HALKIN SESI HAKLININ SESI
Işid’den temizlenen Suriye’ye neden dönmüyorlar? 

Işid’den temizlenen Suriye’ye neden dönmüyorlar? 

 tek kurşun atmadan teslim oldular…

 tek kurşun atmadan teslim oldular…

İnsanlar cahilleştirilirse böyle vahşileşirler…

İnsanlar cahilleştirilirse böyle vahşileşirler…

Bahçeli ve ekibi gittikçe yalnızlaşıyor…

Bahçeli ve ekibi gittikçe yalnızlaşıyor…

AKP Yöneticisinden Doktor şiddeti!

AKP Yöneticisinden Doktor şiddeti!

Bakanımız konuşuyor…..ama 1656 kişi tweet’ten tutuklu
  • Ana Sayfa » Türkiye
  • 7 Ağustos 2017 - 18:13:35
Bakanımız konuşuyor…..ama 1656 kişi tweet’ten tutuklu

      Bakana göre twet attığı için tutuklama yok ama daha dün CHP Adana kadın Kolları yöneticisi Aliye Şenoğlu 15 temmuzu sosyal medyada eleştirdiği için tutuklandı. Ahmet Şık zaten yok napalım kader…inanıcaz. Ya Bakanın bilgisi yok yada işte öyle…… Acayip bir Türkiye….. Bozdağ’ın sözlerine yanıt yine Twitter kullanıcılarından geldi. Avukat Fidel Okan, tweet nedeniyle […] 

 

 Bakana göre twet attığı için tutuklama yok ama daha dün CHP Adana kadın Kolları yöneticisi Aliye Şenoğlu 15 temmuzu sosyal medyada eleştirdiği için tutuklandı. Ahmet Şık zaten yok napalım kader…inanıcaz.

Ya Bakanın bilgisi yok yada işte öyle……

Acayip bir Türkiye…..

Bozdağ’ın sözlerine yanıt yine Twitter kullanıcılarından geldi. Avukat Fidel Okan, tweet nedeniyle 1656 kişinin tutuklandığını hatırlattı.


 


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni görevi nedeniyle gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ve yöneticilerini kahvaltıda ağırladı.

Bir gazetecinin, Adalet Bakanlığı tarafından açıklanan tutuklu gazetecilerin rakamlarını Kılıçdaroğlu’na sorduğunda “Bunlar beni ilgilendirmiyor, bunlarla ilgili iddialarda bulunan birtakım dernekler var. Ben o dernekleri dinlerim” dediğini aktarması üzerine Bozdağ şunları söyledi:

Bizim hep söylediğimiz şey, hükümete karşı da Türkiye’ye karşı da uluslararası çevrelerin adil ve objektif olmasıdır. Türkiye içinde siyaset yapan herkesin de değerlendirmelerinde de objektifliğe özen göstermesi lazım. Sayın Kılıçdaroğlu’nun da gerçek olan konular üzerinde değerlendirme yapmasını ben hep tavsiye ediyorum. Türkiye cezaevlerinde mesleği gazeteci olan kişiler, değişik suç isnatları nedeniyle tutuklu oldukları gibi, bazıları da suçu sabit olduğu için mahkeme kararıyla cezalandırılmışlar, hükümlüler. Bir kısmının suçu sabit, şu anda infaz ediliyor. Bir kısmının isnatlar nedeniyle, kuvvetli suç şüphesi nedeniyle tutuklu yargılaması devam ediyor.

“TÜRKİYE’DE TWEET ATTI DİYE TUTUKLANAN BİR ALLAH’IN KULU VAR MI, YOK”

Cezaevlerinde salt gazetecilik yaptığı gerekçesiyle tutuklu ve hükümlü hiç kimse bulunmadığını ileri süren Bozdağ, “Bunu biz defalarca ifade ettik. Defalarca bunu dile getirdik. Örneğin zaman zaman şöyle haberler görüyorsunuz, ‘Bir tweet attı, adam tutuklandı’. Tweet yüzünden tutuklandı, çok büyük bir algı operasyonu. Türkiye’de tweet attı diye tutuklanan bir Allah’ın kulu var mı, yok. Ama şunu söylemesi lazım, ‘Tweet’inde ne dedi?’ Orada bir şey söylüyor. Suç olan bir şeyi icra ediyor. Onun için insanlar adli takibata muhatap kalıyor. Oradan devam ediyor” ifadelerini kullandı.

BOZDAĞ: ŞU ANDA YOK ÖYLE BİR ŞEY

Bozdağ gazetecilerin ‘Türkiye önümüzdeki yıl Eurovision Şarkı Yarışması’na katılacak mı’ sorusuna ‘Şu anda yok öyle bir şey.’ yanıtını verdi.

  • Yorumla
Döviz
BIST
108953
USD/EUR
1,1800
Amerikan Doları
3,492
Euro
4,1205
İngiliz Sterlini
4,4682
Japon Yeni
3,2072
Rus Rublesi
0,06039
SA Riyali
0,94197
Altın
144,18
Son Güncelleme: 24.08.2017 09:43
Üye Giriþi
  • Kullanýcý Adýnýz
  • Þifreniz
217 Sorgu Yapıldı. 2,661 Saniyede Oluşturuldu.