Konumunuz
Ana Sayfa > Eğitim > “ışıktan hızlı namlusuz, patlayıcısız, mermisiz top” üretildi

“ışıktan hızlı namlusuz, patlayıcısız, mermisiz top” üretildi


Dünya kurulalı beri tüm fizik, atom fiziği ve tüm bilim dallarının üzerine getirdiği kuramlarla bilim dünyasını alt üst eden icadları ile tüm küffar yerle bir olacak.

Ancak Viyanada katolik eğitimi gören kızının onlardan aldığı bilgiler ışığında, bu mermisiz top projesine çok büyük katkılar sunmuş olduğu düşünülüyor.

Abdurahman Dilipak’ın fizikle imtihanı: Işık hızını geçen mermisiz top…


Abdurrahman Dilipak “namlusuz, patlayıcısız, mermisiz” ışık hızını geçen bir top üretimi yapıldığını iddia ederek fizik kurallarını yerle bir etti. Dilipak’ın bu paylaşımı sosyal medyada alay konusu oldu.

Akit’in “ASELSAN atom bombasını durduran tank üretti” paylaşımının ardından bu kez de Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın paylaşımı sosyal medyada eğlence konusu oldu.

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, “ışıktan hızlı namlusuz, patlayıcısız, mermisiz top” üretildiğini iddia etti, savaş propagandası yapmak isterken sosyal medyada alay konusu oldu.

Dilipak, Twitter hesabından “Namlusuz, patlayıcısız, mermisiz top yapıyoruz, yapıyorlar, saniyede 300.000 km hızla giden ve 300 Km etkili silahlar” ifadelerini kullandı.

Dilipak’ın saniyede 299,8 bin kilometre olan ışık hızını geçen bir silah tarif ettiğinin ya farkında olmadığı ya da basit fizik kurallarından bile bihaber olduğu tahmin ediliyor.

O paylaşım şu şekilde:

[Haber görseli]

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top
Close