Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > Nevzat Doğan 1Mayısı mı Provoke ediyor?

Nevzat Doğan 1Mayısı mı Provoke ediyor?


 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan canı sıkıldıkça bir yerleri kazıyor. Keşke Devlet Su İşlerinde Müdür olsaydı yapılacak bir sürü baraj varken onları tamamlar memlekete daha iyi hizmet ederdi, hem de bu kazma egosunu tatmin ederdi.

Sürekli her yeri tekrar tekrar kazılan bir kent yaşayanlara sıkıntı ve eziyet vermekten başka bir şey getirmiyor.

 

Sabri yalım parkı ne hikmetse sanki bir yerden düğmeye basılmış gibi kazılmaya başlandı. Peysaj çalışması yapılacakmış. Zamanlama çok manidar. 1 mayıs kutlamalarına 3 gün kala ve buradan başlayacak kutlamalara bir  darbe vurmaya çalışmaktan başka bir amacı var mıdır acaba? sayın Nevzat Doğan’ın.

 

Belediyede çalışan taşaron işçilerinin haklarına bir güzel taşarona teslim edenlerden herhalde işçi bayramına sempatik bakmalarını beklemiyoruz ama, işçi düşmanlığının bu kadar had safhaya ulaşmasına ne demeli.

Oysa bu belediyede çalışan emek veren işçiler sayesinde yürütüyorsunuz o dillere destan hale getirdiğiniz İzmit şehrinin verilecek hizmetlerini. Her tarafı şantiye olan kentimizde bırakında bir gün olsun işçiler bayramlarını bari kutlasınlar.


 

Konu üzerine orada tesadüfen karşılaştığımız CHP İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya kendini gülmekten alamayarak şunları söyledi;

Yani gülsem mi, ağlasam mı diyebileceğimiz bir komedi trajedi yaşıyoruz. Bu İzmit Belediyesinin yönetilemediğinin bir göstergesidir. Bir insanlık fiyaskosudur.

Daha önce deshaneciler, şimdilerde ise Tügva gibi vakıflarla haşır neşir olarak, siyasi geleceklerini bu ilişkiler üzerinden yönlendirmeye çalışan bir Belediye Başkanı var.

Sokaktaki insanı yani halkı unuttular, düşmaklıklarını gizleyemiyorlar. Yani şimdi burayı kazarak İşçi Bayramının kutlanmasına karşı zorluk çıkarmaya çalışıyorlar. Çocukça bir davranış olarak nitelendiriyorum. Tüm dünyanın güle, oynaya şenliklerle kutladığı Evrensel bir bayramı dahi düşmanca kabul ediyorlar.

Çağdışı bir zihniyet ancak bu tarz davranışlara neden olabilir. Keşke Evet kampanyasında Belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiği gibi, bu işçi bayramınada hiç olmazsa bir miktar katkı koysa kendisi de halkla beraber katılsa daha iyi olmaz mı? Bu düşmanlık neden?

O koltuklara hile ve desise ile oturanlar, o makamların hakkını veremezler. İşçi umurlarında değil ki. Eğer umurlarında olsa Belediyelerinde taşaron çalıştırmazlar. İşçinin hakkı olan ücreti taşarona verip yandaş beslemek yerine o parayı işçisine vererek bir insanlık ve belediyecilik örneği oluştururlar.

Tabi amaç başka olunca ne gerek var böyle şeylere. Nasıl olsa asgari ücrete çalışacak gariban çok, işe alınca birde Allah razı olsun diyorlar. Taşaronda ekmek yesin, yandaşlar da beslensin diye düşünüyorlar.

Zoraki kutladıkları bir 23 nisan geçirdik. Merak ediyorum sokakta aç bilaç dolaşan yoksul çocuklar için, uyuşturucu tuzağına düşmüş çocuklar için hiç bir proje ve çalışmaları var mı?

İşleri güçleri satıp savmak ve devletin, milletin malını yandaşlara peşkeş çekmek. Bu yani, ne milletin sağlığı önemli onlar için nede çocukların geleceği. Onlara hatırlatmak isterim kefenin cebi yok insan ancak yarattığı eserler ve yaptığı iyiliklerle anılır.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close