HALKIN SESI HAKLININ SESI
HDP Dilovası kongre hazırlığında…

HDP Dilovası kongre hazırlığında…

Bir lokma yemek istedi, öldürüldü

Bir lokma yemek istedi, öldürüldü

IŞİD terör örgütünün üstlendi

IŞİD terör örgütünün üstlendi

Türkiye Maarif Vakfı’na Bakanlar Kurulu kararı ile 241 milyon TL aktarıldı.

Türkiye Maarif Vakfı’na Bakanlar Kurulu kararı ile 241 milyon TL aktarıldı.

söz konusu yapılara örnek olarak ‘Osmanlı Ocakları’ zikredildi.

söz konusu yapılara örnek olarak ‘Osmanlı Ocakları’ zikredildi.

TKP’den TFF önünde Fatih Terim protestosu!
TKP’den TFF önünde Fatih Terim protestosu!

TKP, Fatih Terim’e ödenecek rekor işsizlik maaşını protesto etmek için TFF önünde eyleme geçti. Yapılan açıklamada, “Bizden çalınanlarla beslenen kabadayılardan da onları besleyenlerden de hesap soracağız. İşçiyiz, haklıyız, biz kazanacağız” denildi.

 

 


 

 

Türkiye Komünist Partisi üyeleri Fatih Terim’e aylık 1 milyon 193 bin TL işsizlik maaşı verilmesi kararını protesto için Türkiye Futbol Federasyonu binasının önünde bir araya geldi.

“Alan da veren de yargılanacak” pankartı açılan eylemde, “Terim’e astronomik ücretleri bahşedenler de, skandallarla ayrıldığı işi için 1 Milyon 193 bin işsizlik maaşını ona bağışlayanlar da bu sömürü düzeninin egemenleridir” vurgusu yapıldı.

TKP, geçtiğimiz günlerde söz konusu kararın duyulması üzerine “Düşün artık ülkenin ve emekçilerin yakasından” başlıklı bir açıklama yapmış ve TFF önüne eylem çağrısında bulunmuştu.

 

TKP’nin TFF önünde yaptığı basın açıklaması şu şekilde:

Alan da, veren de hesap verecek 

Bakanlar kurulunun yayınladığı kararnamede isimleri olduğu için işlerini, okullarını, öğrencilerini kaybeden binlerce eğitimci var. İşten çıkarıldıkları için almaları gereken tazminat dahil tüm haklarını olağanüstü hal hukuku ile kaybettiler. Bu hukuksuzluğa mahkemelerde itiraz etme hakları da yok. O hak da gaspedildi. Bu eğitimcilerden ikisi, 150 gündür açlık grevindeler. İstedikleri şey kendilerine milyon liralık işsizlik maaşı bağlanması değil. Her türlü hak arama kapısı kapanmış olarak ellerinden alınan işlerine geri dönmeyi istiyorlar.

Ve “Fatih Hoca” türlü skandallardan sonra Milli Takım Teknik Direktörlüğünden alındığında 4 Milyon 671 bin 472 Euro tazminat alıyor. 20 milyon TL. Asgari ücretin 14 bin 245 katı para. Bir de işsizlik maaşı bağlanıyor Terim’e: 1 Milyon 193 bin TL. Her ay 850 asgari ücretliye verilen para kadar para Terim’e işsizlik maaşı olarak verilecek.

Fatih Terim, görevdeyken aldığı ücret ve primlerle de gündem olmuştu. “Hak ediyor” diyenler eksik olmamıştı. Korumaları ile mekan basarak, yetişen sporculara örnek olan Fatih Terim’in hakkı buysa, karın tokluğuna çalıştırılan işçinin, KHK ile atılan eğitimcinin yaşama hakkı bile tartışma konusu olur.

Tam bir mafya düzeni ile sürdürülmekte olan “endüstriyel spor” ülkemizde hüküm süren sömürü düzeninin bir aynasıdır. Her gün 5 işçinin “kaza” sonucu öldüğü, inşaatlarda karın tokluğuna çalışan işçilerin çalıştıkları yerlerde yatıp kalktığı, yanan şantiye çadırlarında can verdiği, orta halli bir işe sahip kali ye işçilerin kredi kartı borcu yüzünden cinnet geçirdiği ülkemizde, patron sınıfı her yıl biraz daha semirip zenginleşmektedir.

Terim’e astronomik ücretleri bahşedenler de, skandallarla ayrıldığı işi için 1 Milyon 193 bin işsizlik maaşını ona bağışlayanlar da bu sömürü düzeninin egemenleridir.

Kirli mafya düzeni içinde dağıtılan ise biz işçilerin, emekçilerin alınteridir. Terim gibileri beslemek için kullandıkları kaynaklar bizim gaspedilen emeğimizin karşılığıdır.

“Vereni de alanı da yargılayacağız” diyoruz. Bu bizim hakkımızdır.

Bizden çalınanlarla beslenen kabadayılardan da onları besleyenlerden de hesap soracağız. İşçiyiz, haklıyız, biz kazanacağız.

Hakkımızı alacağız, hakkımızı yiyenlerin hesabını göreceğiz.

 

 

 

  • Yorumla
Döviz
BIST
106025
USD/EUR
1,1748
Amerikan Doları
3,553
Euro
4,1741
İngiliz Sterlini
4,5837
Japon Yeni
3,2551
Rus Rublesi
0,06098
SA Riyali
0,95131
Altın
146,205
Son Güncelleme: 19.08.2017 19:44
Üye Giriþi
  • Kullanýcý Adýnýz
  • Þifreniz
227 Sorgu Yapıldı. 2,313 Saniyede Oluşturuldu.