Konumunuz
Ana Sayfa > Asayiş > Muhalif avı yurtdışında da devam ediyor

Muhalif avı yurtdışında da devam ediyor


Jurnalcilik öyle bir işlemiş ki devlet yapısına, artık sınırları aşmış durumda.

Muhalif avı yurtdışında da devam ediyor. Casusluk Ülke çıkarları için yapılır ama bizde şekil değiştirmiş farklı bir yere evrilmiştir.

Koltuğundan ve iktidarından endişe duyan padişahlardan kalma bir alışkanlık aslında bu.  Her yerde jurnalciler istihbarat toplardı, padişah efendimiz için kim ne diyorsaa bir, bir yazıp saraya koştururlardı.

Şimdide öyle hele jurnalci nin sevmediği bir adamsan bire bin katıp kelleni bile alabilirlerdi.

Şimdide öyle değil mi?

Yurtdışında ki imamlardan sonra şimdi de oradaki emniyette çalışan bir polis memuru da casuslukla suçlanıyor. Neredeyse arşa değecek başımız.

Saray her yerden jurnalcileri ile istihbarat topluyor. Hatta sınır ötesi muhalif avına çıkılmış durumda. bakalım bu saltanat ne zamana kadar sürecek.


 

İsviçre’de “Erdoğan için ajanlık” suçlamasıyla Türk kökenli trafik polisi Y.K. (37) tutuklandı. Y.K. Erdoğan’a muhalif Türk isimlere yönelik istihbarat toplamakla suçlanıyor.

Avrupa Postası’nın haberine göre Türk kökenli trafik polisi Y.K. hakkında önce detaylı bir araştırma yaptığı açıklanan Basel Bölge Polis Dairesi, Y.K. adlı trafik polisi hakkında görevi kötüye kullanmaktan ve resmi bilgi ve belgeleri ihlal etmekten dolayı Y.K. aleyhine dava açtı. Daha sonra da savcılık tarafından tutuklama kararı çıkartıldı.

Olay, bir AKP’ye yakınlığıyla bilinen Avrupalı teşkilat UETD üyesinin üç yıl önce düzenlenen toplantıda çektiği bir fotoğrafı basına vermesiyle başladı. Y.K.’nın Basel Polis Merkezi’ndeki bilgisayarlarda olan birçok gizli bilgiyi UETD İsviçre yetkililerine aktardığını iddia eden tanık, polis bilgisayarlarından Erdoğan muhaliflerine yönelik alınan bu bilgilerin Türk konsolosluğu üzerinde Türk devletine gönderildiğini ifade etti.

Odatv.com

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close