Konumunuz
Ana Sayfa > Eğitim > Milli Eğitim artık tamamen vakıf ve cemaatlere devrediliyor.

Milli Eğitim artık tamamen vakıf ve cemaatlere devrediliyor. 

 Planlı ve programlı bir şekilde Milli Eğitim gericiliğe teslim edildi. Tamamen İmam Hatip’e evrilen okulların durumu giderek vahim bir hal alıyor. Bilimsel eğitimin terk edilerek çocukların kafalarını cihadçı anlayışla yıkamaya çalışan iktidar kendisine yandaş yaratma derdinde.

Dünyanın gerisine düştüğümüz 21. yüzyıl Türkiyesin’de bu manzaralar telafisi zor olacak, ve onarılması için çok çaba harcanması gerekecek. Bilimsiz okullar bilgisiz bir nesil doğuracak..

 

 Ensar yetmedi, MEB iki gerici vakıfla daha protokol

imzaladı!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ensar’la aynı dönemde, gerici vakıflar Birlik

Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti ile de protokol yaptığı ortaya çıktı.

 

Darbe girişiminden sonra ‘ne istedilerse verdikleri’ Gülen cemaatiyle  bağlarını tamamen koparan iktidar eğitimi ve devletin farklı kademelerini gerici vakıflara emanet etmeye devam ediyor.

Karaman’daki kaçak yurdunda çocukların cinsel istismara uğradığı Ensar Vakfı ile yaptığı protokolle gündeme gelen Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) aynı dönemde iki gerici vakıfla daha protokol imzalandığı ortaya çıktı.

BirGün’den Sebahat Karakoyun’un haberine göre, İlim Yayma Cemiyeti ve Birlik Vakfı ile protokol imzalayan Bakanlık tıpkı Ensar’a olduğu gibi cemiyet ve vakfa e-yaygın sistemindeki öğretim programlarını kullanarak her düzeyde öğrenciye sosyal, kültürel, sportif, mesleki ve teknik kurslar düzenleme olanağı verdi.

PERSONEL ÜCRETİ MEB’DEN

Protokole göre “eğitim” adı altında yürütülecek faaliyetler öncelikle, Birlik Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti ‘ne bağlı merkezlerde gerçekleştirilecek. Bu olmazsa, MEB tarafından belirlenen mekânlar kullanılacak. Kurslarda görev alan vakıf personelinin de ücretini MEB ödeyecek.

İlim Yayma Cemiyeti, 1951 yılında kuruldu. İmam hatip okulları açtıran ve buralarda okuyan öğrencilere burslar veren cemiyetin, 151 şubesi bulunuyor. AKP döneminde el üstünde tutulan cemiyet, kamu yararına dernek statüsü verildiği için pek çok ayrıcalıktan yararlandırılıyor.

ERDOĞAN VAKFIN KURUCULARI ARASINDA

MEB’in protokol imzaladığı Birlik Vakfı da AKP döneminde büyüdü. Vakfın kurucuları arasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Cemil Çiçek başta olmak üzere bazı AKP’lilerin bulunduğu vakıf, 1985 yılında kuruldu.

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close