerleyeceğine düşünüyoruz. Sayın valimiz ve Büyükşehir Belediye başkanımıza bu konuyu aktaracağız” diye konuştu.

ESELER’DE ORMAN KATLİAMI

Düğünlerde ve asker uğurlamalarında silah atma konusunu görüştüklerini belirten Sarıbay, “ Tüm halkımızdan bu konuya duyarlı olmalarını ve silah atmamalarını rica ediyoruz. Çünkü zaman zaman istenmeyen kazalar meydana geliyor. Bu konuyu da sayın valimize ileteceğiz” dedi. Geçen hafta Eseler Köyüne gittiğini dile getiren Sarıbay,” Eseler’den Biberiye köyüne çıkarken otoban için ağaç kesimi var. Otobanın dışında iki top sahası olan yer de orman kesimi yapılmış.  Bizde yerine gidip inceledik. Büyük bir orman katliamı yapılmış.  Elimizde fotoğraflarda var. Vali Hüseyin Aksoy’a bu konuyu da ileteceğiz “ ifadelerini kullandı.

IRAK ARIZLI KONUTLARI SAKİNLERİNİN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ

Irak Arızlı Konutları sakinlerinin evlerinden çıkarılmak istenmesi konusuna da değindiklerini belirten Sarıbay, “Orada arkadaşlar bir direniş yaptılar. Vatandaşlar çatıya çıktıklar. Ogün orada yanlarındaydık ve olayın büyümesini önledik. Orada olan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi gerekiyor. Sayın valimize bu konuyu da ileteceğiz” dedi. Sarıbay, önümüzdeki aylarda sayın valimizden sağlıkla ilgili bir brifing talep edeceğiz” diye konuştu.

GÜZELOĞLU’NU ZİYARET EDECEĞİZ

Diyarbakır’a atanan Kocaeli eski Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret programı yapıp yapılmayacağı sorusunu yanıtlayan Sarıbay, “ Önümüzdeki toplantıda onun kararını alacağız. Daha önce Bilecik’e vali olarak atanan Büyükşehir Genel Sekreteri Tahir Büyükakın’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olmasını dilemiştik. Önümüzdeki aylarda sayın güzeloğlu’nu da ziyaret edeceğiz.  Arkadaşlar bu ziyaretin eşli olmasını da istiyorlar. Konuşup karar vereceğiz” diye konuştu.

30 AĞUSTOS’TA DEVLET RESMİ TÖREN YAPACAKTIR

30 Ağustos Zafer Bayramı için CHP’nin bir kutlama yapıp yapmayacağı sorusu üzerine Sarıbay, “30 Ağustos resmi bir bayram. Devletin 30 Ağustos’u en iyi şekilde kutlayacağını düşünüyorum. Nasıl 15 Temmuz da tören yaptıysak, laik bir Türkiye’nin kuruluşu olan 30 Ağustos’ta da devletimizin resmi bir program yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

  • Yorumla
Döviz
BIST
106025
USD/EUR
1,1748
Amerikan Doları
3,553
Euro
4,1741
İngiliz Sterlini
4,5837
Japon Yeni
3,2551
Rus Rublesi
0,06098
SA Riyali
0,95131
Altın
146,205
Son Güncelleme: 19.08.2017 19:45
Üye Giriþi
  • Kullanýcý Adýnýz
  • Þifreniz
229 Sorgu Yapıldı. 2,140 Saniyede Oluşturuldu.