Konumunuz
Ana Sayfa > Eğitim > Sarayın soytarısı Rektör olursa!….

Sarayın soytarısı Rektör olursa!…. 

 Her yeri kirlettikleri gibi ODTÜ’yüde kirletmeye çalışan ve hademesi dahi olamayacağı okula Rektör olarak atanan şahsiyet ahlaksızlıklarını da bu bilim yuvasına taşıdı.

Yeni icad ettikleri mülakat yöntemi ile girdikleri sınavları kazanamayan yandaşları kazandıran ve önemli makamlara atayan saray soytarısı rektör hiç utanmadan okula girebiliyor.

Bütün kurumlarda bu ahlaksızca ve hiç utanmadan yaptıkları ali cengiz oyununu yutturmaya çalışan iktidar, buna ne kadar devam edecek bilemiyoruz ama ülke her geçen gün daha büyük zararlar görmeye devam edecek.

 

 ODTÜ’nün ‘saraylı rektörü’, şoförüyle

sekreterini müdür olarak atadı

ODTÜ’nün saraylı yeni rektörü Mustafa Verşan Kök’ün yaptığı atamalarla çalkalandı. Kök, sekreteriyle şoförü ve FETÖ’den tutuklu binbaşının yakını terfi ettirdi.

 

ODTÜ’nün açtığı görevde yükselme ve yurt müdürlüğü sınavlarında Rektör’ün sekreteriyle şoförü ve FETÖ’den tutuklu binbaşının yakını terfi ettirildi. Ulaştırma şefi ve sekreterlerin yurtlara müdür olarak atanmasıyla ortalık karıştı. İptal edilen ilk sınavda başarılı olup yenilenen sınavda elenen adaylar dava açtılar.

AYAĞA KALDIRAN LİSTE

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre ODTÜ, 29 Kasım 2015 tarihinde yurt müdürlüğü sınavı açtı. 26 Şubat 2016’da da sözlü sınav yapıldı ve sınavı geçenler yurt müdürü olarak atandı. Daha sonra sınava katılanlardan birinin yaptığı itiraz üzerine sınav iptal edildi.

ODTÜ iptal ettiği mülakat sınavını 29 Mayıs- 2 Haziran 2017 tarihlerinde yeniden yaptı. Sınavla birlikte, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Marmaris’te almaya giden ekipte yeraldığı iddiasıyla FETÖ’den tutuklu olan Şükrü Seymen’in eski kayınbiraderi olduğu bildirilen Mehmet Kanar yurt müdürü olarak atandı. İptal edilen sınavda 13’üncü sırada olan Kanar’ın, tartışmalı sınavda 2’nciliğe yükselmesi de dikkat çekti. Kanar’ın Seymen’le evli olan kızkardeşinin 3 ay önce boşandığı öğrenildi.

Yine bu sınavla birlikte Rektör Kök’ün sekreteri Şükriye Gündüz, ulaştırma görevlisi Mehmet Eroğlu yurtlara müdür olarak atanmaya hak kazandı. Bu isimlerin, sınavla ilgili tartışmalar üzerine henüz görevlerine başlamadıkları bildirildi. İptal edilen sınavda başarılı olup da yenilenen sınavda elenen bazı adaylar dava açtılar. Kazanamayan diğer bazı adayların da dava açmaya hazırlandığı belirtildi.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close