Konumunuz
Ana Sayfa > Türkiye > Bahçeli: Adalet karnemize bakalım; adeta damatların kalemiyle kapkara kesilmiş durumda 

Bahçeli: Adalet karnemize bakalım; adeta damatların kalemiyle kapkara kesilmiş durumda Devlet Bahçeli bile anlamış desek uyar mı bilmem ama İktidar ve Fetö orta yolu bulmuşlar gibi geliyor. Ardı ardına bırakılan damatlara bakarsak, inlerine kadar demenin sadece racon kesmek olduğunu görebiliyoruz.

Bu millet acaba bu kadar salak mı görünüyor, saraydan bakınca?

Gelin şu adamları komisyona çağıralım, en çok onlar bilmesi gerekiyor konuyu diyor muhalefet;

AKP yok olmaz, peki niye kurdun kardeşim darbe araştırma komisyonunu?

Helikopter düşüyor, muhalefet önerge veriyor, diyor ki bu kaza mıdır? nedir, ne değildir? bir araştıralım. Ordunun yüksek rütbeli Atatürkçü subayları şehit olmuş, insan trafik kazası geçirse araştırır be.

Yok olmaz, gerek yok. Neden kardeşim sen mi düşürdün helikopteri?

Eğer yok diyorsan bir parmağın var demektir bu işin içinde.

Düşürenleri saklıyorsun demek ki. Kuşku duymaz mı insan?

Şimdi usulen bir kaç kişiyi daha bırakırlar, sonra derler ki bak bunları da bıraktık. Baştan aşağıya yalan, baştan aşağıya takiyye.

Yüksek rütbeli olması muhtemel ve kaçarı olmadığı için içeri almak zorunda kaldıkları fetö mensubu damatları, uydurma bahanelerle bırakıyorlar. Ayan beyan fetöcü vekilleri içeri alamıyorlar.

Yani kıymetlilerine kıyamıyorlar ama işinden haksız yere kovulan ve işimi istiyorum diyene de zulüm ve işkence. Adaletiniz batsın sizin, inancıda olamaz insana bu zulmü yapanın.

Sanki fetö başarsaydı bundan başka bir durum mu olacaktı?

Gene gazeteciler içeride, gene aydınlar işinden kovulacak süründürülecekti.

Ne farketti ki ha siz ha fetö, ikiniz ne zaman ayrıldınız bilemedik ama beraber yürüyordunuz bu kutlu yolda. Ayrışamadınız, ayrışamayacaksınız.

Bahçeli ise şu açıklamaları yapmış, oda yakında ellerini havaya kaldırıp beddua etmeye başlarsa şaşırmayın; 

“KÖRFEZ ÜLKELERİNİN ELİ SİLAHTA,  ÇIKIŞ ARIYORUZ, HEP ÇIKMAZA SAPIYORUZ”

 

ADALET KARNEMİZE BAKALIM; ADETA DAMATLARIN KALEMİYLE KAPKARA KESİLMİŞ DURUMDA

Mecazi anlamda da olsa karne sadece okullarda verilmiyor. Hayatın her alanı, her tarafı aslında bir imtihan ve mücadele sahasından ibaret. Mesela adalet karnemize bakalım; adeta damatların kalemiyle kapkara kesilmiş durumda. Kayırma, arkalama, hatır almış başını yürümüş halde.

Adaletten kurtulmak için ille de meşhur ve mevki sahibi birisinin damadı, yakını, akrabası, onu bunu mu olmak lazım? Madem bir kişi suçsuz, niye tutuklanır? Hadi tutuklandı, niye bırakılır? Sanıyorum kripto eller devrede, kaos emelleri siyasi çemberdedir.
IRAK’IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜN BOZULMASININ EN AĞIR YANKISI TÜRKİYE’DEN HİSSEDİLECEK

Milli bekamızın karnesine bakalım, Barzani çetesi 25 Eylül’de bağımsızlık referandumu yapacakmış. Bunun adı rezalet, melanet, ihanettir. Irak’ın toprak bütünlüğünün bozulmasının en ağır yankısı Türkiye’den hissedilecektir. Buna izin verilemez, buna göz yumulamaz.
HER AYDINLIĞI YANGIN SANIP SÖNDÜRMEYE KOŞMAK ZAAFLIK, ZAVALLILIK, ZAYIFLIKTIR

Adalet ve beka karnelerindeki kırık dökükler alarm vericidir. Her aydınlığı yangın sanıp söndürmeye koşmak zaaflık, zavallılık, zayıflıktır. Uyarıyorum; adalet sönerse, beka yıkılırsa geriye üzerinde ağlaya ağlaya bile olsa telafi ve ikame edemeyeceğimiz bir harabe kalacaktır. Karanlık bir ormanda meşale gibidir adalet. Üzerinde yaşadığımız çetin vatan coğrafyasında hayat ve varlık ülkümüzdür beka. Vicdan karnemize bakacak olursak, umut verici olmadığını görürüz. ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ diyen kutlu buyruğa kaçımız riayet ve sadakat gösteriyor, bir muhasebe yapmaya ne dersiniz?
AYBÜKE ÖĞRETMENİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM

Çocuklar yetim, gelinler dul, analar gözyaşlı,mazlumlar hedef,cinayetler olağan,şiddet hakim. Yani vicdan rafta,gönüller yasta,insanlık hasta.

Bu vesileyle bütün şehitlerimize, bugün hain bir saldırıda şehit düşen Aybüke öğretmenimize Allah’tan rahmet diliyorum.
KÖRFEZ ÜLKELERİNİN ELİ SİLAHTA,  ÇIKIŞ ARIYORUZ, HEP ÇIKMAZA SAPIYORUZ

Ortadoğu yanan kazanda, Körfez ülkelerinin eli silahta, küresel ve bölgesel gerilimler had safhada. Çıkış arıyoruz, hep çıkmaza sapıyoruz. Akbabalar uçuyor etrafımızda, çakallar geziyor hisarlarımızda. Petrol, gaz, çıkar kavgaları derken bir medeniyet parçalanıyor yanı başımızda. Öyle bir aydayız ki, Müslüman’ın Müslüman’a kanı,canı haramdır.Ancak karanlığa öyle alışılmış ki, yıldızlar bile rahatsız ediyor birilerini. İyi olmayı konuşuruz, değil mi? Yusuf Has Hacib ne güzel söylemiş: İnsan inciyi denizden çıkarmayı bilmezse, o, ha inci olmuş ha çakıl taşı.
ZEYTİNİN KARASI HELALDİR, TEMİZE ÇIKARIR; SİYASET VE AHLAKIN KARASI ZELİLDİR, ÇÖKÜŞE GÖTÜRÜR

Ahlak ve siyaset karnesini hiç sormayın. Zeytinin karası helaldir, temize çıkarır; siyaset ve ahlakın karası zelildir, çöküşe götürür. Karnesi iyi olanlara sözüm yok, ama kırığı olana, sınıfta kalanlara diyorum ki, en masum sizlersiniz. Çalışır düzeltir, düzlüğe çıkarsınız.

 

 

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close